Grupa II

Drodzy Rodzice,
zachęcamy do zapoznania się z informacjami od Pani Ani- psycholog.

Jak wspierać dzieci


A oto kilka ćwiczeń od Pani Agnieszki- logopedki:

zabawa- zrób to, co ja

Zagadki z literkami


Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu od Pani katechetki oraz wykonania kolorowanki.

Od Pani katechetki

kolorowanka


Zapraszamy do nowego opublikowanego tańca z Panią Asią 🙂

https://youtu.be/iW1HCv9jcgk


Witamy serdecznie, przesyłamy propozycje matematycznych zabaw.
Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, przede wszystkim w zdrowiu 🙂
pozdrawiamy
p. Patrycja i p.Małgosia

Drodzy Rodzice,

W tym szczególnym czasie warto wspierać relacje społeczne naszych dzieci. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą współczesne technologie.

  • Rozmowa telefoniczna lub za pomocą internetu – dzięki różnym komunikatorom dzieci mogą nie tylko porozmawiać, ale także zobaczyć się nawzajem. Nawet krótka rozmowa może być cennym kontaktem!

  • Laurka/obrazek dla kolegi lub koleżanki? Możemy również zachęcić dziecko do wykonania jakiegoś dzieła dla innej osoby, a następnie – jeśli mamy taką możliwość – przesłać zdjęcie lub skan tego dzieła do adresata. Miła niespodzianka może poprawić humor, a także być początkiem rozmowy.

Anna Konstańczak- psycholog


Zapraszamy to wspólnego tańca z Panią Asią 🙂

Dzieci dobrze znają te piosenki i z pewnością chętnie przypomną sobie układy taneczne 🙂

https://youtu.be/e8wIjSWHa5Y

https://youtu.be/HtZswEQ0G_4


Nasza fizjoterapeutka P. Klaudia, zachęca do obejrzenia filmiku- aktywności ruchowe w domu 🙂

https://www.facebook.com/watch/?v=2639269676308046


Szanowni Rodzice, w załączniku znajdziecie Państwo zadania dla dzieci na kolejne dni.

Witaj Wiosno- tydz. 2


Szanowni Rodzice,

Czas zamknięcia przedszkola może być sytuacją trudną dla wielu dzieci. Jak rozmawiać z nimi o koronawirusie, jak odpowiadać na ich pytania? W ramach wsparcia zachęcam do skorzystania z przygotowanych specjalnie bajek, pozwalających dziecku oswoić się z bieżącą sytuacją. Poniżej znajdą Państwo trzy propozycje takich materiałów. Przydatne mogą być również zawarte propozycje ćwiczeń w domu.

Anna Konstańczak- psycholog

Bajka nr 1: https://dzieciecapsychologia.pl/jezyk-bartek/

Bajka nr 2: http://dorotabrodka.pl/bajka-dla-dzieciakow-na-trudny-czas-kwarantanny/  (do pobrania i wydruku w wersji kolorowej lub czarno-białej)

Bajka nr 3: https://www.mindheart.co/descargables (do pobrania różne wersje językowe, również polska)


Szanowni Rodzice,

Informujemy o możliwości kontaktu z psychologiem pod adresem psycholog.przedszkole81@gmail.com


Od Pani Agnieszki- logopedy propozycje gier i zabaw językowych dla dzieci.:-)

ĆWICZENIA GRY I ZABAWY JĘZYKOWEPropozycja zabaw ruchowych dla dzieci i rodziców od naszych rehabilitantów 🙂

https://wordwall.net/pl/resource/964914


Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
Mając na uwadze obecną sytuację zagrożenia koronawirusem i zawieszenie pracy placówek przedszkolnych i szkolnych oraz mając świadomość, ile wysiłku wymaga zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom, zwłaszcza w sytuacji przymusowej kwarantanny w domu, chcemy wesprzeć Państwa proponując ciekawe zadania dla dzieci 😊
ŻYCZYMY DUŻO ZDRÓWKA!
Do zobaczenia! 😊

propozycje zadań- grupa II


DZIEŃ KOBIET.
8 marca to dzień w którym nasi chłopcy wykazali się nie tylko uprzejmością w stosunku do koleżanek i personelu ale również kreatywnością i pracowitością;) Wszystkie panie od chłopców otrzymały tulipanki a także chłopcy odśpiewali zbiorowo „Sto lat!”
Wszystkim chłopcom za ten wyjątkowy dzień SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!  🙂

Zimowa kraina 3D
Mimo niskiej frekwencji naszych przedszkolakow ale przy tym dużemu zaangażowaniu starszaków zrealizowaliśmy kolejny projekt Kreatywnego Przedszkolaka pt. „Zimowa kraina 3d”
Wielkie brawa dla dzieci !!

Koralikowanie.

U starszaków jak zwykle intensywnie 🙂 Ulubione zajęcie- ,,KORALIKOWANIE” rozwija nie tylko kreatywność, ale również percepcję wzrokowo- ruchową , a wyprasowane, gotowe prace, dają wiele radości i satysfakcji.


