Grupa IV- BIEDRONKI

Plac zabaw.

Dzieci z grupy biedronek nadal ćwiczą umiejętność spacerowania. To niełatwe zadanie dojście do pobliskiego placu zabaw i zajmuje nam chwilę 🙂 Tym razem wybrała się z nami Nina z grupy pszczółek 🙂

„Na spacerek wychodzimy,
Tyle cudów zobaczymy,
Dziś słoneczko pięknie świeci,
Cieszą się już wszystkie dzieci!
Dookoła piękna tyle,
Kolorowe są motyle,
Ptaszki ślicznie tak ćwierkają,
Do śpiewania zapraszają!”


Spacer 🐞
12 maja dzieci z grupy biedronek wybrały się na pierwszy spacer poza teren przedszkola w tym roku szkolnym. Celem naszego wyjścia był plac zabaw w Park Bambrów Poznańskich 🙂


Dogoterapia🐕
11 maja nasze przedszkole znów odwiedziła Zosia i Zygzak 🙂 Tym razem pani Dagmara przygotowała do wspólnej zabawy ścieżkę sensoryczna, a także stymulacje dotykową stóp.

Zapraszamy do galerii przedszkola 📷


Sensoplastyka🎨
Podczas ostatnich zajęć z sensoplastyki towarzyszyła nam Oliwia i Olaf z grupy pszczółek. Malowaliśmy stopami oraz dłońmi, nasze działania miały na celu usprawnianie ogólnej kondycji oraz prawidłowej postawy ciała; rozwijanie wyobraźni oraz poszerzanie horyzontów twórczych dzieci; doskonalenie orientacji w przestrzeni oraz poznawanie kolorów.


Karta Naszych Planów MAJ BIEDRONKI


8 urodziny Antosia 🎂
Serdeczne życzenia urodzinowe dla naszego kochanego przedszkolaka. Wymarzonych prezentów, smakołyków co niemiara i wielu niezapomnianych przygód.
Życzą dzieci z grupy
Biedronek i Żuczków oraz wszystkie panie 🙂


Hortiterapia ” Przedszkolak w ogrodzie ” 🌿

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przeniesione przez dzieci do przedszkola rośliny, które zostały zasadzone w donicach na tarasie przedszkolnym. Mamy nadzieję, że wszystkie kwiaty się przyjmą i będą piękną ozdoba naszego tarasu 🙂


4. Urodziny Przemka🎂

W dniu tak pięknym i wspaniałym
Życzymy Tobie Przemku
uśmiechu, zdrowia i radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych
oraz wielu przygód niebywałych!

Najlepsze życzenia składają dzieci z grupy biedronek i żuczkow oraz wszystkie panie 🙂


Wielkanoc 🐣

Serdeczne życzenia radości i siły płynącej
z istoty Świąt Wielkanocnych,
by uśmiech i wiosenny optymizm
towarzyszyły Wam każdego dnia.
Życzy pani Arletka, Sonia, Klaudia i Kasia.

Wielkanocne przygotowania biedroneczek:)


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dzisiaj w przedszkolu uczciliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ubierając się na niebiesko!

Grupa Żuczków i Biedronek wykonała plakat.


Malowanie stopami 🦶
Na zajęcia sensoplastyczne w grupie 🐞 zapraszamy Ninę oraz Oliwię z grupy pszczółek. Wspólne zabawy integrują dzieci oraz dopełniają proces terapeutyczny.
Malowanie stopami, rączkami i palcami to świetna zabawa sensoryczna, którą bardzo lubią dzieci. Od tych mniejszych po starsze przedszkolaki. Idealna zabawa w terapii z nadwrażliwością, ale też pobudzająca wyobraźnię. A dodatkowo dzieci są mega uradowane, bo jak wiadomo:
dziecko brudne=szczęśliwe 🙂


Dogoterapia 🐶

Od marca do końca roku szkolnego w grupie Żuczkow i Biedronek będą pojawiać się goście, pieski Zygzak i Zosia rasy Bearded Collie 🙂
Zajęcia ze zwierzętami wspomagają zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne. Są bardzo pomocne w pracy z dziećmi oraz powodują wiele radości i zabawy.

