Grupa II- STONOGI

Tukan Dance.

W grupie pszczółek i stonóg odbyły się pokazowe zajęcia z tańca towarzyskiego organizowane przez szkołę tańca dla dzieci TUKAN DANCE.

Dzieci otrzymały ulotki informacyjne, z którymi mogą się Państwo zapoznać. Zajęcia będą się odbywały popołudniami raz w tygodniu, jeśli uzbiera się grupa chętnych dzieci.


„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze – biel jest i czerwień…”
 
2 maja obchodzony jest w naszym kraju Dzień Flagi.
By uczcić to święto, przedszkolaki z grupy Stonogi cały tydzień poznawały kraj ojczysty – Polskę.
Prace plastyczne o tematyce barw narodowych, quiz o Polsce, prezentacje multimedialne, kącik patriotyczny- były wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że jesteśmy Polakami, że Polska to nasza Ojczyzna i że mamy nasze symbole narodowe. Największym zaciekawieniem cieszyła się przygotowana gra dywanowa „brzegiem Wisły „, gdzie by dotrzeć od morza do Tatr czekały na starszaki różne zagadki do rozwiązania
🤍♥️


6 urodziny Oli 💐

W naszej grupie mamy kolejną solenizantkę, która dołączyła do grona 6 latków.

Wszyscy zebrani w sali zaśpiewaliśmy Oli 100 lat ..
Kochana Olu !! Życzymy Tobie dużo zdrówka, spełnienia marzeń i wiele, wiele radości !! 🎈🎁


🐣🐇

Bajkowych świąt, magicznego, wiosennego czasu spędzanego z rodziną oraz odpoczynku od zgiełku codzienności.

 Wszystkiego dobrego na czas Świąt Wielkanocnych
                            życzą 
p.Dorotka, p.Patrycja, p.Ania i dzieci z grupy Stonogi

Urodzinki w naszym przedszkolu to już tradycja. W marcu do grona 7 latków dołączyła Monika.

Monisiu, życzymy Tobie dużo zdrówka, dziecięcej radości , spełnienia marzeń i samych sukcesów w szkole 🙂 🎂❤️

Wiosno, wiosno ah to Ty !! 🦋🌱🐛🐞

W sali starszaków przygotowania wiosenne rozpoczęły się pełną parą! Zielony kącik szybko się zazielenił przygotowanymi przez dzieci cebulkami i nasionami kwiatów.
Codziennie dbamy i pielęgnujemy , by móc szybko cieszyć oko wiosennymi okazami 🌷🌷🌷
Stonogi są, świetnymi obserwatorami i badaczami przyrody, w związku z tym powstał w naszej sali kącik obserwacji przyrody i doświadczeń, który cieszy się dużym  zainteresowaniem 🙂

Wiosna u starszaków.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.


🦋🦋🦋
W ramach koncertu charytatywnego „Motyle dla Hospicjum”  dzieci z grupy Stonogi przygotowały występ artystyczny ” Taniec motyli ” .
Zapraszamy do obejrzenia filmiku:


W układzie słonecznym 

wirują planety …” 🔭🚀🛸

Ale nie tylko w naszym kosmosie mogliśmy zaobserwować statki kosmiczne, roboty i inne zjawiska astronomiczne.
Kosmos jest bardzo wdzięcznym tematem do poznania wielokierunkowego i dał starszakom nieograniczoną możliwość do wyrażania swoich emocji, marzeń i autoprezentacji w dowolnie wybranej formie.
Dzięki wyobraźni mieliśmy okazję poznać  fantastyczne przygody  i doskonale się bawić podczas odkrywania świata ponad chmurami.

🎂🌷🌷🌷🎂

Na początku lutego swoje święto obchodzili w grupie Marcel i Marysia.

Dzień urodzin to dla każdego wyjątkowy dzień , bo może poczuć się tym najważniejszym!!
Solenizantom zaśpiewaliśmy 100 lat, były zabawy z kolorową chustą, a na zakończenie na  wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.


[2.02.2022]

Dzień dobry, Kochane Stonogi !

Pobawimy się literkami ? Mam dla Was kilka zabaw, które umilą czas w domu.

Większość liter już poznaliśmy, dlatego nie powinny sprawić problemu. Zawsze możecie poprosić o pomoc starsze rodzeństwo albo rodziców. Po powrocie do przedszkola, spróbujemy ułożyć pierwsze wyrazy wykorzystując nasz ruchomy alfabet.