We wtorek, 18 lutego 2020r., odbył się Koncert Charytatywny w Osiedlowym Klubie ,,Dębczak” pt. ,,Magiczna moc bajek”, którego organizatorem było Przedszkole Nr 188 ,,Dębowe Ludki”. Podczas koncertu wystąpiły dzieci z dębieckich przedszkoli oraz szkół, w tym dzieci z naszego przedszkola- grupa ,,Stonogi”. Nasze przedszkole miało za zadanie przedstawić ,,Taniec wróżek”. Mimo niskiej frekwencji dzieci, trzeba przyznać, iż nasi Artyści poradzili sobie znakomicie, a na scenie czuli się jak ,ryba w wodzie! Gratulujemy! 😊🧚‍♀️


Na początku lutego obchodziliśmy 6te urodziny Igora. Po odśpiewaniu 100 lat i życzeniach od kolegów i koleżanek przyszedł czas na pyszny malinowy torcik 🙂
Jeszcze raz życzymy Igorowi wszystkiego najlepszego i spełnienia dziecięcych marzeń 🙂


Realizując temat „Bajki i Baśnie” starszaki przygotowały kącik książki. W naszej tymczasowej biblioteczce znalazły się książki zapożyczone z grupy młodszej, jak również ulubione bajki przyniesione przez dzieci z domu. Dzieci pamiętały o szanowaniu książeczek.
Miłym zaskoczeniem okazała się  prezentacja bajki przez Jakuba. Dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały bajki o „Trzech małych świnkach”. Brawo Kuba 🙂


Robimy ciasteczka na dzień Babci i Dziadka

  


6te urodziny Maksa.

Dzień przed sylwestrem urodziny obchodził Maksiu z grupy Stonóg. Wspólnie odśpiewaliśmy sto lat, złożyliśmy życzenia, a solenizant rozdał nam pyszne cukierki.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Maksiu!


Urodziny Jakuba.

17 grudnia obchodziliśmy 6te urodziny Kuby 🙂 Dzieci z grupy Stonogi zaśpiewały uroczyste Sto lat, Jakub zdmuchnął wszystkie świeczki i zaprosił nas na pyszne ciasto z jabłuszkami 🙂

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego 🙂


W środę, 04.12.2019r. przedszkolaki z grup integracyjnych, przygotowywały świąteczne pierniczki, które były degustowane podczas Wieczoru Adwentowego. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.


Pismo Braille’a

W piątek 15.11 pani Marta z grupy Żuczków opowiedziała dzieciom na czym polega pismo punktowe Brajla dla osób niewidomych. Stonogi mogły zobaczyć i spróbować poczuć jak wyglądają poszczególne litery i jak można je zapisywać na tabliczce i na maszynie brajlowskiej.

 


Owocowo i warzywnie!

Pracowite stonogi wykorzystały warzywa i owoce wszystkimi zmysłami. W towarzystwie kolegów i koleżanek z grup specjalnych przygotowaliśmy pyszne, owocowe szaszłyki, którymi przyozdobiliśmy naszego przedszkolnego jeżyka 🙂
Kolejne dni również mijały nam na zabawach owocowo-warzywnych, gdzie z cząstek owoców robiliśmy mozaiki na talerzykach, a także pokroiliśmy owoce na soczystą sałatkę, którą każdy z apetytem zjadł.
Podsumowaniem tygodnia była wycieczka na pobliskie targowisko, gdzie mogliśmy zaobserwować stragany pełne kolorowych owoców i warzyw 🙂


SMOG nas zje, o nie!

To projekt realizowany przez okoliczne przedszkola. Żeby łatwiej było zrozumieć z czym mamy do czynienia Stonogi na zajęciach wykonywały eksperymenty z czystym i zanieczyszczonym powietrzem określając jego najważniejsze cechy. Po takich ciekawych zajęciach, z przygotowaniem pracy na wernisaż nikt już nie miał problemu 🙂


W ramach projektu „Kreatywny Przedszkolak” z zebranych materiałów przyrodniczych przygotowaliśmy jesienne mandale. Dzieci wykazywały się niezwykłą pomysłowością tworząc swoje dzieła.


Dzień chłopaka na sportowo.

W ten wyjątkowy dzień, naszych chłopców sprawdziliśmy w konkursie wiedzy, dyscyplinach sportowych i zręcznościowych 🙂
Nasi sportowcy wykazali się wiedzą, zaangażowaniem i sprawnością fizyczną przy głośnym kibicowaniu dziewczynek. Każdy pracował na swoje punkty i odznakę super chłopaka. Dziewczynki dla chłopców przygotowały pięknie ozdobione krawaty.
Wszystkim chłopcom w dniu ich święta życzyłyśmy wszystkiego najlepszego 🙂


Wczoraj wykorzystaliśmy pogodę i razem z grupą IV udaliśmy się do nowego parku niedaleko naszego przedszkola 🙂
Spędziliśmy wyjątkowo czas, a zabawy na placu zabaw niełatwo było skończyć.


26.09. 2019r. świętowaliśmy 6te urodziny Tymona. Wśród kolorowych balonów odśpiewaliśmy gromkie „Sto lat”. Solenizant poczęstował wszystkich pysznym tortem i wdzięcznym uśmiechem.


5 urodzinki Maksa
Na początku września świętowaliśmy 5te urodziny naszego kolegi Maksa. Nie zabrakło pięknych życzeń i odśpiewania 100 lat. Maksiu w ramach podziękowań poczęstował nas pysznymi słodkościami.


Jesień już blisko:
Nasza grupa wybrała się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu oznak jesieni.. udało nam się pozbierać kolorowe liście, kasztany, noski klonu które były niezbędne do urządzenia naszego jesiennego kącika.
W kolejnych dniach po przeczytaniu listu od Pani Jesieni dzielnie wykonywaliśmy kolejne zadania by stworzyć kącik jesienny w naszej sali. Nikt się tego nie spodziewał ale na sam koniec zadzwoniła do nas sama Pani Jesień by podziękować za ciężką pracę.


Dzisiaj uczciliśmy 5te urodziny Ariadny 🙂

Wszystkie najlepszego!