Wycieczka do Muzeum Rogala

Dnia 19.11 dzieci z grup integracyjnych wyjechały na wycieczkę do Muzeum Rogala. Wcześniej miały okazję zwiedzić i  obejrzeć Stary Rynek. Wielką atrakcją dla przedszkolaków były poznańskie koziołki, które o godzinie 12-tej pojawiły się na Ratuszu tradycyjnie się trykając 🙂
Kolejną atrakcją było muzeum, w którym dzieci usłyszały legendy o powstaniu rogali, zapoznały się z ich recepturą oraz miały okazję je skosztować.:-) Przy okazji Mistrz zapoznawał dzieci z gwarą poznańską, określeniami takimi jak mela, szczun.:-) Dzieci miały też okazję pomóc Rogalowemu Mistrzowi przygotować słodkości używając tradycyjnych cukierniczych narzędzi.
Każdy z przedszkolaków otrzymał też Certyfikat Rogalowego Czeladnika.:-)
Dzieci wróciły szczęśliwe i zmęczone, więc wycieczkę uznajemy za udaną 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: link do zdjęć