Grupa IV

Drodzy Rodzice,
zachęcamy do zapoznania się z informacjami od Pani Ani- psycholog.

Jak wspierać dzieci


Słuchowisko.

Zachęcamy do posłuchania- Bing „Włochate wydmuszki” czyt. p.Natalia 🙂


Wielkanoc

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Życzymy państwu zdrowia i pogodnych świąt.

Smacznego jajka i wesołego śmigusa dyngusa 😉

Na najbliższy czas proponujemy państwu następujące aktywności.

Ćwiczenia na motorykę małą, zabawy plastyczne.

Wielkanoc pcs

bajeczka-wielkanocna-opowiadanie

Zajęcia domowe karta planów


A oto kilka ćwiczeń od Pani Agnieszki- logopedki:

zagadki z literkami

zabawa- zrób to co ja


Ćwiczenia ruchowe na wiosnę- „sensoryczny balonik” od Pani Hani:

 1. Do balona wsypać kilka ziarenek, np kawy.
 2. nadmuchać lub użyć pompki i razem z dzieckiem tłoczyć powietrze (nie przesadzić :p)
 3. delikatnie „wyperfumować” balonik
 4. narysować na nim np kwiatki, kropki, kreski
 5. wymasować różne części ciała przez dociskanie balonikiem
 6. przymocować sznurek (około 1,5m)
 7. grać w balona: uderzając ręką, głową, kolankiem, stopą itp
 8. kolejnego balonika można napełnić wodą (ciepłą/zimną), piaskiem, mąką, ryżem. W tym celu używamy lejka, na którego naciągamy końcówkę balona i wsypujemy co chcemy 🙂
 9. Zawiązujemy i mamy małego gniotka 🙂

Dobrej zabawy! 🙂


Zachęcamy do ćwiczeń rozluźniających, które specjalnie dla Dzieci przygotowała Pani Hania- pedagog.

ĆWICZENIA SŁUŻĄCE ROZLUŹNIENIU


Drodzy Rodzice,

W tym szczególnym czasie warto wspierać relacje społeczne naszych dzieci. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą współczesne technologie.

 • Rozmowa telefoniczna lub za pomocą internetu – dzięki różnym komunikatorom dzieci mogą nie tylko porozmawiać, ale także zobaczyć się nawzajem. Nawet krótka rozmowa może być cennym kontaktem!

 • Laurka/obrazek dla kolegi lub koleżanki? Możemy również zachęcić dziecko do wykonania jakiegoś dzieła dla innej osoby, a następnie – jeśli mamy taką możliwość – przesłać zdjęcie lub skan tego dzieła do adresata. Miła niespodzianka może poprawić humor, a także być początkiem rozmowy.

Anna Konstańczak- psycholog


Witamy 🙂
Kolejny tydzień #zostanwdomu przed nami. Tym razem proponujemy następujące aktywności.

Zajęcia domowe gr IV

Nagrania do pobrania poprzez link (będzie aktywny do 5.04!) https://we.tl/t-VbiY39nDWd


Szanowni Rodzice,

Czas zamknięcia przedszkola może być sytuacją trudną dla wielu dzieci. Jak rozmawiać z nimi o koronawirusie, jak odpowiadać na ich pytania? W ramach wsparcia zachęcam do skorzystania z przygotowanych specjalnie bajek, pozwalających dziecku oswoić się z bieżącą sytuacją. Poniżej znajdą Państwo trzy propozycje takich materiałów. Przydatne mogą być również zawarte propozycje ćwiczeń w domu.

Anna Konstańczak- psycholog

Bajka nr 1: https://dzieciecapsychologia.pl/jezyk-bartek/

Bajka nr 2: http://dorotabrodka.pl/bajka-dla-dzieciakow-na-trudny-czas-kwarantanny/  (do pobrania i wydruku w wersji kolorowej lub czarno-białej)

Bajka nr 3: https://www.mindheart.co/descargables (do pobrania różne wersje językowe, również polska)


Szanowni Rodzice,

Informujemy o możliwości kontaktu z psychologiem pod adresem psycholog.przedszkole81@gmail.com


Od Pani Agnieszki- logopedy propozycje zabaw relacyjnych służących budowaniu relacji i pogłębianiu więzi z dzieckiem.:-)

zabawy relacyjne


Kochani rodzice 🙂
Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas domowej kwarantanny może być trudny. Aby Was wesprzeć, pani Kasia i Magda spisały dla państwa  szereg inspiracji na aktywności domowe, które będziecie mogli wykorzystać. Mamy nadzieję, że  w te aktywności zaangażują się wszyscy domownicy.

Nie możemy się już doczekać wspólnego spotkania w przedszkolu.

P.S. zachęcamy do przygotowania małej fotorelacji z tego okresu.

Życzymy wszystkim zdrowia!

 Zajęcia domowe karta planów Gr IV


Początek marca w grupie Biedronek był bogaty w zabawy Sensoplastyczne w klimacie wczesnowiosennym. Bawiliśmy się aksamitną masą sensoplastyczną o kolorze słońca i zapachu  soczystych owoców. Doświadczaliśmy również jadalnego glutka sensorycznego o kolorach tęczy,  uzyskanego z mąki ziemniaczanej, wody i barwnika spożywczego. Dzieci podczas zajęć robiły to, co lubią najbardziej, doświadczały, kosztowały oraz czerpały radość z zabaw sensoplastycznych.