1 propozycja : wyrazy na wylosowane litery

– https://wordwall.net/pl/resource/1754884/polski/utrwalenie-literek

2 propozycja: podział na sylaby

– https://wordwall.net/pl/resource/1961928/nauka-czytania

3 propozycja: obrazek + wyraz

– https://wordwall.net/pl/resource/679237/nauka-czytania

Drogi Rodzicu,

W kwestii wychowania dzieci najlepiej zawierzyć intuicji- to ona jest dobrym przewodnikie, która poprowadzi przez ścieżki rodzicielstwa.

Pamiętaj ! Każde dziecko jest inne, każde rozwija się w swoim tempie  i gotowość do nauki pojawia się w różnych okresach.

Zachęcam do przeczytania artykułu https://moi-mili.pl/jak-nauczyc-dziecko-liter/

Życzę dużo zdrówka !!!

P. Patrycja


Za kulisami….🎥

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Skok w Nowy Rok.
Tym miłym akcentem pożegnaliśmy Stary Rok. Przekonaliśmy się ile cały rok kryje tajemnic, na co możemy go podzielić. Oprócz tego uczyliśmy się wskazywać pełne godziny na zegarach wykonanych przez dzieci. I nie tylko skocznie w rytm karnawałowej muzyki ale z fajerwerkami rozpoczynamy Nowy Rok w grupie starszaków 🙂
⏲️🗓️🎊

W – wszystkiego najlepszego Babciu Kochana❤️❤️❤️
D-
dużo zdrówka 
N-
nigdy żadnych chorób
I-
i jeszcze…
U-
uśmiechu na twarzy i ekstra humoru 🙂
B-
by troski zawsze cie omijały
A-
a wnuki swą miłością obdarowywały
B-
byś pod wiatr iść nigdy nie musiała
C-
ciepłe słowa od bliskich zawsze słyszała
I-
i swoje marzenia spełniała
I-
i jeszcze ..
D-
dla Dziadka mego Kochanego   ❤️❤️❤️
Z-zdrowia życzę dobrego
I-
i samych radości
A-
aby zawsze uśmiech na jego twarzy gościł
D-
dużo wytrwałości
K-
kiedy wnuki przyjdą w gości 🙂
A-
a tak na koniec moi mili Życzymy Wam  byście do końca świata i o jeden dzień dłużej zawsze ze mną byli 🙂
                            😘😘😘


Teatr lalek 👩‍🦯🏃

13 stycznia STONOGI obejrzeli etiudę w ramach projektu „Teatr lalek z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową” przygotowaną przez Fundację  WYOBRAŹNIEJ.
Dzieci poznały jak wygląda codzienność niewidomej Toli oraz co spotkało dziewczynkę w towarzystwie kolegi Szymka 🙂

🎻🎻🎻

W pięknej świątecznej scenerii dzieci zaprezentowały dla swoich bliskich kołysankę „Za kominem świerszczyk spał”. Niech ta melodia będzie dla Państwa symbolem spokoju, wytchnienia, rodzinnego ciepła i beztroskiego czasu. 

                Wesołych Świąt życzą
          p.Dorota, p.Patrycja, p.Ania

Święta Bożego Narodzenia🎅🎄⭐

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła grupowa Wigilia, która odbyła się 21 grudnia. Dzieci w tym dniu od rana wspólnie kolędowały z Mozaiką, z rąk Pani Dyrektor odebrały kartki iskierkowe od dzieci z Przedszkola Wróbelka Elemelka, słuchały kolejnej przygody Winstona… i  wiecie co?! On też już wie, że coraz bliżej święta 😉
Po wigilii zapukał do Nas Gwiazdor i pod choinką zostawił prezenty 🎄🎁

Zima, zima, zima pada, pada śnieg!❄️❄️❄️❄️
Oh! Jak my to lubimy i czekaliśmy na nią cały rok. Nic innego nam nie pozostało jak wyciągnąć sanki i zjeżdżać z górki na pazurki. Białe szaleństwo nie miało końca, gdy na przedszkolnym ogrodzie rozegrała się bitwa na śnieżki.  Zmarznięci, ale szczęśliwi wróciliśmy na ciepłą herbatkę do przedszkola.

