Grupa IV

Dzień Babci i Dziadka ♥️

Kochana Babciu w dniu Twojego święta, życzę byś była zawsze uśmiechnięta. Ty drogi Dziadku miej uśmiech na twarzy, niech Ci się spełni wszystko o czym marzysz. Najlepsze życzenia składają biedroneczki 🐞

Asia ♥️ Zuzia ♥️ Antoś ♥️ Mikołaj ♥️


Dzień Śniegu ❄

W niedzielę 17 stycznia obchodzimy dzień śniegu. Nasze biedroneczki już w poniedziałek przygotowały sztuczny śnieg, do zrobienia którego wystarczy mąka ziemniaczana, kilka kropel oliwy oraz olejek zapachowy. Nie zabrakło również zabawy w prawdziwym śniegu podczas, których ulepiliśmy bałwana⛄

 


Mamo Tato! W przedszkolu fajnie jest 😉


Karta Naszych Planów styczeń


Bajkoterapia📚

,,Czytanie książek jest najlepszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Wisława Szymborska Książka jest przyjacielem wszystkich dzieci 🙂 Czasem uczy, czasem przenosi ich w świat fantazji, czasem pomaga w relaksacji, wyciszeniu, czasem bawi. Dlatego nie zapominamy o książkach podczas codziennego pobytu w przedszkolu, które towarzyszą nam na codzien jak i przy okazji różnych wydarzeń jakie mają miejsce w ciągu całego roku. Korzystamy z różnego rodzaju książek również tych sensorycznych. Oto kilka naszych propozycji na okres świąteczny i zimowy.


Wigilia przedszkolna

Okres świątecznych przygotowań w przedszkolu zakończył się uroczystym obiadkiem świątecznym 😊

Był czas magiczny, świąteczny, radosny. Dzieci z grupy biedronek oraz wszystkie panie składają najserdeczniejsze życzenia. Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku ⭐🎄 Zachęcamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w galerii przedszkola 🙂


Pierniczki.

W grupie biedronek piękne zapachy roznaszą się przez cały tydzień. Były zabawy w korzennej masie sensoplastycznej, z której biedroneczki przygotowały dla rodziców świąteczne magnesy. Nie zabrakło również pierniczków, które zostały udekorowane lukrem, żurawiną, migdałami oraz pestkami słonecznika 🙂


Święta tuż, tuż….

Zimowo – świąteczny czas sprzyja kreatywnym zabawom z dziećmi. Magię Świąt można poczuć na wiele sposobów i fajnie żeby dziecko miało miłe wspomnienia. W grupie biedronek świąteczne przygotowania ruszyły pełną parą 🙂 Dziś prezentujemy nasze pudełka sensoryczne, które są umieszczane w specjalnie przygotowanym stole sensorycznym 🌲❄


Serdeczna karteczka.

W grudniu grupa 🐞 przygotowała serdeczna karteczke dla zaprzyjaźnionego Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Słoneczna przystań”. Karteczka oprócz serdecznych życzeń przekazuje również świąteczne zapachy dzięki naturalnej, korzennej dekoracji 🙂


Mikołajki 🎅

W piątek 4 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Był to sympatyczny dzień pełen śmiechu i drobnych upominków. Nie zabrakło również mikołajkowych aktywności plastyczno – sensorycznych 🙂 „6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie I każde dziecko prezent dostanie. Dla Asi ma piłkę, dla Mikołaja- sanki i figurówki dla Zuzanki. Antosiowi książeczkę da z obrazkami…”.


Andrzejki🕯

W dniu dzisiejszym grupa biedronek świętowała Andrzejki. Bawiliśmy się różnego rodzaju światłami tworząc atmosferę do czarów oraz stymulacji wzrokowej. Nie zabrakło również lania wosku 🙂 z którego powstały niezwykle kształty.


Dzień Pluszowego Misia.

