Grupa I- PSZCZÓŁKI

Plany miesięczne 2023 listopad


Od ziarenka do bochenka.

Podczas zajęć poznaliśmy wszystkie etapy produkcji chleba. Oglądaliśmy różne nasiona zbóż, poznaliśmy pracę rolnika, młynarza oraz piekarza. Udaliśmy się na wycieczkę do piekarni. Za pomocą zmysłu węchu i smaku próbowaliśmy świeże pieczywo. Dużą radość sprawiło nam  przygotowanie bułeczek z masy solnej, które ozdobiliśmy nasionami rzepaku.


Kolorowa jesień.

W poniedziałek, 16 października byliśmy gośćmi w grupie Żuczki. Pani Kasia przygotowała dla nas ścieżkę sensoryczną. Za pomocą naszych zmysłów dotykaliśmy kłujących szyszek, wąchaliśmy leśny mech, spacerowaliśmy po szeleszczących liściach, wystukiwaliśmy rytm z orzechów.

Jesień na dobre zagościła u nas w sali oraz na naszym przedszkolnym ogrodzie. Oglądaliśmy kolorowe liście, zbieraliśmy kasztany. Wspólnie z wiewiórką Natalką robiliśmy zapasy na zimę. Udaliśmy się również na nasz ogród pozbierać kasztany oraz wykonać bukiet z przepięknie ubarwionych liści.


Dzień Edukacji Narodowej.

13 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Podczas wspólnego apelu pani Magda, z grupy Biedronki przedstawiła wszystkim krótką historię święta. Nasze najstarsze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę.  Apel zakończyliśmy wręczeniem wcześniej przygotowanych serduszek dla wszystkich pracowników przedszkola.

Dziękujemy za życzenia, kwiatki i czekoladki.

Laurki, uściski i buziaki.


Bezpieczeństwo to podstawa wtedy dobra jest zabawa!

W toku zajęć o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy udaliśmy się na spacer. Obserwowaliśmy ruch uliczny, przyglądaliśmy się znakom drogowym oraz poznaliśmy zasady poruszania się po chodniku. Największą radość sprawiły nam zajęcia z jazdy na hulajnodze. Jednak przed dobrą zabawą, musieliśmy założyć kask oraz kamizelkę odblaskową.


Spotkanie z lamą.

11 października mieliśmy okazję spotkać się z naszymi gośćmi z Peru- alpakami. Ich opiekunowie ciekawie opowiadali nam o zwyczajach swoich podopiecznych. Dowiedzieliśmy się, że alpaki mają 3 żołądki, lubią jeść marchewkę, banany oraz liście oraz wypijają  11 litrów wody dziennie. Ale największą radość sprawiła nam możliwość ich przytulenia oraz nakarmienia.


Dzień chłopaka na sportowo.

Na naszych małych mężczyzn, w dniu ich święta, czekała niespodzianka- tor przeszkód. Konkurencje miały na celu sprawdzić czy chłopcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa jeżdżąc motocyklem oraz czy są odważni i  uratują płaczącego kota z wysokiego dachu (chodzenie po krzesełkach) 🙂


Sto lat sto lat 🙂

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy świętując razem z Gabrysiem jego imieniny oraz z Laurą jej 4 urodziny 🙂 Naszym solenizantom życzymy mnóstwa zabawek, cudownych przyjaciół i uśmiechu 🙂


Dzień pomidora.

W ramach projektu edukacyjnego „Witaminki”, 26 września rozmawialiśmy o wartościach odżywczych pomidora. Poznaliśmy jego smak, zapach oraz konsystencje. Przy pomocy osoby dorosłej mogliśmy go zblendować.

 


Powitanie jesieni.

W piątek, 22 września powitaliśmy nową porę roku- jesień. Oglądaliśmy dary jesieni: czerwone i żółte liście, owoce jarzębiny, korę brzozy, grzyby. Podczas zabaw ruchowych naśladowaliśmy spacer po parku oraz zdmuchiwaliśmy liście z dłoni.


Dzień przedszkolaka.

20 września w naszym ogrodzie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji: podchody (szukanie skarbu), duże bańki, zabawy z chustą animacyjną oraz słodki poczęstunek, lody. Życzymy Wam, Kochane Przedszkolaki wielu radosnych chwil, mało smutków i cudownych przyjaciół, którzy pomogą w każdej chwili.


Dzień kropki.

W codziennym życiu możemy znaleźć dużo  kropek: na sukience pani ekspedientki, na przejeżdżającym autobusie, w książce od matematyki 🙂 Jednakże, nie na tym polega to święto. Polega ono na szukaniu naszego talentu. Na jego pielęgnowaniu i rozwijaniu.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z treścią książki: 


Urodziny Ignasia.

Wrzesień rozpoczęliśmy urodzinami Ignacego 🙂 Nie zabrakło słodkiego cukierka, głośnego zaśpiewania sto lat oraz cudownych życzeń od przyjaciół z grupy: „żebyś był zdrowy”, „żebyś miał dużo pieniędzy”, „żebyś się dobrze z nami czuł”. Życzymy żeby to wszystko się spełniło 🙂