Grupa III- ŻUCZKI

W tym tygodniu nasi chłopcy wyruszyli w kosmiczną przygodę. Każdy z nich stworzył własną planetę przy pomocy farb, brokatu i balonów. W naszej sali rozbrzmiewają także kosmiczne przeboje np. ” W układzie słonecznym” Nutkosfery 🌠 


Dogoterapia🐕
11 maja nasze przedszkole znów odwiedziła Zosia i Zygzak 🙂 Tym razem pani Dagmara przygotowała do wspólnej zabawy ścieżkę sensoryczna, a także stymulacje dotykową stóp.

Zapraszamy do galerii przedszkola 📷


karta-planów-maj

10.05 prosimy o ubranie dzieci na żółty kolor.


Przygotowania do Świąt Wielkanocnych idą w naszej grupie pełną parą. W poniedziałek poznaliśmy piosenkę o Króliczku Wielkanocnym 🐰 i stworzyliśmy go z odbicia naszych dłoni.


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dzisiaj w przedszkolu uczciliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ubierając się na niebiesko!

Grupa Żuczków i Biedronek wykonała plakat.


Dogoterapia 🐶

Od marca do końca roku szkolnego w grupie Żuczkow i Biedronek będą pojawiać się goście, pieski Zygzak i Zosia rasy Bearded Collie 🙂
Zajęcia ze zwierzętami wspomagają zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne. Są bardzo pomocne w pracy z dziećmi oraz powodują wiele radości i zabawy.

Zapraszamy do galerii.


Szukamy pierwszych oznak wiosny!🌷☀️

Dziś wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu pierwszych kwiatów i pączków na krzewach.
Po powrocie chłopcy wykonali swoje własne wiosenne drzewka, które pięknie zdobią nasza sale.

Walentynki.
 
Dziś jest 14 lutego, dzisiaj jest święto Walentego!
Dziś jest rozsiany miłości czar, przekazujemy sobie sympatii dar. ♥♥
Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku, a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny. ♥♥♥
 
Milan razem z Paniami wychowawczyniami przesyła pozdrowienia dla wszystkich nieobecnych dziś kolegów 🙂
 

6 urodziny Leona.

W ubiegłą środę Leonek obchodził w przedszkolu swoje kolejne urodziny. Pandemia pokrzyżowała nasze imprezowe plany, ale nie zapomnieliśmy o naszym solenizancie obdarowując go urodzinową kartką i starając się, aby ten dzień był dla niego pełen radości 🙂


Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka.

W tym roku postanowiliśmy podwójnie obdarować ukochane babcie i dziadków naszych „Żuczków”. Chłopcy wykorzystując technikę malowania przez folię stworzyli kolorowe serduszka, które włożyliśmy do ramek – każdy z nich malował modyfikując tę technikę na własny sposób J. Do tego dołączyłyśmy kalendarze na 2022 rok ze zdjęciem wykonanym w przedszkolu, mając nadzieję, że może za rok uda nam się zaprosić babcie i dziadków do naszej grupy na wspólne świętowanie!


„Żuczki” na święta.


Wigilia.

Wtorek był w przedszkolu kulminacyjnym dniem oczekiwania na pierwszą gwiazdkę- rano chłopcy uczestniczyli w spektaklu grupy Mozaika, aby później zasiąść do wspólnego uroczystego obiadku i wreszcie wyczekiwać wizyty Gwiazdora, który z workiem prezentów odwiedzał każdą z grup 🙂


Choinka.

„Panna zielona” pojawiła się w naszej grupie w różnych postaciach. Pachniała z książki „Jano i Wito. Zapach świąt”, którą podarowała oddziałom „Żuczków” i „Biedronek” mama Leona – serdecznie dziękujemy za pachnący prezent, czytaliśmy i oglądaliśmy książkę na Porannym Kręgu i nie tylko! Towarzyszyła nam pięknie rozświetlona żywa choinka (tu także ogromne podziękowania dla mamy Leonka). Choinka trafiła do Państwa na świątecznych kartkach stworzonych z Panią Klaudią na bazie odbitej stopy każdego z chłopców. „Żuczki” brały też udział w malowaniu i zdobieniu choinki z tektury falistej 🙂


Zapach pierników.

Na początku grudnia pachniało piernikami w całym przedszkolu. Milan brał udział w ich przygotowaniu i wycinaniu razem z grupą stonóg, a „Żuczki” doświadczały masy piernikowej powstałej z kaszy mannej z dodatkiem przyprawy do piernika 🙂


W oczekiwaniu na Mikołaja.

Z okazji Mikołajek chłopcy oswajali postać Świętego Mikołaja razem z dziećmi z grupy „Biedronek” przy wspólnym czytaniu książki sensorycznej i malowaniu czapki Świętego Mikołaja. Więcej zdjęć znajdą Państwo w galerii przedszkola.


Andrzejki.

