Grupa IV- BIEDRONKI


Dzień Dziecka🎈

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. ” Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów dnia dziecka w naszym przedszkolu w galerii na stronie internetowej przedszkola 🙂


Karta Naszych Planów czerwiec


Święto rodziny . W rodzinie siła🙂

Dla Mamy i Taty
z najlepszymi życzeniami
Zuzia i Antoś ❤


20 maj Światowy Dzień Pszczół.

Celem Światowego Dnia Pszczół jest podkreślenie znaczenia tych tych maleńkich owadów dla całego środowiska. W naszym ogrodzie przedszkolnym w ostatnich dniach została zasiana Łąka Kwietna. Mamy nadzieję, że pszczółki, motyle oraz inne pożyteczne owady znajdą tu schronienie.


Kuchnia Borodzieja.

Zajęcia kulinarne „Kuchnia Borodzieja” ma na celu rozszerzenie diety, zapoznanie z nowymi smakami, fakturami, zapachami. Dzieci mają okazję do stymulacji wielozmysłowej produktami spożywczymi na różne sposoby 🙂


Karta Naszych Planów maj


7. urodziny Antosia  smile


Antosiu z okazji urodzin życzymy Ci
Wszystkiego co Najlepsze,

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.


Kuchnia Borodzieja 👨🍳

Podczas ostatnich zajęć dzieci z grupy biedronek Zuzia i Antoś oraz Oliwia z grupy pszczółek przygotowywali wiosenny koktajl: malinowy oraz gruszkowo-szpinakowy. Zdrowe koktajle z owoców i warzyw to najlepszy sposób na dostarczenie własnemu organizmowi witaminowej bomby 🙂


Hortiterapia.

Jedną z koncepcji pracy naszego przedszkola jest Hortiterapia, której założenia realizujemy poprzez Program „Przedszkolak w ogrodzie”. W ramach tej koncepcji Zuzia i Antoś zasadzili przyniesione przez rodziców roślinki w donicy, która ozdobi przedszkolny taras. Na bieżąco będziemy sprawdzać jak rośliny rosną oraz będziemy je odpowiednio pielęgnować.


Dzień Ziemi🌏

Ziemio- nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!! W ramach obchodów Dnia Ziemi biedroneczki przygotowały serdeczną karteczkę z eko materiałów dla pracowników ochrony środowiska 🙂


Wiosna 🌿

Wiosna w pełni 🙂 grupa biedronek doświadcza jej poprzez zajęcia Porannego Kręgu. Poranny Krąg jest metodą, którą określamy jako wielozmysłową. Obejmuje swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Proponowane w niej oddziaływania mają aktywizować zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie. Świat przyrody jest źródłem zróżnicowanych bodźców. Każda pora roku kojarzy się nam z kolorem, smakiem, obrazem, zapachem. Dzieci doświadczają również Wiosny poprzez codzienne spacery w ogrodzie przedszkolnym.Powitanie Wiosny 🌿

Zuzia z grupy Biedronek powitała wiosnę w rytm piosenki: „Przyszła wiosna, przyszła wiosna uśmiechnięta i radosna długie włosy rozpuściła oczka, w rosie swe umyła teraz woła wszystkie żaby by w jeziorze zakumkały kum, kum….”


Kuchnia Borodzieja 🥕

Podczas ostatnich zajęć kulinarnych grupę biedronek odwiedziły dzieci z grupy pszczółek. Poznaliśmy smak, zapach, fakturę marchewki. Z ugotowanej wcześniej marchewki dzieci przygotowały marchewkolinę, która powstała ze zblendowanej marchewki i mąki ziemniaczanej. Stworzona masa jest bardzo przyjemna w dotyku 🙂


Serdeczna karteczka 🎭

W marcu Zuzia z grupy Biedronek przygotowała serdeczną karteczkę dla aktorów z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Z podziękowaniami za ich twórczą pracę i wywoływanie uśmiechu na buzi każdego dziecka 🙂


Zimowa ścieżka sensoryczna❄

Dzieci z grupy biedronek i koleżanki z grupy pszczółek Nina i Oliwia miały okazję poznać kolor biały związany z zimą dzięki ścieżce sensorycznej. Zabawy sensoryczne nie są skomplikowane i nie wymagają zaopatrzenia się w specjalistyczne sprzęty. Są to zabawy dla każdego. Ich główne zadanie to dostarczenie dziecku poprzez zabawę różnorodnych bodźców wspomagających integracje jego zmysłów oraz ich rozwój. Tym samym mają na celu zachęcenie go do polegania na ich współpracy przy wykonywaniu kolejnych zadań i poznawaniu świata.


