Grupa II

KARTA PLANÓW STARSZAKA- styczeń


Opowieść Gwiazdki 🌟🎥

Wielkie brawa dla naszych małych aktorów !! To było nasze nowe wyzwanie- opowieść muzyczno-ruchowa. Wszyscy aktorzy wykazali się niezwykłą odwagą i zaangażowaniem dzięki czemu powstał pełny miłości, magii i oddania film całej naszej społeczności przedszkolnej 🥰 🤗
Już niebawem będzie można nagranie obejrzeć w aktualnościach !! Prosimy śledzić naszą stronę internetową 😉

Choinko piękna jak las… 🌲🤶

Nożyczki poszły w ruch i każdy przygotował swoją wycinankową choinkę 🙂 a później przygotowaliśmy wspólnie kartkę na której królowała pięknie przyozdobiona choinka. W ramach projektu „Serdeczna karteczka” zostanie przekazana naszym zaprzyjaźnionym seniorom ze „Słonecznej Przystani” .

Mikołajkowo 📮🗞

4 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Mikołajki. Jak to u starszaków bywa, dzień upłynął nam zadaniowo-zabawowo:) w czerwonych mikołajkowych strojach i czapeczkach dzielnie wykonywaliśmy zadania, które były zapisane w liście od Św.Mikołaja..Tak!! Nie uwierzycie !! Dostaliśmy list zwrotny od Mikołaja i jego pomocników, który wysłuchaliśmy z wielkim przejęciem. Podobno już niedługo nas odwiedzi 🙂 musimy jeszcze trochę poczekać i zbierać uśmiechnięte buźki 🙂
Zapraszamy do szerszej fotorelacji z Mikołajek ale także innych uroczystości na stronie internetowej przedszkola w zakładce: Galeria

Zakodowany św. Mikołaj 🎛👏

Trochę czasu nam to zajęło, ale udało się – zakodowaliśmy Mikołaja! W ramach zajęć z kodowania dzieci z grupy Stonóg stworzyły podobiznę tego świętego.

Tematem kolejnych zajęć w ramach zajęć z wolontariatu był autyzm. Dzieci miały możliwość usłyszeć od p.Ani historię Marii – hiszpańskiej dziewczynki, której rodzice stworzyli komiks o jej życiu z autyzmem. Dowiedzieliśmy się dużo o tym co przychodzi Marii łatwo i co bywa dla niej trudne. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom mogliśmy także sensorycznie doświadczyć świata odbieranego przez osoby z autyzmem.

Dzień pluszowego misia 🐻♥️🐻

Dzień pluszowego misia w towarzystwie misia Gabrysia upłynął nam bardzo ciekawie. Panie przygotowały dla starszaków dużo ciekawych zadań i ciekawostek. Rozwiązywaliśmy misiowe memory, kodowaliśmy misia a także układaliśmy gigant puzzle. Nie zabrakło słodkiego miodu, który jest przysmakiem niedźwiadków 🙂


Co z czego? 🌾🍞🥐🍭🍬🥛

Eksperymenty , doświadczenia to coś co starszaki bardzo lubią… tym razem cały tydzień sprawdzaliśmy co możemy „wyprodukować” z podanych produktów 🙂 Dzieci poznały drogę od ziarenka do bochenka i przygotowaliśmy bułeczki i rogaliki z masy solnej…do produkcji miodu brakowało nam tylko pszczółek, z wełny są nasze sweterki ale my poznaliśmy zabawę w nić przyjaźni i sieć pająka… Czwartkowe zajęcia matematyczne były bardzo słodkie …bo przeliczaliśmy, tworzyliśmy zbiory z owocowych cukierków a na koniec każdy stworzył swój kolorowy lizak. Na zakończenie tygodnia dzieci poznały produkcję mleka i zajadały pyszne owocowe desery wg własnej kompozycji smakowej.

W listopadzie  dzieci z grupy Stonóg uczestniczyły w zajęciach na tamat osób niesłyszących. Razem z p. Asią rozmawiały o trudnościach osób głuchych oraz o tym, jak należy zachowywać się w towarzystwie takich osób. Na koniec zajęć zaśpiewaliśmy piosenkę „Wlazł kotek na płotek”, ale nie w sposób tradycyjny, a w języku migowym.


Grosz do grosza …

Pierwsi starszacy wrzucili już grosiki do naszej przedszkolnej skarbonki…zachęcamy pozostałe dzieci do wzięcia udziału w akcji.
 Dziękujemy !!

„Słoneczniki”. 🌻🍁🌻🍁

Grupa starszaków przygotowała obraz Van Gogha pt „Słoneczniki”, wykorzystując jesienne liście. W ten sposób zrealizowaliśmy II zadanie z projektu „Kreatywnego Przedszkolaka” .

II 0brady Optymistycznego Sejmu .

W piątkowy poranek w naszej sali miały miejsce lI obrady sejmu Optymistycznego. Po otwarciu obrad przez Marszałka Kacpra i odśpiewaniu Hymnu Optymisty dzieci posłowie przedstawili zasady,które będą obowiązywać w naszym przedszkolu.


Polska nasza Ojczyzna 🎀

Biało-czerwone to nasze barwy Narodowe… Jak na prawdziwych Patriotów przystało poznaliśmy symbole narodowe a także w strojach galowych z pełną powagą odśpiewaliśmy Hymn „Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji MEN ” Szkoła dla Hymnu” ( wideo w aktualnościach ) .

Poczta i praca listonosza💌📦👩💻

Dzieci dowiedziały się jak ciężką pracę wykonuje pan Listonosz by każdemu dostarczyć listy i paczki.. Wysłaliśmy też list od Św. Mikołaja i oczekujemy odpowiedzi 🙂 może się doczekamy 🙂
Mieliśmy też okazję zaprojektować własne znaczki i pobawić się w kąciku pocztowym.