Zapraszamy do galerii.


Przedszkolak w ogrodzie 🌿
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury dzieci z grupy „Biedronek” wybrały się na spacer, by poszukać pierwszych oznak wiosny.


Panel świetlny 🖌

Dzieci rozwijają się poprzez doświadczenia 🙂
Mała motoryka odnosi się do ruchów dłoni i palców, a tym samym wymaga od dziecka większej koncentracji i skupienia. Dzieci, które poznają otoczenie, nowe faktury i struktury, nie bez powodu uwielbiają bawić się mąką, ryżem, czy makaronem. Brudzenie się podczas malowania farbami sprawia im mnóstwo radości i zabawy.


Muzykoterapia 🎶
Zajęcia muzyczne z panią Agnieszką za każdym razem dostarczają dzieciom dużo radości 🙂
Gra na instrumentach, śpiewanie oraz taniec pozwalają naszym przedszkolakom na obcowanie z muzyką na każdy możliwy sposób.


Cytrynowa ciastolina 🍋
Podczas zajęć Kuchnia Borodzieja dzieci miały okazję poznać takie cytrusy jak limonka, cytryna i pomarańcza. Sok z cytryny oraz skórka cytrynowa to niezbędne składniki do zrobienia cytrynowej ciastoliny. Przygotowana masa oprócz zabawy dostarczyła dzieciom doznań dotykowych, smakowych i zapachowych 🙂


Walentynki ❤
Z okazji walentynek przedszkolaki Skrzata Borodzieja przygotowały dla wszystkich walentynkowe serduszka, które zostały zawieszone na walentynkowym drzewku. Zuzia również wzięła udział w ogolnoprzedszkolnym przedsięwzięciu 😊


7 urodziny Zuzi 🎈

W dniu Twojego święta
Bądź, Zuziu, uśmiechnięta
Jak słońce na niebie,
Bo kochamy Ciebie!
Życzymy szczęścia i radości –
Niech uśmiech na buzi zagości,
Niech cały świat Ci zawsze sprzyja,
A każdy smutek szybko mija.


[2.02.2022]

Wspólne czytanie to świetny sposób na budowanie bliskiej relacji z dzieckiem, a także rozwijanie zdolności językowych dziecka. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Zapraszamy także do zapoznania sie z propozycjami zabaw sensorycznych.


W dniu Święta Dziadka i Babci
zamiast poczciwych kapci
od wnuków serdeczne życzenia:
niech się Wam spełnią Wasze marzenia!
Bo nie jest za późno na ten uśmiech na twarzy
płynący ze spełnienia marzeń❤

Podczas ostatniego tygodnia biedroneczki dzielnie pracowały nad upominkami dla Babci i Dziadka z okazji ich święta😊


Troszczymy się o ptaki zimą 🐦

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo- dzieci!

Dziękujemy rodzicom za przyniesienie pokarmu dla ptaków do naszego przedszkolnego karmnika 🙂 Dzieci zapoznały się z fakturą i wyglądem wszystkich ziaren podczas wykonywania pracy plastycznej. A także obserwowały ptaszki, które odwiedziły nasz ogródek.Świąteczny czas u Biedronek.

Grupa Biedronek rozpoczęła świąteczne przygotowania 🙂

W trakcie zajęć usprawniających motorykę małą, poznaliśmy nową technikę plastyczną, jaką jest modelowanie z masy solnej, z której wykonaliśmy ozdoby na 🎄 Podczas zabawy masą solną rozwijaliśmy percepcję dotykową i wzrokową, a także ekspresję plastyczną.