Dzisiejsze zajęcia w grupie IV 🙂


Na zajęciach kulinarnych Kuchnia u Borodzieja dzieci z grupy Biedronek przygotowały ciastka z ciecierzycy. Bez jajek, mąki i cukru za ta z gorzką czekoladą i masłem orzechowym 🥰 Ciasteczka wyszły przepyszne o czym mogli przekonać się również rodzice.

   


Walentynki w grupie Biedronek.

Dzieci przygotowały czerwone serce, które pomalowały swoimi stopami. Przesyłamy wiele miłości w dniu świętego Walentego 🙂


W ostatni poniedziałek grupę Żuczków i Biedronek znów odwiedził pies terapeuta Benek. Dzieci po raz kolejny mogły się cieszyć z wizyty czworonożnego przyjaciela 🙂

 


Ostatni tydzień przed świętami rozpoczęliśmy od spotkania z psem Bankiem. Dzieci z grupy Żuczków i Biedronek bardzo ucieszyły się na spotkanie z psem terapeutą. Były wspólne zabawy oraz psie przytulasy 🙂

 


Grudzień to czas oczekiwania wypełniony różnego rodzaju przygotowaniami. Dlatego podczas ostatnich zajęć kulinarnych „Kuchnia u Borodzieja” dzieci z grupy Biedronek oraz Zuzia z grupy Pszczółek przygotowały świąteczne pierniczki. Przy wałkowaniu ciasta i wycinaniu różnego rodzaju kształtów towarzyszył dzieciom przepiękne świąteczne aromaty.


Jak co piątek grupa Żuczków i Biedronek miała zajęcia z muzykoterapii z Panią Iwonką. Podczas zajęć dużo muzykowaliśmy na takich instrumentach jak ukulele, bębenek, kastaniety. Nie zabrakło również ulubionej piosenki Tymona o myjni 🙂

     


Dnia 22 listopada obchodziliśmy urodziny Asi z grupy Biedronek 🙂

Wspólnie z Panią Iwonką zaśpiewaliśmy „Sto lat”, a później podarowaliśmy solenizantce prezent. Na koniec usiedliśmy razem przy stole i zjedliśmy przepyszny tort. Dodatkowymi gośćmi byli Zuzia i Timo z grupy Pszczółek 🙂

Asi życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego 🙂


14 listopada grupa Żuczków i Biedronek wybrała się do Centrum Sztuki Dziecka na przedstawienie pt: Karmelek. Dzieci oraz rodzice bardzo pozytywnie zareagowali na spektakl towarzysząc Karmelkowi w odkrywaniu tego co ma w sobie dobrego. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do udziału w następnej wycieczce 🙂


Weronika Sherborne w grupach specjalnych:


Podczas ostatnich zajęć Kuchnia u Borodzieja dzieci z grupy Biedronek wraz z Zuzią z grupy pszczółek piekły świętomarcińskie rogale. Zabawy było sporo, której towarzyszył mały bałagan 😉

  


,,Smog nas zje?! O nie!”

Dzieci z grupy Biedronek przygotowały prace plastyczną w ramach wernisażu  ,,Smog- gazy i pyły emitowane przez przemysł przyczyną powstawania smogu” w Klubie ,,Dębczak”.


Urodziny Tymona!

10 października świętowaliśmy Urodziny Tymona z Grupy „ Biedronek”. W uroczystości wzięły  także udział dzieci z grupy „Żuczków”. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Sto lat!” i złożyliśmy życzenia.
Na zakończenie imprezy zjedliśmy przepyszny tort urodzinowy. Aby Tymon na zawsze zapamiętał ten wyjątkowy dzień, przygotowaliśmy dla niego laurkę z jego ulubionym płetwonurkiem .
Tymonowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!


Wczoraj grupa Biedronek wykorzystała pogodę i razem z grupą II udała się do nowego parku niedaleko naszego przedszkola 🙂


Wrzesień w grupie biedronek był bogaty w zabawy Sensoplastyczne w klimacie wczesnojesiennym. Bawiliśmy się kaszoliną i manoliną czyli ciastoliną z kaszy mannej. Dodaliśmy do kaszy kakao, żeby ciastka pachniały czekoladą. Doświadczaliśmy słonecznej ciastoliny czyli jadalną ciastolinę z mąki kukurydzianej oraz zabaw kasztanami z kaszy jęczmiennej. Dzieci podczas zajęć robiły to, co lubią najbardziej, doświadczały, kosztowały oraz nawiązały wspaniałą więź z innymi dziećmi i nauczycielami poprzez wspólną zabawę.

 


W grupie Biedronek w tym roku zaczęły się nowe zajęcia „Kuchnia u Borodzieja”. Podczas zajęć będziemy poznawać nowe smaki, rozszerzać dietę, sami przygotowywać różnego rodzaju przekąski. Na pierwszych zajęciach mieliśmy okazje posmakować śliwki.