Tydzień Patriotyczny

W naszym przedszkolu pierwsza połowa listopada była bogata w działania z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na początku dzieci dowiedziały się jak nazywa się kraj w którym mieszkamy; poprzez gry i zabawy nauczyły się również symboli kraju, nazw większych miast oraz usłyszeli o historii Lechu, Czechu i Rusie. Był też czas na naukę hymnu państwowego i stworzenie wielkiej biało-czerwonej flagi, która zawisła przed wejściem do przedszkola.

Z racji działania w naszym przedszkolu projektu „Zdrowy Przedszkolak” był też czas na przygotowanie i spożycie zdrowej „patriotycznej” przekąski, która miała biało-czerwone kolory.

Większą inicjatywą podjętą przez naszą społeczność, był Patriotyczny Pochód, podczas którego dzieci przypinały napotkanym osobom wcześniej przygotowane biało-czerwone kotyliony. W czasie pochodu grała muzyka patriotyczna, dzieci śpiewały piosenki, a ludzie bardzo się cieszyli i dołączali ze śpiewem.

W ostatni dzień, czyli 9.11 odbył się uroczysty apel, na który zaproszeni zostali rodzice a także seniorzy z Domu Pomocy Społecznej „Klub Słoneczna Przystań”. Bardzo cenimy sobie wymianę pokoleniową i uwielbiamy zapraszać do naszego przedszkola seniorów, dlatego też nie sposób nie skorzystać z okazji i nie zaprosić na tak ważne wydarzenie tych osób. Dzieci zaprezentowały wcześniej nauczone wiersze o Polsce, a także zaśpiewały piosenki, które u niejednego widza wywołały sporo emocji. Pod koniec wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy – z okazji dołączenie się do akcji „Rekord dla Niepodległej” o godzinie 11.11 wybrzmiał 4-zwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego. Cieszymy się, że wszystkie dzieci ubrane były odświętnie, a podczas śpiewania hymnu wszyscy stali na baczność i wiedzieli jak się zachować.

W obchody stulecia Niepodległości włączyliśmy się tak intensywnie, dlatego, iż uważamy, że od małego należy uczyć dzieci patriotyzmu. Każdy Polak, mały czy duży, powinien wiedzieć gdzie są jego korzenie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w galerii lub pod tym linkiem.