W tym tygodniu grupa biedronek świętowała Dzień Misia 🐻 Bawiliśmy się rosnącą farba, słuchaliśmy wierszyków oraz piosenek. Był też czas na masażyki oraz zabawe z pluszowymi misiami 🙂


Jesienna pogoda 🍂☔🌦

W tym tygodniu biedroneczki doświadczały jesiennej pogody na różne sposoby. Obserwując ją podczas spacerów, robiąc eksperymenty, bawiąc się w hydrożelowych kałużach 🙂


Kuchnia Borodzieja 👨🏻‍🍳
Na dzisiejszych zajęciach kulinarnych dzieci z grupy biedronek bawiły się masą ciasteczkową. Poznawały takie składniki jak mąka, płatki owsiane, banan, olejek migdałowy, cynamon, żurawinę. Po zmieszaniu wszystkich składników wyszła pięknie pachnąca masa, idealna do zabawy 🙂


Serdeczna karteczka.

W miesiącu listopadzie grupa Biedronek 🐞przygotowała kartkę z podziękowaniami dla naszych pań Kucharek Grażynki i Agnieszki oraz dla pani intendentki Asi. Serdecznie dziękujemy za pyszne i zdrowe posiłki 🤗


Urodziny Asi.

W dniu dzisiejszym grupa Biedronek świętowała 4 urodziny Asi 🎈
Droga Asiu. Słońce świeci dziś dla Ciebie, a chmurki tańczą na niebie. Śmieją się motylki, a biedronki i kwiatki przesyłają życzenia i słodkie buziaczki!


Dzień Jeża.

Dzień Jeża 🦔 M. Przybylska

Jeż Idzie, idzie jeż, Ten kłujący zwierz, Nóżkami tup, tup, I pod listek siup.

Dzieci z grupy Biedronek poprzez masażyki kolczastymi piłeczkami poznawały cechy charakterystyczne jeży.


Jesienny Spacer 🍂

Jak się nazywa ta pora roku, co ścieli liściasty dywan wokół? Dzieci z grupy biedronek postanowiły dziś skorzystać z pięknej pogody i wybrały się na spacer do ogrodu przedszkolnego 🙂


Dynia. 🎃

Przez ostatnie kilka dni dzieci z grupy 🐞 poznawały dynie na różne sposoby poznając jej kolor, fakturę, zapach, smak. Zachęcamy w wolnym czasie do przygotowania Dynioliny 🙂
Przygotowanie: Upieczoną/ugotowaną dynię blendujemy na jednolitą masę, stopniowo dosypujemy mąkę ziemniaczaną porcjami i wyrabiamy ciasto (mąki dodajemy tyle ile nam potrzeba do oczekiwanej konsystencji przypominającej ciastolinę). Ciastolina jest mocno wilgotna. Życzymy miłej zabawy 🧡


Serdeczna karteczka.

W ramach ogólnopolskiego projektu,,SERDECZNA KARTECZKA”, dzieci z grupy 🐞 przygotowały kartkę dla Pań Pielęgniarek, która wkrótce zostanie przekazana bohaterkom miesiąca. To nasza pierwsza kartka w tym projekcie wkrótce podzielimy się następnymi pomysłami 🙂


Pasowanie na Przedszkolaka.

Dnia 21 października do grona przedszkolaków Przedszkola im. Skrzata Borodzieja przystąpiła Zuzia 🙂
Witamy Cię w gronie przedszkolaków i życzymy samych radosnych chwil.


Dary Jesieni🍂🍁🌰

„Spadają kasztany, żołędzie, wkoło pełno ich wszędzie. Jesień dary przyniosła, piękna, bajkowa, radosna”.
Biedroneczki poznają dary jesieni na różne sposoby 🙂


Przedszkolak dla Klimatu.

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu programie w salach zostały utworzone zielone kąciki z roślinami, które pomagają oczyszczać powietrze.


Mail grupowy.

Zachęcamy do korzystania z maila grupowego:
81biedronki@gmail.com


Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy. Ale też pilnie ćwiczymy 🙂


Dzień chłopaka.


Przedszkolak na medal 🙂

21 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolak.


17 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczystość pożegnania absolwentów. Był to czas spędzony w sympatycznej atmosferze padło wiele miłych i ciepłych słów 🙂 Naszemu Tymonowi życzymy powodzenia w szkole i mamy nadzieję, że jeszcze będzie okazja do spotkania.