Grupa II

KARTA PLANÓW- STONOGI- STYCZEŃ

6te urodziny Maksa.

Dzień przed sylwestrem urodziny obchodził Maksiu z grupy Stonóg. Wspólnie odśpiewaliśmy sto lat, złożyliśmy życzenia, a solenizant rozdał nam pyszne cukierki.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Maksiu!

Urodziny Jakuba.

17 grudnia obchodziliśmy 6te urodziny Kuby 🙂 Dzieci z grupy Stonogi zaśpiewały uroczyste Sto lat, Jakub zdmuchnął wszystkie świeczki i zaprosił nas na pyszne ciasto z jabłuszkami 🙂

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego 🙂

W środę, 04.12.2019r. przedszkolaki z grup integracyjnych, przygotowywały świąteczne pierniczki, które były degustowane podczas Wieczoru Adwentowego. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Pismo Braille’a

W piątek 15.11 pani Marta z grupy Żuczków opowiedziała dzieciom na czym polega pismo punktowe Brajla dla osób niewidomych. Stonogi mogły zobaczyć i spróbować poczuć jak wyglądają poszczególne litery i jak można je zapisywać na tabliczce i na maszynie brajlowskiej.

Owocowo i warzywnie!

Pracowite stonogi wykorzystały warzywa i owoce wszystkimi zmysłami. W towarzystwie kolegów i koleżanek z grup specjalnych przygotowaliśmy pyszne, owocowe szaszłyki, którymi przyozdobiliśmy naszego przedszkolnego jeżyka 🙂
Kolejne dni również mijały nam na zabawach owocowo-warzywnych, gdzie z cząstek owoców robiliśmy mozaiki na talerzykach, a także pokroiliśmy owoce na soczystą sałatkę, którą każdy z apetytem zjadł.
Podsumowaniem tygodnia była wycieczka na pobliskie targowisko, gdzie mogliśmy zaobserwować stragany pełne kolorowych owoców i warzyw 🙂

SMOG nas zje, o nie!

To projekt realizowany przez okoliczne przedszkola. Żeby łatwiej było zrozumieć z czym mamy do czynienia Stonogi na zajęciach wykonywały eksperymenty z czystym i zanieczyszczonym powietrzem określając jego najważniejsze cechy. Po takich ciekawych zajęciach, z przygotowaniem pracy na wernisaż nikt już nie miał problemu 🙂

W ramach projektu „Kreatywny Przedszkolak” z zebranych materiałów przyrodniczych przygotowaliśmy jesienne mandale. Dzieci wykazywały się niezwykłą pomysłowością tworząc swoje dzieła.

Dzień chłopaka na sportowo.

W ten wyjątkowy dzień, naszych chłopców sprawdziliśmy w konkursie wiedzy, dyscyplinach sportowych i zręcznościowych 🙂
Nasi sportowcy wykazali się wiedzą, zaangażowaniem i sprawnością fizyczną przy głośnym kibicowaniu dziewczynek. Każdy pracował na swoje punkty i odznakę super chłopaka. Dziewczynki dla chłopców przygotowały pięknie ozdobione krawaty.
Wszystkim chłopcom w dniu ich święta życzyłyśmy wszystkiego najlepszego 🙂

Wczoraj wykorzystaliśmy pogodę i razem z grupą IV udaliśmy się do nowego parku niedaleko naszego przedszkola 🙂
Spędziliśmy wyjątkowo czas, a zabawy na placu zabaw niełatwo było skończyć.

26.09. 2019r. świętowaliśmy 6te urodziny Tymona. Wśród kolorowych balonów odśpiewaliśmy gromkie „Sto lat”. Solenizant poczęstował wszystkich pysznym tortem i wdzięcznym uśmiechem.

5 urodzinki Maksa
Na początku września świętowaliśmy 5te urodziny naszego kolegi Maksa. Nie zabrakło pięknych życzeń i odśpiewania 100 lat. Maksiu w ramach podziękowań poczęstował nas pysznymi słodkościami.

Jesień już blisko:
Nasza grupa wybrała się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu oznak jesieni.. udało nam się pozbierać kolorowe liście, kasztany, noski klonu które były niezbędne do urządzenia naszego jesiennego kącika.
W kolejnych dniach po przeczytaniu listu od Pani Jesieni dzielnie wykonywaliśmy kolejne zadania by stworzyć kącik jesienny w naszej sali. Nikt się tego nie spodziewał ale na sam koniec zadzwoniła do nas sama Pani Jesień by podziękować za ciężką pracę.

Dzisiaj uczciliśmy 5te urodziny Ariadny 🙂

Wszystkie najlepszego!