Grupa I- PSZCZÓŁKI

♻️♻️♻️

Grupa ” Pszczółki” przygotowała spot reklamowy pt. „Dobre rady na niebezpieczne odpady” oraz autorski teledysk „eko – ekologia”  w ramach kampanii „Baterie lubią recykling”. 

Wielkie brawa dla naszych małych aktorów ! 
Zapraszamy do 🎥 
 

 

 
 
Zakończyła się zbiórka baterii w naszym przedszkolu zebraliśmy ok 130 kg baterii 🙂 Serdecznie dziękujemy za współpracę !! ♥️
 

Karta planów – kwiecień 2024


ROZPOCZYNAMY NOWY ROK A W NIM… 😃

Wielkanocne przysmaki

Przed świętami wielkanocnymi, pod bacznym okiem pani Agnieszki – intendentki poznaliśmy tradycje wypieku mazurków. Poznaliśmy naturalne sposoby barwienia lukru jak również mogliśmy poznać smak suszonych owoców np. figi. Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać wcześniej przygotowane mazurki do domu. 😋

Dziękujemy Rodzicom za przyniesienie słodkich posypek i suszonych owoców, które wykorzystaliśmy do ozdabiana naszych wypieków. 


Kto w marcu ma urodziny?? 

W marcu głośne „Sto lat” zaśpiewaliśmy Demianowi, Kornelii i Erykowi!🥳

Życzymy Wam wspaniałych przyjaciół, dziecięcej radości i zdrowia. Sto lat!!!


W poszukiwaniu wiosny

Na początku marca nasze pracowite Pszczółki wybrały się na spacer w celu szukania wiosny. Znaleźliśmy pierwsze krokusy, żółtą forsycje oraz małe pączki na drzewach. W pobliskim parku obserwowaliśmy gniazdo ptaków i nasłuchiwaliśmy jego mieszkańców. 🐦🌼


Dzień kobiet u Pszczółek 

Tegoroczne święto rozpoczęliśmy od zapoznania się z książką „Dziewczynki mogą wszystko”. Następnie każda dziewczynka przygotowała dla siebie bransoletkę (chłopcy biżuterię przygotowywali dla swoich mam). Drobne upominki dziewczynkom wręczał Demian, który jako jedyny chłopiec tego dnia był obecny w przedszkolu. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki deser – owoce w galaretce. 😋


Czy teatr jest nudny? 

Zdecydowanie mówimy, NIE. Podczas zajęć poznaliśmy zasady obowiązujące w teatrze. Zapoznaliśmy się ze słownictwem, które związane jest ze sztuką- widownią: kurtyna, aktor. Mieliśmy również przyjemność oglądać przedstawienie, które zorganizowały dla nas nasze panie. Pani Weronika wcieliła się w rolę Czerwonego Kapturka, pani Natalia w złego wilka, pani Patrycja w gajowego oraz pani Małgosia w babcię Kapturka. Z uważnością i ze skupieniem przyglądaliśmy się grze aktorskiej. 🙂

Propozycje teatrów lub przestawień które warto śledzić: Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka, Osiedlowe Domy kultury, Biblioteki miejskie. 


Dino dino dinozaury ktoś powiedział, że wymarły 🦖

Do naszego przedszkola przybyły tyranozaury, stegozaury, triceratopsy. Wszystkie miały wielkie zęby, ostre pazury i…..były naszymi zabawkami. Poznaliśmy ich życie oraz środowisko. Bawiliśmy się w paleontologów, odkopywaliśmy z piasku szczątki prehistorycznych gadów.  🦕

Dziękujemy dzieci

om i Rodzicom za przynoszenie maskotek i książek do naszego kącika tematycznego. 🙂


W karnawałowym nastroju 

Na początku lutego mieliśmy okazję bawić się na baliku karnawałowym. Tegoroczny bal odbył się w stylu hawajskim. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali nam piraci, papugi oraz turyści w wielobarwnych strojach. Dziewczynki ubrane były w tradycyjne spódniczki oraz kwiatowe wianuszki. Zabawę umiliły nam animatorki, które z łatwością zabrały nas w egzotyczną podróż.