Andrzejkowe popołudnie pełne było świateł i cieni! Razem z grupą Biedronek, w magicznej atmosferze, chłopcy lali wosk wyczarowując cienie w najróżniejszych kształtach. Nastrojowe wnętrze, ciemność, światło i cień – każdy znalazł coś dla siebie! Na fotorelację z tego dnia zapraszamy do przedszkolnej galerii.


Zachęcamy Państwa do odwiedzania zakładki Komunikaty dla Rodziców, gdzie publikujemy informacje odnośnie bieżących spraw Przedszkola:)


Pieczemy rogale.

We wtorek poprzedzający Święto Niepodległości po raz kolejny podjęliśmy się wspólnego przygotowania rogalików. Tym razem na cieście kruchym z farszem imitującym nadzienie rogali marcińskich: z bułki tartej i z suszonymi owocami. Chłopcy z zaangażowaniem doświadczali poszczególnych produktów dotykając i smakując oraz na miarę swoich możliwości włączali się w ich przygotowanie.


Kolorowe jeże.

W czasie jednego ze spotkań w ramach programu „Wolontariusz już w przedszkolu” dzieci z grupy „Stonóg” razem z dziećmi z grupy „Żuczków” wspólnie wykonały pracę plastyczną odbijając swoje dłonie i z wzajemną pomocą ozdobili je liśćmi, przykleili oczka i noski zamieniając kolorowe łapki w jesienne jeżyki.


Podziękowanie.

Chcemy serdecznie podziękować Państwu za zaangażowanie w plany i działania naszej grupy! Dziękujemy za jesienne skarby (stroiki i wrzosy), które przyozdobiły salę grupy „Żuczków”, jesienne skarby (kasztany, żołędzie i liście), które wzbogaciły zajęcia i zabawy chłopców, za przepiękne dyniowe prace, a także Państwa obecność na festynie oraz za przygotowanie uroczystości urodzin Milana i Franka.


Urodziny Milana i Franka.

Zapraszamy do galerii przedszkola na fotorelację z uroczystości urodzin Milana i Franka- galeria


Dyniowe święto.

W ostatnim tygodniu października nasze zajęcia „Śladami pór roku” poświęciliśmy dyni. Była dynia surowa (znaleźli się amatorzy by i taką posmakować) oraz pieczona, której ciepło przyjemnie ogrzewało dłonie chłopców, a zapach kusił, by jej spróbować. Ciekawa okazały się też same pestki i miąższ.


Jesień w sadzie.

Gruszki, jabłka i śliwki towarzyszyły chłopcom w czasie tygodnia poświęconego jesiennym owocom. „Żuczki” smakowały je w czasie zajęć Porannego Kręgu oraz doświadczały na zajęciach „Śladami pór roku”. Z tego, co w buziach i brzuchach nie zniknęło na surowo przygotowaliśmy zapiekane owoce pod słodką kruszonką z płatków owsianych – deser smakował wszystkim!


Skarby jesieni.

Jesień (z Państwa pomocą) przyniosła nam w darze kolorowe liście, żołędzie, kasztany i jarzębinę). Pomysłów na zabawę było naprawdę dużo: korale z kasztanów, segregowanie jesiennych skarbów, mokre i suche liście (dmuchane i podrzucane) – każdy z chłopców znalazł coś dla siebie.


Dzień Chłopca.

Dzieci – nie tylko chłopcy – z grupy „Żuczków” i „Biedronek” zostali obdarowani butelkami sensorycznymi przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez dzieci z grupy „Stonóg”. Dziękujemy!


Czy to już jesień?


Przedszkolak w świecie wielkich emocji.

Wszystkie nasze emocje są ważne i potrzebne. Są różnokolorowe i ciekawe, dlatego poświęcamy czas, by je rozpoznawać i nazywać. Uczymy się jak sobie z nimi radzić i co pomaga nam wrócić do równowagi.

Przedostatni tydzień września nasza placówka realizowała projekt „Przedszkolak w świecie wielkich emocji” – w grupie „Żuczków” wprowadziliśmy symbole pomagające nam określić emocje swoje i innych dzieci, doświadczaliśmy radości podczas wspólnych zabaw, poszukiwaliśmy odwagi, by oswoić nasze „małe strachy” (przejście przez ciemny tunel nie było wystarczająco straszne J), tworzyliśmy sensoryczne gniotki, które mogą być jednym ze sposobów na radzenie sobie ze złością, a jako jedną z form relaksu stosowaliśmy masaż.


Dzień Kropki

W środę 15.09 świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki. W sali grupy „Żuczków” kropki pojawiły się już od rana w zabawach chłopców, a przed południem dołączyliśmy na ogrodzie przedszkolnym do grupy „Pszczółek” i „Stonóg”, aby wspólnie stworzyć kropkowe dzieło.


Zachęcamy Państwa do kontaktu z Nauczycielami grup poprzez maila: 81zuczki@gmail.com