Grupa II- STONOGI

Tanecznie dookoła świata

W dniu 12 czerwca grupa starszaków w stylu kowbojskim zaprezentowała się na przeglądzie „Tanecznie dookoła świata ” organizowanym przez Przedszkole nr 22 w Poznaniu.

Karta naszych planów – czerwiec

👫👬👭👭

„Rodzina: miejsce, gdzie życie się zaczyna i miłość nigdy nie kończy.”

Przegląd piosenki „Mama i tata” we Wiolinku 🎵

24 maja grupa Stonóg reprezentowała przedszkole w przeglądzie piosenki z okazji zbliżającej się uroczystości Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Dla Mamy i Taty”.

To dla Was rodzice ta piosenka… za to, że jesteście. Przesyłamy ogromne ❤️!

Zajęcia otwarte „Pszczoły, małe bohaterki” 🐝

21 maja w naszej sali odbyły się niecodzienne zajęcia: gościli na nich rodzice i najbliżsi przedszkolaków .
Podczas zajęć dzieci wraz z gośćmi obejrzały prezentację o życiu i zwyczajach pszczół, zapoznały się z procesem rozwoju tych pożytecznych owadów, a także wzięły udział w zabawie ruchowej „Leci pszczoła” co poprzedziła zabawa dydaktyczna w odczytywanie i określenia kierunków przestrzennych. 😊
Na zakończenie odbyły się warsztaty, podczas których powstały poidełka dla pszczół.
Dziękujemy serdecznie rodzicom, za tak liczne przybycie, dzięki któremu mogli Państwo zaobserwować swoje pociechy  podczas codziennych aktywności dydaktycznych! 🐝❤️

Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 21 🏫

17 maja grupę starszaków czekała pełna emocji wycieczka do szkoły. W budynku szkoły zostaliśmy serdecznie przywitani przez klasę 1D. Każdy przedszkolak został wzięty pod opiekę przez ucznia i rozpoczęła się 2-godzinna szkolna przygoda. 😊

Mieliśmy okazję zasiąść w ławce i  wziąć udział w lekcji, zobaczyć wyposażenie ucznia i wykonać pracę plastyczną. 🐌 Pani Wychowawczyni oprowadziła nas po szkole gdzie zwiedziliśmy najważniejsze miejsca: bibliotekę, gabinet pielęgniarki, boisko szkolne, aulę, stołówkę oraz świetlicę.
To była niezwykła przygoda, szczególnie dla dzieci, które już od września rozpoczną edukację wczesnoszkolną. 😊
Dziękujemy Pani Sarze i klasie 1D. ❤️

W królestwie dzieci 👑

Nasze starszaki cały tydzień realizowały projekt Happy Kindergarden. Poznały ważną dziedzinę nauk, która towarzyszy nam na co dzień – królową matematykę. W ten dzień  mieliśmy okazję sprawdzić różne sposoby mierzenia i warzenia .
Kolejny dzień obfitował w królewskie obrazy, wykonane różnymi technikami pobudzającymi kreatywne działanie.
Podczas zabaw swobodnych stworzyliśmy z klocków zamki, w czwartek  dokonaliśmy koronacji podczas samodzielnie przygotowanych koron , a w  piątkowy poranek uczestniczyliśmy w królewskiej uczcie na naszym przedszkolnym ogrodzie.
Bawili się iście królewsko! 👸🫅

Igrzyska Przedszkolaków

Na APR Arena Dębiec odbył się turniej piłki nożnej dla najmłodszych. Mali zawodnicy poradzili sobie znakomicie!

Było to widowisko pełne radości, śmiechu i zabawy.
Zapraszamy do video relacji z tego sportowego wydarzenia.

Karta planów na maj

Podsumowaniem zajęć związanych z rolnictwem i produktami z polskich pól była historyjka obrazkowa procesu powstania pieczywa. Dzieci obserwowały rodzaje zboża, które pozyskuje się z pól. Miały okazję wziąć udział w degustacji pieczywa i małym quizie smakowym.
Na koniec same przygotowały rogaliki, bułeczki i chałki z masy solnej. 🍞🥖🥐

🌸🏵️🌸🏵️🌸🏵️🌸

W ramach hortiterapii i przygotowań do Dnia Ziemi Stonogi przygotowywały rabatki . Dzieci dzielnie pracowały: wyrywały chwasty i przekopały ziemię,  by zrobić miejsce nowym roślinom. Bardzo dziękujemy rodzicom za przyniesione nasionka i cebulki. Nasi mali ogrodnicy będą ich systematycznie doglądać i pielęgnować,  by ogródek mogły zdobić kolorowe kwiaty.

🧩 Dzień Autyzmu w naszej grupie  to doskonała okazja do podniesienia świadomości na temat autyzmu oraz promowania akceptacji  wśród najmłodszych.Nasze działania miały na celu organizacje  aktywności edukacyjnych, które pomogły dzieciom zrozumieć, że każdy jest wyjątkowy i warto szanować różnice. 🧩

Odwiedziny kanarków! 🐦🐦
Dzięki uprzejmości mamy i dziadka  Ignasia z grupy Pszczółek mieliśmy okazję z  bliska podziwiać piękne kanarki. Dziadek chłopca opowiedział nam o hodowli i zwyczajach tych domowych ptaszków.

Pisanki, pisanki jajka malowane… nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek! 🥚🐣

Zgadza się! O czym doskonale wiedzą starszaki, dlatego przed świętami miały dużo pracy. 😊

Wycieczka do kwiaciarni
W marcu grupa starszaków uczestniczyła w wycieczce do pobliskiej kwiaciarni oraz sklepu ogrodniczego. Nasze oczy cieszyły piękne kolorowe wiosenne kwiaty. 🌼🌷🌻
Podczas wycieczki dokonaliśmy zakupu kwiatków  do naszego kącika wiosennego.

Gala Oskarów na Dębinie.

Deszczowa piosenka ☔ i występ naszych  starszaków podczas X Jubileuszowego Koncertu Charytatywnego „Gala oskarów na Dębinie”.

Cebula i cebulki 🧅

W ramach poznawania litery c, C Stonogi miały okazję doświadczyć prezentacji cebul jadalnych i cebulek kwiatowych. Po zajęciach zapoznawczych zamieniliśmy się w małych ogrodników i na naszym parapecie powstał zielony kącik.

Czekamy cierpliwie na pierwsze okazy! 🌱

Dzień kobiet 👧🌷

8 marca nasze małe przedszkolne kobietki czuły się wyjątkowo. Wszystko to zasługa naszych dżentelmenów! 🙂