Serdeczna karteczka.

W lutym grupa biedronek przygotowała walentynkową serdeczną karteczkę dla Mikołaja z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia ❤


Balik karnawałowy🎈

W piątek 12 lutego dzieci z grupy biedronek bawiły się na balu karnawałowym z kolegami z grupy żuczkow. Były balony, serpentyny, bańki mydlane oraz zabawy z folią przy muzyce 🙂

Zachęcamy do odwiedzenia galerii przedszkola tam znajdą Państwo więcej zdjęć z naszej zabawy 🙂


6. urodziny Zuzi  🙂      

Zuziu niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
dziś są Twoje urodzinki !   


Serdeczna karteczka „Każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci…” W styczniu serdeczna karteczka jest przeznaczona dla wolontariuszy. Dzieci z grupy biedronek przygotowały swoją karteczkę w podziękowaniu za pracę i zaangażowanie dla wolontariuszy z „Motyli wolontariat”. To ogromna grupa ludzi o wielkich sercach, dla których Hospicjum Palium stało się drugim domem.


Dzień Babci i Dziadka ♥️

Kochana Babciu w dniu Twojego święta, życzę byś była zawsze uśmiechnięta. Ty drogi Dziadku miej uśmiech na twarzy, niech Ci się spełni wszystko o czym marzysz. Najlepsze życzenia składają biedroneczki 🐞

Asia ♥️ Zuzia ♥️ Antoś ♥️ Mikołaj ♥️


Dzień Śniegu❄

W niedzielę 17 stycznia obchodzimy dzień śniegu. Nasze biedroneczki już w poniedziałek przygotowały sztuczny śnieg, do zrobienia którego wystarczy mąka ziemniaczana, kilka kropel oliwy oraz olejek zapachowy. Nie zabrakło również zabawy w prawdziwym śniegu podczas, których ulepiliśmy bałwana⛄


Mamo Tato! W przedszkolu fajnie jest 😉


Bajkoterapia📚

,,Czytanie książek jest najlepszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Wisława Szymborska Książka jest przyjacielem wszystkich dzieci 🙂 Czasem uczy, czasem przenosi ich w świat fantazji, czasem pomaga w relaksacji, wyciszeniu, czasem bawi. Dlatego nie zapominamy o książkach podczas codziennego pobytu w przedszkolu, które towarzyszą nam na codzien jak i przy okazji różnych wydarzeń jakie mają miejsce w ciągu całego roku. Korzystamy z różnego rodzaju książek również tych sensorycznych. Oto kilka naszych propozycji na okres świąteczny i zimowy.


Wigilia przedszkolna

Okres świątecznych przygotowań w przedszkolu zakończył się uroczystym obiadkiem świątecznym 😊

Był czas magiczny, świąteczny, radosny. Dzieci z grupy biedronek oraz wszystkie panie składają najserdeczniejsze życzenia. Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku ⭐🎄 Zachęcamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w galerii przedszkola 🙂


Pierniczki.

W grupie biedronek piękne zapachy roznaszą się przez cały tydzień. Były zabawy w korzennej masie sensoplastycznej, z której biedroneczki przygotowały dla rodziców świąteczne magnesy. Nie zabrakło również pierniczków, które zostały udekorowane lukrem, żurawiną, migdałami oraz pestkami słonecznika 🙂


Święta tuż, tuż….

Zimowo – świąteczny czas sprzyja kreatywnym zabawom z dziećmi. Magię Świąt można poczuć na wiele sposobów i fajnie żeby dziecko miało miłe wspomnienia. W grupie biedronek świąteczne przygotowania ruszyły pełną parą 🙂 Dziś prezentujemy nasze pudełka sensoryczne, które są umieszczane w specjalnie przygotowanym stole sensorycznym 🌲❄


Serdeczna karteczka.

W grudniu grupa 🐞 przygotowała serdeczna karteczke dla zaprzyjaźnionego Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Słoneczna przystań”. Karteczka oprócz serdecznych życzeń przekazuje również świąteczne zapachy dzięki naturalnej, korzennej dekoracji 🙂


Mikołajki🎅

W piątek 4 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Był to sympatyczny dzień pełen śmiechu i drobnych upominków. Nie zabrakło również mikołajkowych aktywności plastyczno – sensorycznych 🙂 „6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie I każde dziecko prezent dostanie. Dla Asi ma piłkę, dla Mikołaja- sanki i figurówki dla Zuzanki. Antosiowi książeczkę da z obrazkami…”.


