Grupa II- STONOGI

Dzień Babci i Dziadka 👵❤️👴

W dniu 20 stycznia w grupach integracyjnych w  naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno z najmilszych wydarzeń  w roku – Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez przedszkolaki, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także spędzić miło czas przy kawce i słodkościach.

Zapraszamy do obejrzenia „Historii miłości Babci i Dziadka”

U zegarmistrza ⌚

W ramach podsumowania tematu o upływającym czasie wybraliśmy się do osiedlowego zegarmistrza. Pan opowiedział nam o swojej ciężkiej pracy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które zegarmistrz chętnie odpowiadał. Dowiedzieliśmy się, że najstarsze zegary, którymi się pan „opiekuje” mają prawie 100 lat.

” Święta w Nas” ♥️🌲🌟

Zimowa stołówka ptaków 🐦

Szczególnie zimą musimy dbać o to, żeby zwierzątkom nie zabrakło pokarmu.
Wprowadzenie litery D jak dom było inspiracją poznania domków leśnych zwierząt, ale także ptaków. Poszukaliśmy karmniki na naszym ogródku przedszkolnym i przygotowaliśmy smakołyki dla ich mieszkańców.
Codziennie przyglądamy się jak gromadzą się ptaszki i korzystają z naszej przedszkolnej zimowej stołówki.

W zdrowym ciele zdrowy duch🤸🤸‍♂️
Jak dbać o zdrowie, każdy starszak Ci to powie:
Codziennie rano gimnastyka to podstawa, zdrowe śniadanko pełne witamin i ruch na świeżym powietrzu. Kiedy pogoda nie sprzyja ratujemy się zabawami w sali.
I tak właśnie było w listopadowy czwartkowy, pochmurny dzień. Nasza sala zamieniła się w tor przeszkód:) Inicjatorami aktywności i stopniowania trudności były dzieci 🙂
 Ah co to było za wyzwanie !!! Ale daliśmy radę 💪

Dzień pluszowego misia 🧸

25 listopada swoje święto miały miśki.

W grupie  gościliśmy pluszowych przyjaciół starszaków, których zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, gry memory oraz wspólnego biesiadowania przy nakrytym i zastawionym smakołykami stole. Po wspólnej zabawie zasiedliśmy wygodnie w przedszkolnym kinie gdzie przy popcornie  oglądaliśmy retro-bajki o misiach.

Urodziny Emilki 🎂

W listopadzie swoje 5 urodzinki obchodziła Emilka. Dzieci złożyły koleżance życzenia: dużo zdrówka i spełnienia marzeń … 100 lat Emilko !!

Bieg dla Niepodległej 🏅💪🇵🇱
Grupa Stonogi brała udział w Biegu dla Niepodległej organizowanym przez Przedszkole nr 112 „Mali Przyrodnicy” w Poznaniu.
Gratulujemy wszystkim biegaczom zdobycia medali . Wzbogaciliśmy także nasza biblioteczkę o książki o Polsce , które otrzymaliśmy w ramach nagrody.

GRA MIEJSKA- STARSZAKI ODKRYWAJĄ DĘBIECKI FYRTEL
W czwartek  22 września dzieci z grupy II wzięły udział w miejskiej grze terenowej przygotowanej przez nauczycielki w ramach projektu „Przedszkolak w terenie – miejska edukacja outdoorowa”. Zabawa polegała na odkrywaniu najciekawszych miejsc dzielnicy Dębiec z wykorzystaniem mapy. Dzieci wykazały się niezwykłą znajomością mapy i orientacją w terenie. Po pokonaniu całej trasy i wykonaniu zadań w wyznaczonych miejscach, w przedszkolu czekała na Wszystkich  nagroda- pamiątkowa ODZNAKA DĘBIECKIEGO GZUBA.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszej wyprawy 🙂

Przedszkolaki w terenie🌳✉️🗞️

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka gr II realizowała projekt OMEP biorąc udział w grze terenowej odkrywając fyrtle naszego Dębca.  Z zebranych zdjęć przygotowaliśmy kolaż który zostanie wystawiony w Urzędzie Miasta.
Każdy gzub spisał się na 🏅 i otrzymał dębiecką odznakę.

Dzień Kropki🔴🟠🟡 🖼️🟢🔵🟣

15 września w przedszkolu zaroiło się od kolorowych kropek. Obchodziliśmy Międzynarodowy  Dzień Kropki, którym celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i odkrywanie talentów. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami, a że starszakom talentów nie brakuje powstały piękne kropkowe dzieła, które można było obejrzeć w szatni naszego przedszkola.🎨🖌️

Stonogi ciężko pracują 🤗🐛💻

Już od pierwszych dni września grupę starszaków pochłonął wir pracy 🙂
W ramach metody odimiennej nauki czytania przygotowaliśmy swoje wizytówki.