Grupa II- STONOGI

Nasi solenizanci 🎂🎈

W maju swoje urodzinki obchodzili Stasiu (7)  i Kuba (6)
Życzymy chłopcom wszystkiego najlepszego , dużo dziecięcych przyjaźni i spełnienia marzeń !

♥️🐛
Uśmiech dziecka ma cudowną moc – rozgania wszystkie czarne chmury
 i nie sposób go nie odwzajemnić.”


STONOGI  we wtorek 25 kwietnia reprezentowały nasze przedszkole biorąc udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Zielony Dębiec Spełnia Marzenia pod hasłem „Tanecznie w naszej okolicy”, którego organizatorem było przedszkole nr 22 ” Chatka Puchatka”
To była świetna zabawa i mnóstwo muzycznych emocji 🎶💃

Dbamy o Planetę Ziemię 🌎

W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Ziemi mieliśmy  okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling, oszczędność wody i prądu.
Stonogi próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy 😊, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona 😥


Spotkanie w Domu Sąsiedzkim 👩‍🎨📖

Na początku kwietnia Stonogi skorzystały z zaproszenia i odwiedziliśmy Dom Sąsiedzki.

Czekały tam na nas warsztaty rysowania kredą „białe na czarnym ” oraz bajka zaprezentowana przez panią Magdę.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie ♥️

Wielkanoc w Stonogach 🐣🐰
5 kwietnia nasze przedszkolaki zasiadły do uroczystego stołu, by razem skosztować dań wielkanocnych przygotowanych przez panie kucharki.
W tym dniu dzieci czekały jeszcze atrakcje: poszukiwanie zajączka w ogródku, przedstawienie „Bajka Wielkanocna” przygotowana przez personel przedszkola oraz bajka o przygodach Zajączka. To był bardzo ciekawy dzień 😉

W poniedziałek przybliżyliśmy dzieciom informacje dotyczą zabudzeń ze spektrum autyzmu. Przedszkolaki miały okazję zbadać swoje zmysły i sprawdzić jak byśmy się czuli, gdyby nieco nam się pomieszały.  Na dzieci czekały przygotowane stanowiska- sprawdzaliśmy nasz wzrok, słuch,  smak, węch i dotyk. Przypomnieliśmy sobie, co oznacza słowo ” tolerancja” i dlaczego tak ważne jest, by udzielać sobie wzajemnie pomocy i wsparcia. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną na której odcisnelismy nasze ręce w tęczowy znak nieskończoności, który podkreśla różnorodność spektrum autyzmu.

Zachęcmy do obejrzenia galerii.


KARTA PLANÓW – KWIECIEŃ 2023


Prosimy o przyniesienie RĘCZNICZKÓW (małych) do wycierania rąk.


” Marzenia jak z bajki ” 👸🏝️🧜
13 marca w Klubie Dębczak reprezentowaliśmy nasze przedszkole biorąc udział w koncercie charytatywnym „Marzenia jak z bajki” organizowanym przez przedszkole nr 188 „Dębowe Ludki”.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji oraz udział w koncercie.
Nasze przedszkolaki wystąpiły w piosence N.Nykiel ” Pół kroku stąd” , Vaiana – Skarb Oceanu.. 💞


Warsztaty w DPS  Słoneczna Przystań.

STONOGI w ramach wieloletniej współpracy w marcu brały udział w warsztatach plastyczno- muzycznych w Domu Pomocy ” Słoneczna Przystań”.
Seniorki ugościły nasze przedszkolaki pysznymi ciasteczkami i herbatką. Później przyszedł czas na zabawy i wspólne śpiewy. Przedszkolaki wykonały kolorowe „chwosty”, które były ozdobą tego radosnego poranka.
Dziękujemy za zaproszenie ♥️

Poznań , moje miasto 🏙️💚

W lutym naszym tematem przewodnim był Poznań. Dzieci zapoznały się z legendą o powstaniu Poznania. Braliśmy  udział w wirtualnej wycieczce bimbą po Poznaniu, gdzie poznaliśmy wiele charakterystycznych miejsc naszego miasta. Wiele śmiechu i radości sprawiło dzieciom poznanie gwary poznańskiej i udział w inscenizowanych wierszykach o poznańskiej pyrze.
Na zakończenie tygodnia niespodzianką była pani Magda z Domu Sąsiedzkiego, która opowiedziała legendę o poznańskich Koziołkach, na podstawie której Stonogi wykonały pracę plastyczną z masy solnej.

OD 1 MARCA WRÓCIŁY ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA DZIECI.
W związku z decyzją jaką podjął Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania w uzgodnieniu z Przewodniczącym Komisji Oświaty i Wychowania RMP o zabezpieczeniu budżetów przedszkoli w środki na zajęcia dodatkowe na okres czterech miesięcy (od marca do czerwca).

W KARNAWALE SAME BALE .
15 lutego ( środa) odbył się morski bal u Borodzieja. Na podwodną przygodę przybyły ośmiornice, kraby, rybki, syreny, ale również nieustraszeni piraci.
Uczestnicy balu oprócz tanecznych wygibasów wzięli udział w licznych zabawach tj. rzut do celu, czy przechodzenie pod przeszkodą. Na zakończenie każde dziecko mogło zaprezentować swoje talenty wokalne śpiewając ulubioną piosenkę do mikrofonu. Czas upłynął nam w karnawałowej atmosferze w towarzystwie wodzireja Marcina z firmy ProArt.

Legenda o ” Zatopionej wiosce”🏚️ 🌊

W lutym grupę starszaków odwiedziła pani Magda ze Słonecznej Przystani, która przeczytała bajkę. Dzieci z uwagą słuchały prezentowanego utworu, by później wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Dziękujemy pani Magdzie za super spotkanie i w tajemnicy powiemy, że już z utęsknieniem czekamy na kolejne …a to już w marcu ! ☺️

⛄🛷❄️

W dniu 7 lutego ( wtorek)  grupa Stonóg wzięła udział w Przeglądzie Piosenki Zimowej zorganizowanej przez Przedszkole nr 65 ” Wiolinek”. Podczas spotkania zaprezentowały się grupy z sąsiedzkich dębieckich przedszkoli, które śpiewały,  tańczyły  i grały na instrumentach .

Oto nasze przedszkolaki w utworze J.Kucharczyk ” Pani Zima”


Dzień Babci i Dziadka 👵❤️👴

W dniu 20 stycznia w grupach integracyjnych w  naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno z najmilszych wydarzeń  w roku – Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez przedszkolaki, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także spędzić miło czas przy kawce i słodkościach.

Zapraszamy do obejrzenia „Historii miłości Babci i Dziadka”

Zachęcamy także do obejrzenia galerii.

U zegarmistrza ⌚

W ramach podsumowania tematu o upływającym czasie wybraliśmy się do osiedlowego zegarmistrza. Pan opowiedział nam o swojej ciężkiej pracy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które zegarmistrz chętnie odpowiadał. Dowiedzieliśmy się, że najstarsze zegary, którymi się pan „opiekuje” mają prawie 100 lat.


” Święta w Nas” ♥️🌲🌟


Zimowa stołówka ptaków 🐦

Szczególnie zimą musimy dbać o to, żeby zwierzątkom nie zabrakło pokarmu.
Wprowadzenie litery D jak dom było inspiracją poznania domków leśnych zwierząt, ale także ptaków. Poszukaliśmy karmniki na naszym ogródku przedszkolnym i przygotowaliśmy smakołyki dla ich mieszkańców.
Codziennie przyglądamy się jak gromadzą się ptaszki i korzystają z naszej przedszkolnej zimowej stołówki.

W zdrowym ciele zdrowy duch🤸🤸‍♂️
Jak dbać o zdrowie, każdy starszak Ci to powie:
Codziennie rano gimnastyka to podstawa, zdrowe śniadanko pełne witamin i ruch na świeżym powietrzu. Kiedy pogoda nie sprzyja ratujemy się zabawami w sali.
I tak właśnie było w listopadowy czwartkowy, pochmurny dzień. Nasza sala zamieniła się w tor przeszkód:) Inicjatorami aktywności i stopniowania trudności były dzieci 🙂
 Ah co to było za wyzwanie !!! Ale daliśmy radę 💪

Dzień pluszowego misia 🧸

25 listopada swoje święto miały miśki.

W grupie  gościliśmy pluszowych przyjaciół starszaków, których zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, gry memory oraz wspólnego biesiadowania przy nakrytym i zastawionym smakołykami stole. Po wspólnej zabawie zasiedliśmy wygodnie w przedszkolnym kinie gdzie przy popcornie  oglądaliśmy retro-bajki o misiach.

Urodziny Emilki 🎂

W listopadzie swoje 5 urodzinki obchodziła Emilka. Dzieci złożyły koleżance życzenia: dużo zdrówka i spełnienia marzeń … 100 lat Emilko !!


Bieg dla Niepodległej 🏅💪🇵🇱
Grupa Stonogi brała udział w Biegu dla Niepodległej organizowanym przez Przedszkole nr 112 „Mali Przyrodnicy” w Poznaniu.
Gratulujemy wszystkim biegaczom zdobycia medali . Wzbogaciliśmy także nasza biblioteczkę o książki o Polsce , które otrzymaliśmy w ramach nagrody.


GRA MIEJSKA- STARSZAKI ODKRYWAJĄ DĘBIECKI FYRTEL
W czwartek  22 września dzieci z grupy II wzięły udział w miejskiej grze terenowej przygotowanej przez nauczycielki w ramach projektu „Przedszkolak w terenie – miejska edukacja outdoorowa”. Zabawa polegała na odkrywaniu najciekawszych miejsc dzielnicy Dębiec z wykorzystaniem mapy. Dzieci wykazały się niezwykłą znajomością mapy i orientacją w terenie. Po pokonaniu całej trasy i wykonaniu zadań w wyznaczonych miejscach, w przedszkolu czekała na Wszystkich  nagroda- pamiątkowa ODZNAKA DĘBIECKIEGO GZUBA.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszej wyprawy 🙂


Przedszkolaki w terenie🌳✉️🗞️

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka gr II realizowała projekt OMEP biorąc udział w grze terenowej odkrywając fyrtle naszego Dębca.  Z zebranych zdjęć przygotowaliśmy kolaż który zostanie wystawiony w Urzędzie Miasta.
Każdy gzub spisał się na 🏅 i otrzymał dębiecką odznakę.

Dzień Kropki🔴🟠🟡 🖼️🟢🔵🟣

15 września w przedszkolu zaroiło się od kolorowych kropek. Obchodziliśmy Międzynarodowy  Dzień Kropki, którym celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i odkrywanie talentów. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami, a że starszakom talentów nie brakuje powstały piękne kropkowe dzieła, które można było obejrzeć w szatni naszego przedszkola.🎨🖌️

Stonogi ciężko pracują 🤗🐛💻

Już od pierwszych dni września grupę starszaków pochłonął wir pracy 🙂
W ramach metody odimiennej nauki czytania przygotowaliśmy swoje wizytówki.