Imieniny Ignacego 

Wszystkiego dobrego!!! Na początku lutego obchodziliśmy imieniny naszego kolegi, Ignacego! 🥳


KRÓTKIE WPISY I ZDJĘCIA Z WYDARZEŃ Z MINIONEGO PÓŁROCZA:

Gwiazdor odwiedził Pszczółki 

W tym roku Gwiazdor osobiście wręczył każdej małej Pszczółce prezent. Jego osoba wzbudziła u niektórych z  nas zachwyt ale również strach. Jednak po dłuższym przebywaniu w towarzystwie przybysza z południa okazało się, że strach i w tym przypadku miał wielkie oczy. Ponieważ nasz gość okazało się ciepły i dobroduszny. Przymknął nawet oko na nasze małe przewinienia. 😉😉😉

 


Kuchnia polska…. bon ton przy stole

Przed świętami poznaliśmy również zasady kulturalnego zachowania się przy stole. Mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych potraw pochodzących z naszej kuchni: rosołku z kluseczkami i schabowego z ziemniakami. Pycha! Sami również przygotowaliśmy potrawę z kanonu naszych kulinarnych tradycji: pierogi z serem. „Zabawa” ciastem sprawiła nam ogromną radość ale nasze podniebienie nie mogło się doczekać momentu spróbowania naszego dzieła. Nasze pierogi to niebo w gębie! 


Sensoryczna zima

Czy zimę można dotknąć? Czy zimą można chodzić boso? Jaki kolor ma zima? 

Odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy podczas zajęć sensorycznych podczas których nasze stopy dotykały różnych faktur w specjalnie przygotowanych kuwetach a dłonie mogły poczuć zimne, rozpływające się sopelki i kule lodowe. Zimno ale przyjemnie. 😄

(Oczywiście nie dla każdego. Dlatego część dzieci nie miała ochoty przejść się ścieżce gołą stopą lub dotknąć zimnych, rozpływających sopli. Wszystko róbmy z uwagą na potrzeby dziecka – nie zmuszajmy).

 


Mikołaj, Mikołaj zgubił saneczki po drodze….

Podczas gdy święty Mikołaj szukał saneczek my postanowiliśmy przygotować sobie studio fotograficzne. Pozowanie do zdjęć w towarzystwie drewnianego żołnierzyka sprawiło nam wiele radości i uśmiechu.


Rozpoczynamy przygotowania do świąt! 

5 grudnia w całym przedszkolu unosił się słodki zapach pierników. To znak, że przygotowania do świąt można uznać za rozpoczęte. Tego dnia pod okiem naszych pomocników elfów, mamy Gabrysia i taty Teodorka przygotowaliśmy słodkie pierniczki. Dzięki ich pomocy praca przebiegła szybko i bardzo sprawnie. Dziękujemy!


Jesienne wyzwanie? Dlaczego nie! 

To zabawa fotograficzna skierowana dla dzieci i ich rodziców. Celem zabawy było wykonanie 3 wybranych zadań, wykonanie zdjęcia i omówienie fotografii w przedszkolu.
Dziękujemy Rodzicom którzy zaangażowali się w naszą zabawę. 😊


Bezpieczeństwo to podstawa wtedy dobra jest zabawa!!!

To hasło powtarzaliśmy przez cały tydzień podczas którego poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Na zakończenie każdy otrzymał odblask potrzebny żeby być widocznym na ulicy.

 


Od ziarenka do bochenka.

Podczas zajęć poznaliśmy wszystkie etapy produkcji chleba. Oglądaliśmy różne nasiona zbóż, poznaliśmy pracę rolnika, młynarza oraz piekarza. Udaliśmy się na wycieczkę do piekarni. Za pomocą zmysłu węchu i smaku próbowaliśmy świeże pieczywo. Dużą radość sprawiło nam  przygotowanie bułeczek z masy solnej, które ozdobiliśmy nasionami rzepaku.


Kolorowa jesień.

W poniedziałek, 16 października byliśmy gośćmi w grupie Żuczki. Pani Kasia przygotowała dla nas ścieżkę sensoryczną. Za pomocą naszych zmysłów dotykaliśmy kłujących szyszek, wąchaliśmy leśny mech, spacerowaliśmy po szeleszczących liściach, wystukiwaliśmy rytm z orzechów.

