Grupa II- STONOGI

FRANCJA 🇫🇷
 
W listopadzie Stonogi rozpoczęły podróż po Francji, tym samym biorąc udział w Ogólnopolskim projekcie „Europa i ja”.
Dzieci zapoznały się z symbolami Francji, a także wykonały grupową pracę wykorzystując krepę w barwach francuskich. Już niedługo przed nami ciekawostki związane z zabytkami, językiem a także kuchnią francuską.
 

 
„Bieg dla Niepodległej” 🏃🇵🇱🏃‍♀️
 
Na początku listopada grupa starszaków reprezentowała przedszkole na „Biegu dla Niepodległej”. Wraz z innymi dębieckimi przedszkolakami braliśmy udział w rozgrzewce ze studentami, grupowych biegach, śpiewach piosenek o Polsce .
Otrzymaliśmy medale i statuetkę oraz prezenty dla grupy.
Na zakończenie spotkania odbył się bialo- czerwony korowód  ulicami osiedla wszystkich przedszkoli z Dębca.
Dziękujemy organizatorom Przedszkola nr 112″ Mali przyrodnicy ” za patriotyczne spotkanie.
 

Pamiętamy…🕯️
 

Ogórek…🥒🎶 
 
Podczas realizacji tematów związanych z przygotowaniem do zimy i robieniem zapasów wpadł nam do głowy pomysł by zakisić ogórki.
Dzieci zgromadziły niezbędne produkty – czosnek, chrzan,  umyte ogórki oraz sól. Były duże słoiki i kolorowe nakrętki. Przedszkolaki z pomocą pani układały umyte ogórki i przyprawy do słoi oraz towarzyszyły w zalewaniu ich wodą. Wszystkie dzieci z dumą oglądały swoje wytwory przy piosence o ogórku, a po paru dniach degustowały podczas śniadanka.
Wszyscy stwierdzamy, że smakują przepysznie !!! 
 

 
 

Konkurs o Poznaniu 🏙️ „ABC dębieckiego gzuba”
 
W środę 25 października 2023 w Przedszkolu nr 81 im. Skrzata Borodzieja w Poznaniu, odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu pod hasłem: „ABC dębieckiego gzuba”.
W zmaganiach brało udział 6 drużyn z zaprzyjaźnionych, sąsiedzkich przedszkoli. Po oficjalnym przedstawieniu przez p. Dyrektor zebranych gości przystąpiono do konkurencji, w których dzieci mogły wykazać się wiedzą o Poznaniu, zabytkach, ciekawych miejscach, historii miasta oraz znajomością gwary. Przedszkolaki zaprezentowały się również w występach wokalno-recytatorskich. Konkurs uświetnili swoim przybyciem p. Urszula i Pan Olek przedstawiciele Towarzystwa Bambrów Poznańskich, którzy zaprezentowali się we wspaniałych strojach ludowych.
Jury konkursowe stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem, gdyż dzieci wykazały się ogromną wiedzą, a występy artystyczne były na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, który zakończył się słodką niespodzianką borodziejowej kuchni „szneką z glancem”.
Wrażenia, które nam towarzyszyły pozostaną jeszcze długo w pamięci każdego uczestnika.
 

 
Bezpieczny przedszkolak 👮‍♀️ 🚦
 
W październiku odbyło się pierwsze zaplanowane spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Pani przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Starszaki z zaciekawieniem oglądały przygotowaną prezentacje i śpiewały piosenki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe odblaski, by każdy był bezpieczny na drodze! 
 

Kolejny nasz solenizant jesienny obchodził urodzinki.
Z okazji 6 urodzin Marcinku życzymy wszystkiego najlepszego !!! 🎂🎈
 

 
PRZEDSZKOLAKI DLA POWSTAŃCÓW 🇲🇪🏃
 
Starszaki wzięły udział w projekcie „Przedszkolaki dla Powstańców”.
Pani Dorotka przybliżyła dzieciom historię Powstania Wielkopolskiego na podstawie teatrzyku Kamishibai.
We wtorek grupa dzieci 6 letnich wybrała się tramwajem pod Pomnik Powstańców, by wykonać pamiątkowe zdjęcie, które później wykorzystaliśmy do kolażu.
Na zakończenie projektu odbył się Bieg na stadionie Golęcin, w którym udział wzięła  reprezentacja grupy Stonóg. 
 
Zapraszamy do fotorelacji 📷
 


URODZINKI 🎂🎉
We wrześniu swoje 5 urodzinki obchodziły  Lenka i Basia. 
Dziewczynkom życzymy wszystkiego dobrego i spełnienia dziecięcych marzeń! 
 

BEZPIECZNI NA DRODZE 🚸🚦
 
Już od początku września grupa starszaków poznała zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Podczas zajęć zapoznaliśmy się ze znakami i  sygnalizacją. Na podstawie ilustracji i prezentacji multimedialnych poznaliśmy zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. 
Na pobliskim skrzyżowaniu ubrani w kamizelki odblaskowe, uczyliśmy się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. 
 

PIERWSZA POMOC 🚑🤕
 
W ramach obchodzonego Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, 9 września, Stonogi brały udział w zajęciach instruktażowych. Dd dziś już wiemy jak udzielać pomocy poszkodowanym, a także jak wezwać pomoc wybierając numer 112.
 
 

STONOGI 🐛

Nasze Stonogi to dzielne 5-6 latki,
razem rozwiązują wszelkie zagadki.
Kroczą razem w jednym kierunku, 
pilnie się uczą, razem współpracują,
zgodnie się bawią i nie leniuchują 💪☺️