Nagroda 🏆
Za udział w konkursie plastycznym „Jesienna Dębina” dzieci z grupy biedronek otrzymały książkową nagrodę oraz dyplom 🙂


Śnieżynki ❄
Dziękujemy za pięknie ozdobione Śnieżynki z pięknymi życzeniami, które ozdobią nasze przedszkole w okresie świątecznym 🙂


Mikołajki 🎅
6 grudnia to w przedszkolu wyjątkowy dzień ☺ Czekając na słodkie upominki od Mikołaja. Dzieci z grupy Biedronek i Żuczkow podczas wspólnej zabawy przypomniały sobie jak wygląda postać Mikołaja oraz pomalowały dla niego czerwoną czapkę 🖌


Andrzejki.

Dnia 30 listopada grupa Biedronek wspólnie z grupą Żuczków świętowała Andrzejki. Oprócz tradycyjnego lania wosku, bawiliśmy się także światłem i dużo tańczyliśmy 🙂 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


Jesień u Biedronek 🍂🐞
Zachęcamy do obejrzenia w galerii przedszkola folderu z fotorelacją zabaw i zajęć jesiennych w grupie biedronek 📷
Miłego oglądania 🙂


Zachęcamy Państwa do odwiedzania zakładki Komunikaty dla Rodziców, gdzie publikujemy informacje odnośnie bieżących spraw Przedszkola:)


Jesienne witaminy 🍎🍐🥕

Podczas ostatniego tygodnia dzieci z grupy biedronek poznawały jesienne warzywa i owoce. Razem z panią Sonią poznawały ich rodzaje, kształty, zapachy, smaki. Na zajęciach usprawniających motorykę małą wyklejały sylwety warzyw plasteliną.


Konkurs.

Dzieci z grupy biedronek wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez jedno z Dębieckich przedszkoli „Mali przyrodnicy”. Prace konkursowe mają ukazywać i podkreślać piękno jesiennego lasu🧡 Przy użyciu materiału przyrodniczego dzieci wraz z panią Kasią i Sonią zrobiły jesienny las 🙂


Jesienna ścieżka sensoryczna 🍂

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata. Zabawa na ścieżce sensorycznej pozwoliła dzieciom usprawnić motorykę małą i dużą, rozwijać wrażenia dotykowe, stymulować receptory. Wpłynęła również na integrację dzieci oraz dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń 🙂


Dynia 🎃

Przez ostatni tydzień dzieci z grupy biedronek doświadczały dyni na wiele sposobów. Poznawaliśmy jej kolor, strukturę, zapach. Turlalismy ją, toczyliśmy bawiliśmy się na różne sposoby 🙂

,


Piankowa chmurka ☁️

Podczas zajęć z sensoplastyki dzieci z grupy biedronek 🐞 bawiły się w piance do golenia z dodatkiem barwnika spożywczego oraz olejku waniliowego. Tworząc z powstałej masy piankową chmurkę podobną do tych co mogliśmy zaobserwować przez okno. Pomimo małego bałaganu, który powstał przy zajęciach zabawa była wyśmienita 🙂


W dniach 20-24 września 2021r. realizowany był ogólnopolski projekt pod tytułem: „Przedszkolak w krainie wielkich emocji”. W trakcie trwania projektu poznawaliśmy różne emocje oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Pierwszego dnia poznawaliśmy emocję radości, którą wyraziliśmy za pomocą pracy plastycznej. Drugiego dnia ubrani na żółto kontynuowaliśmy temat radości, tańcząc do piosenki „Happy” i bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym. Tego dnia wzięliśmy także udział w przedstawieniu przygotowanym przez pracowników Przedszkola pod tytułem: „Bajka o żółtej kredce”. W kolejnych dniach poznaliśmy emocje złości, strachu i smutku. Wyrażaliśmy je poprzez pracę plastyczną, ćwiczenia metodą Weroniki Sherborne oraz czytanie książek i granie na instrumentach.


Dzień Kropki 

15 września w grupie  obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa, dzięki której dzieci na całym świecie świętują swobodne podejście do aktywności twórczej.


Zachęcamy Państwa do kontaktu z Nauczycielami grup poprzez maila: 81biedronki@gmail.com