Jesień na dobre zagościła u nas w sali oraz na naszym przedszkolnym ogrodzie. Oglądaliśmy kolorowe liście, zbieraliśmy kasztany. Wspólnie z wiewiórką Natalką robiliśmy zapasy na zimę. Udaliśmy się również na nasz ogród pozbierać kasztany oraz wykonać bukiet z przepięknie ubarwionych liści.


Dzień Edukacji Narodowej.

13 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Podczas wspólnego apelu pani Magda, z grupy Biedronki przedstawiła wszystkim krótką historię święta. Nasze najstarsze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę.  Apel zakończyliśmy wręczeniem wcześniej przygotowanych serduszek dla wszystkich pracowników przedszkola.

Dziękujemy za życzenia, kwiatki i czekoladki.

Laurki, uściski i buziaki.


Bezpieczeństwo to podstawa wtedy dobra jest zabawa!

W toku zajęć o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy udaliśmy się na spacer. Obserwowaliśmy ruch uliczny, przyglądaliśmy się znakom drogowym oraz poznaliśmy zasady poruszania się po chodniku. Największą radość sprawiły nam zajęcia z jazdy na hulajnodze. Jednak przed dobrą zabawą, musieliśmy założyć kask oraz kamizelkę odblaskową.


Spotkanie z lamą.

11 października mieliśmy okazję spotkać się z naszymi gośćmi z Peru- alpakami. Ich opiekunowie ciekawie opowiadali nam o zwyczajach swoich podopiecznych. Dowiedzieliśmy się, że alpaki mają 3 żołądki, lubią jeść marchewkę, banany oraz liście oraz wypijają  11 litrów wody dziennie. Ale największą radość sprawiła nam możliwość ich przytulenia oraz nakarmienia.


Dzień chłopaka na sportowo.

Na naszych małych mężczyzn, w dniu ich święta, czekała niespodzianka- tor przeszkód. Konkurencje miały na celu sprawdzić czy chłopcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa jeżdżąc motocyklem oraz czy są odważni i  uratują płaczącego kota z wysokiego dachu (chodzenie po krzesełkach) 🙂


Sto lat sto lat 🙂

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy świętując razem z Gabrysiem jego imieniny oraz z Laurą jej 4 urodziny 🙂 Naszym solenizantom życzymy mnóstwa zabawek, cudownych przyjaciół i uśmiechu 🙂


Dzień pomidora.

W ramach projektu edukacyjnego „Witaminki”, 26 września rozmawialiśmy o wartościach odżywczych pomidora. Poznaliśmy jego smak, zapach oraz konsystencje. Przy pomocy osoby dorosłej mogliśmy go zblendować.

 


Powitanie jesieni.

W piątek, 22 września powitaliśmy nową porę roku- jesień. Oglądaliśmy dary jesieni: czerwone i żółte liście, owoce jarzębiny, korę brzozy, grzyby. Podczas zabaw ruchowych naśladowaliśmy spacer po parku oraz zdmuchiwaliśmy liście z dłoni.


Dzień przedszkolaka.

20 września w naszym ogrodzie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji: podchody (szukanie skarbu), duże bańki, zabawy z chustą animacyjną oraz słodki poczęstunek, lody. Życzymy Wam, Kochane Przedszkolaki wielu radosnych chwil, mało smutków i cudownych przyjaciół, którzy pomogą w każdej chwili.


Dzień kropki.

W codziennym życiu możemy znaleźć dużo  kropek: na sukience pani ekspedientki, na przejeżdżającym autobusie, w książce od matematyki 🙂 Jednakże, nie na tym polega to święto. Polega ono na szukaniu naszego talentu. Na jego pielęgnowaniu i rozwijaniu.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z treścią książki: 


Urodziny Ignasia.

Wrzesień rozpoczęliśmy urodzinami Ignacego 🙂 Nie zabrakło słodkiego cukierka, głośnego zaśpiewania sto lat oraz cudownych życzeń od przyjaciół z grupy: „żebyś był zdrowy”, „żebyś miał dużo pieniędzy”, „żebyś się dobrze z nami czuł”. Życzymy żeby to wszystko się spełniło 🙂