Grupa I- PSZCZÓŁKI

W minionym tygodniu nasze Pszczółki przyglądały się owadom mieszkającym na łące. Poznaliśmy etapy rozwoju motyla. Podczas zajęć plastyczno- technicznych malowaliśmy biedronkę oraz wykonaliśmy przestrzennego motyla. Informacji o małych „robakach” szukaliśmy w encyklopedii zwierząt. Na spacerze znaleźliśmy kowalika, bacznie obserwowaliśmy małe mrówki oraz podziwialiśmy piękno kolorowych kwiatów. Ponadto wzięliśmy udział w konkursie kto pierwszy zdmuchnie dmuchawca:) Szukaliśmy schowanych głęboko pod ziemią dżdżownic oraz oglądaliśmy je przy pomocy lupy.

Możemy wszystkich uspokoić, podczas naszych obserwacji, nie ucierpiało żadne zwierzę:)


karta planów 3 latki- maj


Marcowe harce w grupie Pszczółek.

Na początku marca wszyscy nasi koledzy pomagali w przygotowaniach do Dnia Kobiet. Nakładali nam maseczkę z ogórków, pomagali rozmasować bolące plecy i podjęli się trudnemu zadaniu jakim jest malowanie paznokci 🙂

Z niecierpliwością czekaliśmy na wiosnę. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie przebywając na ogrodzie ale również z okien naszej Sali. Byliśmy świadkami potężnej burzy gradowej- nie mogliśmy odciągnąć się od szyby.  Posadziliśmy kwiaty, o które teraz systematyczne dbamy i obserwujemy ich rozwój.

 Dzięki wizycie pana Mateusza- florysty, dowiedzieliśmy się, że nasze kwiatki zgromadzone w Sali możemy po przekwitnięciu wsadzić do ogródka. Na przyszły rok będą cieszyć nasze oko 🙂 Ponadto pan Mateusz pokazał nam pręciki kwiatów na których siadają pszczoły w celu zebrania pyłku.

 

Marzec to również miesiąc licznych odwiedzin. Z wizytą przyszedł do nas tata Tomka, który przybliżył na instrument muzyczny- gitarę. Z ciekawością opowiedział o tym instrumencie, zagrał nam kilka dźwięków a co sprawiło nam największą radość, pozwolił dotknąć strun 🙂 Dziękujemy za spotkanie oraz poszerzanie naszej wiedzy 🙂

Dzięki wizycie opiekunek psów, Zosi i Zygzaka poznaliśmy bezpieczną pozycję, w sytuacji ataku groźnego psa. Panie zaprezentowały nam również jak należy podchodzić do „obcego” psa i gdzie nie wolno takiego pupila dotykać. Na zakończenie spotkania Zygzak zaprezentował liczne sztuczki, które bardzo nas zadziwiły oraz rozbawiły.


W poniedziałek przybliżyliśmy dzieciom informacje dotyczą zabudzeń ze spektrum autyzmu. Przedszkolaki miały okazję zbadać swoje zmysły i sprawdzić jak byśmy się czuli, gdyby nieco nam się pomieszały.  Na dzieci czekały przygotowane stanowiska- sprawdzaliśmy nasz wzrok, słuch,  smak, węch i dotyk. Przypomnieliśmy sobie, co oznacza słowo ” tolerancja” i dlaczego tak ważne jest, by udzielać sobie wzajemnie pomocy i wsparcia. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną na której odcisnelismy nasze ręce w tęczowy znak nieskończoności, który podkreśla różnorodność spektrum autyzmu.

Zachęcmy do obejrzenia galerii.


Prosimy o przyniesienie RĘCZNICZKÓW (małych) do wycierania rąk.


OD 1 MARCA WRÓCIŁY ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA DZIECI.
 
W związku z decyzją jaką podjął Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania w uzgodnieniu z Przewodniczącym Komisji Oświaty i Wychowania RMP o zabezpieczeniu budżetów przedszkoli w środki na zajęcia dodatkowe na okres czterech miesięcy (od marca do czerwca).
 

SKLEP.
 
W zeszłym tygodniu nasze Pszczółki rozmawiały o pracy w sklepie. Poznaliśmy różne rodzaje punktów handlowych takich jak apteka, piekarnia, sklep spożywczy oraz segregowaliśmy charakterystyczne dla tych sklepów produkty. Dzięki pomocy rodziców otworzyliśmy sklep spożywczy „Pszczółki” oraz aptekę Złoty Miód.
Razem z Myszką w Paski dowiedzieliśmy się, że za każdy towar należy zapłacić oraz, że nie powinniśmy bawić się pieniędzmi.
Na zakończenie zajęć wspólnie ustaliliśmy kodeks dobrego klienta i wybraliśmy się na spacer do sklepu.
Na pamiątkę każde dziecko otrzymało torbę wielokrotnego użytku na zakupy.
 

Galeria zdjęć z zajęć- zachęcamy do obejrzenia 🙂

Dzień Babci i Dziadka 👵❤️👴
 
W dniu 20 stycznia w grupach integracyjnych w  naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno z najmilszych wydarzeń  w roku – Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez przedszkolaki, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także spędzić miło czas przy kawce i słodkościach. 
 
Zapraszamy do obejrzenia „Historii miłości Babci i Dziadka” 
 
 


Magicznych Świąt ✨🎅


Czary mary, czary mary…

Na spotkaniu Andrzejkowym nasze Pszczółki dowiedziały się kim zostaną w przyszłości 🙂 karierę w zawodzie fryzjera zrobi Marysia i Kuba W. Przysięge Hipokratesa złożą Lenka i Laura. W świetle reflektorów zabłyśnie Basia i Maksiu N. Natomiast do Kuby S. będzie można udać się z poradą krawiecką. Na pyszne jedzonko zaproszą nas Wiktor i Tomek. Grzesiu i Kornelia będą zdobywać złote medale jako sportowcy.
Po wróżbach nastąpił czas na dyskotekowe szaleństwo podczas którego wszyscy mogli wykazać się zdolnościami muzyczno-tanecznymi 😉
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie dzieci na ten czarodziejski czas.


W zeszłym tygodniu omawialiśmy temat związany z deszczem. Pszczółki brały udział w zajęciach prowadzonych metodą aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss, obcując z utworem „Pizzicato”- Leo Delibes. Mieliśmy również okazję doświadczyć omawianego tematu w innej formie. Wybraliśmy się w tym celu na ogród przedszkolny i pobraliśmy próbki śniegu i lodu. 


25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każda z grup omawiała temat niedźwiadków w zaciszu swojej sali. Dla grupy Pszczółek była to świetna okazja do utrwalania schematu własnego ciała. Po zajęciach edukacyjnych wszystkie grupy spotkały się na sali rytmicznej, by wspólnie obejrzeć prezentację multimedialną na temat historii misia. Były też zagadki z postaciami z bajek i wyszukiwanie różnic między gatunkami niedźwiedzi. Zwieńczeniem tego dnia był seans filmowy „Retro bajki: Miś Uszatek, Miś Coralgol” przy popcornie wykonanym w obecności dzieci.