Wolontariusz już w Przedszkolu

Światowy Dzień Pszczół 🐝

Dnia 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszym Przedszkolu odbyły się przeróżne wydarzenia dotyczące Pszczół i ich roli w naszym życiu. Pszczelego motywu nie mogło zabraknąć oczywiście na zajęciach z Wolontariatu. 😀

 Akcja charytatywna „Kup Pan Szczoteczkę”
 
Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej Kup Pan Szczotkę – Redemptoris Missio, która organizowana jest przez Fundację Pomocy Humanitarnej.

Zbiórka odbędzie się w holu Przedszkola. 
Termin zbiórki 6.05 – 31.05.
 

Nasze ostatnie zajęcia spędziliśmy na zabawach wielkanocno-wiosennych  przygotowanych przez Panią Kasię z grupy Żuczków. Dzieci były bardzo zaangażowane we wszystkie zaproponowane aktywności, było radośnie i kolorowo 🙂


Dzień kolorowej skarpetki

Dnia 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data ta (21.03) nie jest przypadkowa, nawiązuje ona bowiem do obecności 3 dodatkowego chromosomu w 21 parze chromosomów. Na znak solidarności z tymi osobami, w tym dniu zakładamy kolorowe skarpetki nie do pary, które symbolizują niedopasowane chromosomy.

W tym dniu dzieci z grupy Stonogi wysłuchały fragmentu bajki „Wróżka Zuzia i Cudowne dzieci”, w której jednym z bohaterów jest Marcelinka – Skrzydlinka Motylinka – dziewczynka z zespołem Downa. Na sam koniec dzieci otrzymały do pokolorowania postać Skrzydlinki Motylinki 🦋


Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. 
Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się zebrać 292 zł.
Wspólnie z grupą starszaków wybraliśmy się na pocztę, aby wysłać zebrane pieniądze. 🙂
 
 

W trakcie ostatnich zajęć grupa Żuczków również miała okazję wziąć udział w zabawach sensorycznych związanych z dniem dinozaura. Zapraszamy do galerii po więcej zdjęć 🦖


22 lutego spędziliśmy czas na wspaniałej zabawie w grupie Biedronek. Bawiliśmy się w przeróżne zabawy związane z Dniem Dinozaura. 🦕 Było strasznie, zabawnie i wybuchowo. Była ścieżka sensoryczna śladami dinozaurów, później zamieniliśmy się w paleontologów i szukaliśmy skamielin dinozaurów. 🦕


Nasze zajęcia zdominowały iście zimowe zabawy. W tym tygodniu obchodziliśmy dzień śniegu. Zimową aurę stworzyliśmy w sali bawiąc się sztucznym jadalnym śniegiem, który własnoręcznie zrobiliśmy z mączki ziemniaczanej i oleju kokosowego. Sensoryczne zabawy sztucznym śniegiem sprawiło dzieciom wiele radości.
Zapraszamy do galerii.
 

Zimowa ścieżka sensoryczna ☃️
 
„Przyszła zima biała
 Śniegu nasypała
Zamroziła wodę
Staw pokryła lodem”  
 
❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
 
Podczas ostatnich zajęć dzieci rozwijały percepcję dotykową oraz wzrokową. Pokonując ścieżkę sensoryczną doświadczały stopami materiałów o różnych fakturach. Nie zabrakło także zabawy masami sensoplastycznymi, wodą i lodem. 

 

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.


 
W ramach ostatnich zajęć grupę Stonóg odwiedzili Milan i Wojtek, wraz z Panią Kasią i Iloną z grupy Żuczków. Wspólnie bawiliśmy się kolorową chustą animacyjną, co dało wszystkim dzieciom wiele radości 🙂
 

„W kolorach brązu, w odcieniach zieleni, 
Idzie Pani Jesień, nic tego nie zmieni. 
Niesie nam w prezencie grzyby i kasztany, 
z uśmiechem na twarzy chętnie je zbieramy” 
 
 
A tak bawiliśmy się na sali gimnastycznej 🙂 
 

 


Za nami pierwsze w tym roku zajęcia w ramach programu „Wolontariusz już w Przedszkolu”. Dzieci z grupy Stonóg odwiedziły dzieci z grup specjalnych. W trakcie wspólnych zajęć z wykorzystaniem ścieżki sensorycznej dzieci rozwijały koordynację ruchową oraz współpracę 🙂


Co dają akcje charytatywne w przedszkolu? (zanimpomozesz.pl)


Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki kasztanów dla małej Mai. Kasztany będą zbierane w holu Przedszkola przez cały październik. 

Maja Rutkowska – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl