Grupa III i IV

Karta-planów-Styczeń-gr IV

styczeń-karta-planów– gr III


Ostatni tydzień przed świętami rozpoczęliśmy od spotkania z psem Bankiem. Dzieci z grupy Żuczków i Biedronek bardzo ucieszyły się na spotkanie z psem terapeutą. Były wspólne zabawy oraz psie przytulasy 🙂

 


Grudzień to czas oczekiwania wypełniony różnego rodzaju przygotowaniami. Dlatego podczas ostatnich zajęć kulinarnych „Kuchnia u Borodzieja” dzieci z grupy Biedronek oraz Zuzia z grupy Pszczółek przygotowały świąteczne pierniczki. Przy wałkowaniu ciasta i wycinaniu różnego rodzaju kształtów towarzyszył dzieciom przepiękne świąteczne aromaty.


Listopad w grupie Żuczków.

Listopad to u Żuczków ostatni jesienny miesiąc. Dzwony rurowe, na których jesienią chłopcy grali na Porannym Kręgu, już od grudnia zastąpi trójkąt.

Chociaż mniej czasu Żuczki spędzały na dworze, to nawet w salach pozostawały aktywne.

Chłopcy przygotowali też wspólnie smakołyki dla ptaków, które zanieśli do karmnika w ogrodzie przedszkolnym.

    


Jak co piątek grupa Żuczków i Biedronek miała zajęcia z muzykoterapii z Panią Iwonką. Podczas zajęć dużo muzykowaliśmy na takich instrumentach jak ukulele, bębenek, kastaniety. Nie zabrakło również ulubionej piosenki Tymona o myjni 🙂

      


Dnia 22 listopada obchodziliśmy urodziny Asi z grupy Biedronek 🙂

Wspólnie z Panią Iwonką zaśpiewaliśmy „Sto lat”, a później podarowaliśmy solenizantce prezent. Na koniec usiedliśmy razem przy stole i zjedliśmy przepyszny tort. Dodatkowymi gośćmi byli Zuzia i Timo z grupy Pszczółek 🙂

Asi życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego 🙂


14 listopada grupa Żuczków i Biedronek wybrała się do Centrum Sztuki Dziecka na przedstawienie pt: Karmelek. Dzieci oraz rodzice bardzo pozytywnie zareagowali na spektakl towarzysząc Karmelkowi w odkrywaniu tego co ma w sobie dobrego. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do udziału w następnej wycieczce 🙂


Weronika Sherborne w grupach specjalnych:


Żuczki w październiku

Powitaliśmy w grupie nowego kolegę – Leona:

Zbieraliśmy dary jesieni i doświadczaliśmy ich:

Cyprian przygotowywał prace na wernisaż „Smog nas zje? O nie!!!”:

I razem z Leonem tworzyli jesienne drzewo:

 


Podczas ostatnich zajęć Kuchnia u Borodzieja dzieci z grupy Biedronek wraz z Zuzią z grupy pszczółek piekły świętomarcińskie rogale. Zabawy było sporo, której towarzyszył mały bałagan 😉

  


,,Smog nas zje?! O nie!”

Dzieci z grupy Biedronek przygotowały prace plastyczną w ramach wernisażu  ,,Smog- gazy i pyły emitowane przez przemysł przyczyną powstawania smogu” w Klubie ,,Dębczak”.


Urodziny Tymona!

10 października świętowaliśmy Urodziny Tymona z Grupy „ Biedronek”. W uroczystości wzięły  także udział dzieci z grupy „Żuczków”. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Sto lat!” i złożyliśmy życzenia.
Na zakończenie imprezy zjedliśmy przepyszny tort urodzinowy. Aby Tymon na zawsze zapamiętał ten wyjątkowy dzień, przygotowaliśmy dla niego laurkę z jego ulubionym płetwonurkiem .
Tymonowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!


Wczoraj grupa Biedronek wykorzystała pogodę i razem z grupą II udała się do nowego parku niedaleko naszego przedszkola 🙂


Wrzesień w grupie biedronek był bogaty w zabawy Sensoplastyczne w klimacie wczesnojesiennym. Bawiliśmy się kaszoliną i manoliną czyli ciastoliną z kaszy mannej. Dodaliśmy do kaszy kakao, żeby ciastka pachniały czekoladą. Doświadczaliśmy słonecznej ciastoliny czyli jadalną ciastolinę z mąki kukurydzianej oraz zabaw kasztanami z kaszy jęczmiennej. Dzieci podczas zajęć robiły to, co lubią najbardziej, doświadczały, kosztowały oraz nawiązały wspaniałą więź z innymi dziećmi i nauczycielami poprzez wspólną zabawę.

 


Wrzesień w grupie Żuczków:
Pierwszy miesiąc roku szkolnego był czasem wdrażania się w rytm pracy w przedszkolu po wakacyjnej przerwie. Cieszyliśmy się wspólnymi zabawami w salach przedszkolnych i w ogrodzie, żegnaliśmy lato i witaliśmy Panią Jesień. Razem świętowaliśmy Dzień Kropki i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

link do zdjęć


W grupie Biedronek w tym roku zaczęły się nowe zajęcia „Kuchnia u Borodzieja”. Podczas zajęć będziemy poznawać nowe smaki, rozszerzać dietę, sami przygotowywać różnego rodzaju przekąski. Na pierwszych zajęciach mieliśmy okazje posmakować śliwki.