Grupa IV- BIEDRONKI

Jesień u Biedronek 🍂🐞
Zachęcamy do obejrzenia w galerii przedszkola folderu z fotorelacją zabaw i zajęć jesiennych w grupie biedronek 📷
Miłego oglądania 🙂


karta naszych planow-grudzień


Zachęcamy Państwa do odwiedzania zakładki Komunikaty dla Rodziców, gdzie publikujemy informacje odnośnie bieżących spraw Przedszkola:)


Jesienne witaminy 🍎🍐🥕

Podczas ostatniego tygodnia dzieci z grupy biedronek poznawały jesienne warzywa i owoce. Razem z panią Sonią poznawały ich rodzaje, kształty, zapachy, smaki. Na zajęciach usprawniających motorykę małą wyklejały sylwety warzyw plasteliną.


Konkurs.

Dzieci z grupy biedronek wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez jedno z Dębieckich przedszkoli „Mali przyrodnicy”. Prace konkursowe mają ukazywać i podkreślać piękno jesiennego lasu🧡 Przy użyciu materiału przyrodniczego dzieci wraz z panią Kasią i Sonią zrobiły jesienny las 🙂


Jesienna ścieżka sensoryczna 🍂

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata. Zabawa na ścieżce sensorycznej pozwoliła dzieciom usprawnić motorykę małą i dużą, rozwijać wrażenia dotykowe, stymulować receptory. Wpłynęła również na integrację dzieci oraz dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń 🙂


Karta naszych planów Listopad 2021


Dynia 🎃

Przez ostatni tydzień dzieci z grupy biedronek doświadczały dyni na wiele sposobów. Poznawaliśmy jej kolor, strukturę, zapach. Turlalismy ją, toczyliśmy bawiliśmy się na różne sposoby 🙂

,


Piankowa chmurka ☁️

Podczas zajęć z sensoplastyki dzieci z grupy biedronek 🐞 bawiły się w piance do golenia z dodatkiem barwnika spożywczego oraz olejku waniliowego. Tworząc z powstałej masy piankową chmurkę podobną do tych co mogliśmy zaobserwować przez okno. Pomimo małego bałaganu, który powstał przy zajęciach zabawa była wyśmienita 🙂


Karta-Naszych-Planów-PAŹDZIERNIK


W dniach 20-24 września 2021r. realizowany był ogólnopolski projekt pod tytułem: „Przedszkolak w krainie wielkich emocji”. W trakcie trwania projektu poznawaliśmy różne emocje oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Pierwszego dnia poznawaliśmy emocję radości, którą wyraziliśmy za pomocą pracy plastycznej. Drugiego dnia ubrani na żółto kontynuowaliśmy temat radości, tańcząc do piosenki „Happy” i bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym. Tego dnia wzięliśmy także udział w przedstawieniu przygotowanym przez pracowników Przedszkola pod tytułem: „Bajka o żółtej kredce”. W kolejnych dniach poznaliśmy emocje złości, strachu i smutku. Wyrażaliśmy je poprzez pracę plastyczną, ćwiczenia metodą Weroniki Sherborne oraz czytanie książek i granie na instrumentach.


Dzień Kropki 

15 września w grupie  obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa, dzięki której dzieci na całym świecie świętują swobodne podejście do aktywności twórczej.


Zachęcamy Państwa do kontaktu z Nauczycielami grup poprzez maila: 81biedronki@gmail.com