Grupa I- PSZCZÓŁKI

Dzień Babci i Dziadka 👵❤️👴

W dniu 20 stycznia w grupach integracyjnych w  naszym przedszkolu obchodziliśmy jedno z najmilszych wydarzeń  w roku – Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez przedszkolaki, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także spędzić miło czas przy kawce i słodkościach.

Zapraszamy do obejrzenia „Historii miłości Babci i Dziadka”

Magicznych Świąt ✨🎅

Czary mary, czary mary…

Na spotkaniu Andrzejkowym nasze Pszczółki dowiedziały się kim zostaną w przyszłości 🙂 karierę w zawodzie fryzjera zrobi Marysia i Kuba W. Przysięge Hipokratesa złożą Lenka i Laura. W świetle reflektorów zabłyśnie Basia i Maksiu N. Natomiast do Kuby S. będzie można udać się z poradą krawiecką. Na pyszne jedzonko zaproszą nas Wiktor i Tomek. Grzesiu i Kornelia będą zdobywać złote medale jako sportowcy.
Po wróżbach nastąpił czas na dyskotekowe szaleństwo podczas którego wszyscy mogli wykazać się zdolnościami muzyczno-tanecznymi 😉
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie dzieci na ten czarodziejski czas.

W zeszłym tygodniu omawialiśmy temat związany z deszczem. Pszczółki brały udział w zajęciach prowadzonych metodą aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss, obcując z utworem „Pizzicato”- Leo Delibes. Mieliśmy również okazję doświadczyć omawianego tematu w innej formie. Wybraliśmy się w tym celu na ogród przedszkolny i pobraliśmy próbki śniegu i lodu.

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każda z grup omawiała temat niedźwiadków w zaciszu swojej sali. Dla grupy Pszczółek była to świetna okazja do utrwalania schematu własnego ciała. Po zajęciach edukacyjnych wszystkie grupy spotkały się na sali rytmicznej, by wspólnie obejrzeć prezentację multimedialną na temat historii misia. Były też zagadki z postaciami z bajek i wyszukiwanie różnic między gatunkami niedźwiedzi. Zwieńczeniem tego dnia był seans filmowy „Retro bajki: Miś Uszatek, Miś Coralgol” przy popcornie wykonanym w obecności dzieci.