Grupa II

„Serdeczna karteczka”

To projekt, który uczy nas empatii , zrozumienia i szacunku do innych. Dlatego pierwszą kartkę z ogromnymi podziękowaniami za poświęcenie w tym trudnym czasie pandemii, przekażemy pielęgniarkom, ratownikom medycznym i lekarzom.

Przedszkolaki dla klimatu- plakat konkursowy.

Na zakończenie projektu : przedszkolaki dla klimatu, przygotowaliśmy plakat pod hasłem: „My przedszkolaki dobrze wiemy, jak o klimat dbać chcemy”. Dzieci wykazały się dokładnością i ogromnym zaangażowaniem, a dzięki realizacji tematu na początku października elementy plakatu nie były Stonogom obce:)

Owocowo i warzywnie.

„W sadzie i ogrodzie” to temat, który realizuje się w porze jesiennej 🙂 Dlatego i my przyjęliśmy się tym skarbom z bliska 🙂 mogliśmy nie tylko dotknąć, obejrzeć ale również policzyć i posegregować. Usprawniliśmy ręce przy krojeniu na szaszłyki a także lepiąc z plasteliny. Mogliśmy spróbować również naszych sił wcielając się w rolę sprzedawcy na straganie. To był bardzo kolorowy tydzień 🙂

Przedszkolaki dla klimatu.

Na początku października realizowaliśmy w każdej z grup projekt międzyprzedszkolny ” Przedszkolaki dla klimatu”, gdzie głównym celem jest uświadamianie dzieciom wpływu człowieka na otoczające środowisko. Rozmawialiśmy o pogodzie i klimacie, szukaliśmy sposobów na dbanie o czyste powietrze i wody, segregowaliśmy śmieci zgodnie z przeznaczeniem oraz pogłębiliśmy wiedzę na temat elektrowni. Na koniec wykonaliśmy plakat podsumowujący projekt pod hasłem: „My przedszkolaki dobrze wiemy, jak o klimat dbać chcemy”

Jesień w przedszkolu.

W grupie starszaków pojawiły się oznaki jesieni. Mogliśmy poeksperymentować i poprzeliczać materiał przyrodniczy w postaci szyszek, żołędzi, kasztanów, liści. Poznaliśmy różne rodzaje drzew z podziałem na liściaste i iglaste, oraz ich owoce. Malowaliśmy farbami w jesiennych barwach, a także graliśmy w grę planszową „w lesie” bogadsi o zwyczaje leśnych zwierzątek.

Bezpieczeństwo

Jakże to ważny i potrzebny temat w życiu młodego i starszego człowieka. W ramach tego tematu dzieci zostały zapoznane z zasadami ruchu drogowego, bezpiecznego obchodzenia się ze sprzętem elektrycznym we własnym domu jak również ograniczeniem zaufania do osób nieznajomych.
Starszaki zapamiętały numer alarmowy 112 i wiedzą jak wezwać pomoc odpowiednich służb: policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

Dzień Przedszkolaka.

W ramach projektu przedszkolaki dla klimatu Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy w ” powietrznej” tematyce. Nie zabrakło zabaw przy kolorowych balonach, wyścigów styropianowych samolotów oraz malowania latawca. Największą atrakcją, która sprawiła najwięcej radości było puszczanie baniek mydlanych.
Nasz ogród wzbogaciliśmy o nowe drzewko – kosodrzewinę, która będzie pomagać  w utrzymaniu czystego powietrza. W tym dniu Panie przygotowały pyszny kolorowy deser niespodziankę. Na koniec dnia na wszystkich przedszkolaków czekały odznaki przedszkolaka 🙂

Dzień kropki.

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystkim zabawom towarzyszyła kropka…inspirowaliśmy się historią małej dziewczynki Wahti, która odkrywała swój talent zaczarowany w kropce 🙂 Dzięki zabawom i my odkrywaliśmy swoje talenty,  mocne strony i rozwijaliśmy wyobraźnię. Najważniejsza była zabawa i radość, która towarzyszyła naszym przedszkolakom 🙂

Mail grupowy.