Czekamy na kolejne białe dni 🌨️🛷☃️

Zawitała mroźna zima,

idą długie, szare dni.
ciężko będzie znowu ptakom,
więc pomagać trzeba im…”🌨️🐦

Bardzo dziękujemy za przyniesiony pokarm dla naszych przedszkolnych przyjaciół. Dzięki zgromadzonemu pożywieniu możemy codziennie dokarmiać ptaszki w naszej ” przedszkolnej  stołówce” 🙂

Mikołajki 🎅

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.
dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”
                  🎄🎄🎄🎄🎄
W dzień Mikołajek zaroiło się w naszej sali od czerwonych czapeczek, wszyscy chcieliśmy zostać pomocnikami Mikołaja. Długo oczekiwaliśmy gościa w naszym przedszkolu spoglądając w okno. Okazało się że popsute sanie opóźniły jego przybycie. W okolicach obiadu szybko podrzucił kosz ze słodkościami, a w sali pozostawił piękne opowieści małej myszki Winston. Słuchamy uważnie każdej przygody, gdyż kryją się w nich zadania do wykonania ukryte w kalendarzu adwentowym.

Andrzejki 💖🧛🧙🕯️

Hokus, pokus…abrakadabra – niech się spełni czar i magia !! Od samego rana w sali starszaków było magicznie i tajemniczo. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe, a także tańczyły w rytm najnowszych hitów. To był czas pełen magii bo jednocześnie na sali bawiły się czarodziejki, czarnoksiężnicy, koty, wróżki, pająki i wiele zaczarowanych postaci…

Zajrzyjcie do naszej GALERII. Zapraszamy !!

Dzień Pluszowego Misia.
W dniu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Ze względu na pandemię nie mogliśmy przynieść naszych pluszowych ulubieńców do przedszkola, ale za to w naszej sali urządziliśmy galerię Misiową. Każdy przedszkolak miał okazję opowiedzieć o swoim pluszowym przyjacielu. Dzieci poznały historię misia, zjadały misiowe przysmaki, a także uczestniczyły w misiowym torze przeszkód. Mimo, że misie w tym dniu nie mogły towarzyszyć dzieciom to i tak zabawa była udana!

Zachęcamy Państwa do odwiedzania zakładki Komunikaty dla Rodziców, gdzie publikujemy informacje odnośnie bieżących spraw Przedszkola:)

Niepodległa Polska 🤍❤️
W dniu 10 listopada zaprezentowaliśmy dzieciom z grup młodszych i pracownikom przedszkola patriotyzm i  barwy narodowe 🇲🇨 odzwierciedlając je w śpiewie i tańcu. Za nasz występ zostaliśmy nagrodzeni ogromnymi brawami.
Link do występu :
https://youtu.be/gckTR4aseY4

Świat liter 🔠🔡

Od początku września  grupa Stonogi dzielnie pracuje z literkami. Zaczęliśmy od układania własnych imion z pomocą wizytówki. Z każdym tygodniem, dzięki poznaniu monografii kolejnych liter w oparciu o piosenkę m. Dobrego Startu, mamy możliwość ułożyć już pierwsze wyrazy.


” Szkoła pamięta” 🪔

 W ramach akcji MEN 3 listopada nasza grupa wybrała się do Dębiny by odwiedzić lokalne miejsce pamięci i poznać związaną  z nim historię.
Pod pomnikiem Ofiar Wojennych zapaliliśmy znicze.

6 urodzinki Jasia 🎂🍬

Jeszcze nie minął miesiąc w nowym roku szkolnym a my znowu imprezujemy 🙂  Tym razem świętowaliśmy urodzinki Jasia 🙂 Po zaśpiewaniu 100 lat i zabawach z chustą przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.
JASIU ŻYCZYMY WSZYSCY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!

My Stonogi 🐛

„Tupu-tup..tupu-tup to stonogi chód” Dokładnie jak w naszej symbolicznej piosence my również chodzimy w równym tempie, w tym samym kierunku i dążymy do wspólnego celu 🙂 Jesteśmy zgodni,  pomocni i czujemy się w naszej grupie bardzo dobrze !!


W grupie starszaków  świętowaliśmy 6  urodziny Marcina. W imprezowy nastrój wprawiła nas skoczna muzyka, towarzystwo chusty Klanza , słodkie cukierki i kolorowe balony. Oczywiście nie zabrakło życzeń , dmuchania świeczki i pamiątkowych zdjęć 🙂

Jeszcze raz Marcinku, życzymy Tobie Wszystkiego Najlepszego 🎂🎈🍬

Zachęcamy Państwa do kontaktu z Nauczycielami grup poprzez maila: 81stonogi@gmail.com