Dbam o zdrowie i urodę

Grupa starszaków doskonale wie o tym, żeby być zdrowym nie tylko trzeba zjadać owoce i warzywa pełne witamin ale także być aktywnym fizycznie bo sport to zdrowie…Nasza sala zamieniła się w mini sale sportową ale także gabinet lekarski, gdzie każdy uzyskał pomoc medyczną 🙂


Pasowanie na Przedszkolaka.

Grupa starszaków, specjalnie dla nowych maluszków przygotowała piosenki i wierszyki, które w dzień pasowania umiliły czas Maluchom 🙂


Wolontariusz już w przedszkolu.
W piątek 16.10 zainaugurowaliśmy w naszej grupie zajęcia w ramach programu Wolontariusz już w przedszkolu. Dzieci rozmawiały o tym, czym jest niepełnosprawność,  układały puzzle z symbolami różnych rodzajów niepełnosprawności. Na koniec wspólnie wykonały plakat z hasłem  – cytatem z wiersza J. Lisowskiej „Spotkanie przyjaciół” : „I chociaż różni nas tak wiele, zostanę twoim przyjacielem”, przypieczętowując go odbiciem swoich dłoni. Na kolejnych spotkaniach „Stonogi” będą bliżej poznawać różne rodzaje niepełnosprawności i dowiadywać się jak można pomagać innym.

„Serdeczna karteczka”

To projekt, który uczy nas empatii , zrozumienia i szacunku do innych. Dlatego pierwszą kartkę z ogromnymi podziękowaniami za poświęcenie w tym trudnym czasie pandemii, przekażemy pielęgniarkom, ratownikom medycznym i lekarzom.


Przedszkolaki dla klimatu- plakat konkursowy. 

Na zakończenie projektu : przedszkolaki dla klimatu, przygotowaliśmy plakat pod hasłem: „My przedszkolaki dobrze wiemy, jak o klimat dbać chcemy”. Dzieci wykazały się dokładnością i ogromnym zaangażowaniem, a dzięki realizacji tematu na początku października elementy plakatu nie były Stonogom obce:)


Owocowo i warzywnie.

„W sadzie i ogrodzie” to temat, który realizuje się w porze jesiennej 🙂 Dlatego i my przyjęliśmy się tym skarbom z bliska 🙂 mogliśmy nie tylko dotknąć, obejrzeć ale również policzyć i posegregować. Usprawniliśmy ręce przy krojeniu na szaszłyki a także lepiąc z plasteliny. Mogliśmy spróbować również naszych sił wcielając się w rolę sprzedawcy na straganie. To był bardzo kolorowy tydzień 🙂

Przedszkolaki dla klimatu. 

Na początku października realizowaliśmy w każdej z grup projekt między -przedszkolny ” Przedszkolaki dla klimatu”, gdzie głównym celem jest uświadamianie dzieciom wpływu człowieka na otaczające środowisko. Rozmawialiśmy o pogodzie i klimacie, szukaliśmy sposobów na dbanie o czyste powietrze i wody, segregowaliśmy śmieci zgodnie z przeznaczeniem oraz pogłębiliśmy wiedzę na temat elektrowni. Na koniec wykonaliśmy plakat podsumowujący projekt pod hasłem: „My przedszkolaki dobrze wiemy, jak o klimat dbać chcemy”

Jesień w przedszkolu.

W grupie starszaków pojawiły się oznaki jesieni. Mogliśmy poeksperymentować i przeliczać materiał przyrodniczy w postaci szyszek, żołędzi, kasztanów, liści. Poznaliśmy różne rodzaje drzew z podziałem na liściaste i iglaste, oraz ich owoce. Malowaliśmy farbami w jesiennych barwach, a także graliśmy w grę planszową „w lesie” bogatsi o zwyczaje leśnych zwierzątek.

Bezpieczeństwo

Jakże to ważny i potrzebny temat w życiu młodego i starszego człowieka. W ramach tego tematu dzieci zostały zapoznane z zasadami ruchu drogowego, bezpiecznego obchodzenia się ze sprzętem elektrycznym we własnym domu jak również ograniczeniem zaufania do osób nieznajomych.
Starszaki zapamiętały numer alarmowy 112 i wiedzą jak wezwać pomoc odpowiednich służb: policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

Dzień Przedszkolaka. 

W ramach projektu przedszkolaki dla klimatu Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy w ” powietrznej” tematyce. Nie zabrakło zabaw przy kolorowych balonach, wyścigów styropianowych samolotów oraz malowania latawca. Największą atrakcją, która sprawiła najwięcej radości było puszczanie baniek mydlanych.
Nasz ogród wzbogaciliśmy o nowe drzewko – kosodrzewinę, która będzie pomagać  w utrzymaniu czystego powietrza. W tym dniu Panie przygotowały pyszny kolorowy deser niespodziankę. Na koniec dnia na wszystkich przedszkolaków czekały odznaki przedszkolaka 🙂


Dzień kropki. 

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystkim zabawom towarzyszyła kropka…inspirowaliśmy się historią małej dziewczynki Wahti, która odkrywała swój talent zaczarowany w kropce 🙂 Dzięki zabawom i my odkrywaliśmy swoje talenty,  mocne strony i rozwijaliśmy wyobraźnię. Najważniejsza była zabawa i radość, która towarzyszyła naszym przedszkolakom 🙂


Mail grupowy.

Zachęcamy do korzystania z maila grupowego:
81stonogi@gmail.com