Andrzejki🕯

W dniu dzisiejszym grupa biedronek świętowała Andrzejki. Bawiliśmy się różnego rodzaju światłami tworząc atmosferę do czarów oraz stymulacji wzrokowej. Nie zabrakło również lania wosku 🙂 z którego powstały niezwykle kształty.


Dzień Pluszowego Misia.

W tym tygodniu grupa biedronek świętowała Dzień Misia 🐻 Bawiliśmy się rosnącą farba, słuchaliśmy wierszyków oraz piosenek. Był też czas na masażyki oraz zabawe z pluszowymi misiami 🙂


Jesienna pogoda🍂☔🌦

W tym tygodniu biedroneczki doświadczały jesiennej pogody na różne sposoby. Obserwując ją podczas spacerów, robiąc eksperymenty, bawiąc się w hydrożelowych kałużach 🙂


Kuchnia Borodzieja 👨🏻‍🍳
Na dzisiejszych zajęciach kulinarnych dzieci z grupy biedronek bawiły się masą ciasteczkową. Poznawały takie składniki jak mąka, płatki owsiane, banan, olejek migdałowy, cynamon, żurawinę. Po zmieszaniu wszystkich składników wyszła pięknie pachnąca masa, idealna do zabawy 🙂


Serdeczna karteczka.

W miesiącu listopadzie grupa Biedronek 🐞przygotowała kartkę z podziękowaniami dla naszych pań Kucharek Grażynki i Agnieszki oraz dla pani intendentki Asi. Serdecznie dziękujemy za pyszne i zdrowe posiłki 🤗


Urodziny Asi.

W dniu dzisiejszym grupa Biedronek świętowała 4 urodziny Asi 🎈
Droga Asiu. Słońce świeci dziś dla Ciebie, a chmurki tańczą na niebie. Śmieją się motylki, a biedronki i kwiatki przesyłają życzenia i słodkie buziaczki!


Dzień Jeża.

Dzień Jeża 🦔 M. Przybylska

Jeż Idzie, idzie jeż, Ten kłujący zwierz, Nóżkami tup, tup, I pod listek siup.

Dzieci z grupy Biedronek poprzez masażyki kolczastymi piłeczkami poznawały cechy charakterystyczne jeży.


Jesienny Spacer 🍂

Jak się nazywa ta pora roku, co ścieli liściasty dywan wokół? Dzieci z grupy biedronek postanowiły dziś skorzystać z pięknej pogody i wybrały się na spacer do ogrodu przedszkolnego 🙂


Dynia. 🎃

Przez ostatnie kilka dni dzieci z grupy 🐞 poznawały dynie na różne sposoby poznając jej kolor, fakturę, zapach, smak. Zachęcamy w wolnym czasie do przygotowania Dynioliny 🙂
Przygotowanie: Upieczoną/ugotowaną dynię blendujemy na jednolitą masę, stopniowo dosypujemy mąkę ziemniaczaną porcjami i wyrabiamy ciasto (mąki dodajemy tyle ile nam potrzeba do oczekiwanej konsystencji przypominającej ciastolinę). Ciastolina jest mocno wilgotna. Życzymy miłej zabawy 🧡


Serdeczna karteczka.

W ramach ogólnopolskiego projektu,,SERDECZNA KARTECZKA”, dzieci z grupy 🐞 przygotowały kartkę dla Pań Pielęgniarek, która wkrótce zostanie przekazana bohaterkom miesiąca. To nasza pierwsza kartka w tym projekcie wkrótce podzielimy się następnymi pomysłami 🙂


Pasowanie na Przedszkolaka.

Dnia 21 października do grona przedszkolaków Przedszkola im. Skrzata Borodzieja przystąpiła Zuzia 🙂
Witamy Cię w gronie przedszkolaków i życzymy samych radosnych chwil.


Dary Jesieni🍂🍁🌰

„Spadają kasztany, żołędzie, wkoło pełno ich wszędzie. Jesień dary przyniosła, piękna, bajkowa, radosna”.
Biedroneczki poznają dary jesieni na różne sposoby 🙂


Przedszkolak dla Klimatu.

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu programie w salach zostały utworzone zielone kąciki z roślinami, które pomagają oczyszczać powietrze.


Mail grupowy.

Zachęcamy do korzystania z maila grupowego:
81biedronki@gmail.com


Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy. Ale też pilnie ćwiczymy 🙂


Dzień chłopaka.


Przedszkolak na medal 🙂

21 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolak.


17 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczystość pożegnania absolwentów. Był to czas spędzony w sympatycznej atmosferze padło wiele miłych i ciepłych słów 🙂 Naszemu Tymonowi życzymy powodzenia w szkole i mamy nadzieję, że jeszcze będzie okazja do spotkania.