Grupa III- ŻUCZKI

Zachęcamy Państwa do odwiedzania zakładki Komunikaty dla Rodziców, gdzie publikujemy informacje odnośnie bieżących spraw Przedszkola:)

Pieczemy rogale.

We wtorek poprzedzający Święto Niepodległości po raz kolejny podjęliśmy się wspólnego przygotowania rogalików. Tym razem na cieście kruchym z farszem imitującym nadzienie rogali marcińskich: z bułki tartej i z suszonymi owocami. Chłopcy z zaangażowaniem doświadczali poszczególnych produktów dotykając i smakując oraz na miarę swoich możliwości włączali się w ich przygotowanie.

Kolorowe jeże.

W czasie jednego ze spotkań w ramach programu „Wolontariusz już w przedszkolu” dzieci z grupy „Stonóg” razem z dziećmi z grupy „Żuczków” wspólnie wykonały pracę plastyczną odbijając swoje dłonie i z wzajemną pomocą ozdobili je liśćmi, przykleili oczka i noski zamieniając kolorowe łapki w jesienne jeżyki.

listopad-żuczki-karta planów

Podziękowanie.

Chcemy serdecznie podziękować Państwu za zaangażowanie w plany i działania naszej grupy! Dziękujemy za jesienne skarby (stroiki i wrzosy), które przyozdobiły salę grupy „Żuczków”, jesienne skarby (kasztany, żołędzie i liście), które wzbogaciły zajęcia i zabawy chłopców, za przepiękne dyniowe prace, a także Państwa obecność na festynie oraz za przygotowanie uroczystości urodzin Milana i Franka.

Urodziny Milana i Franka.

Zapraszamy do galerii przedszkola na fotorelację z uroczystości urodzin Milana i Franka- galeria

Dyniowe święto.

W ostatnim tygodniu października nasze zajęcia „Śladami pór roku” poświęciliśmy dyni. Była dynia surowa (znaleźli się amatorzy by i taką posmakować) oraz pieczona, której ciepło przyjemnie ogrzewało dłonie chłopców, a zapach kusił, by jej spróbować. Ciekawa okazały się też same pestki i miąższ.

Jesień w sadzie.

Gruszki, jabłka i śliwki towarzyszyły chłopcom w czasie tygodnia poświęconego jesiennym owocom. „Żuczki” smakowały je w czasie zajęć Porannego Kręgu oraz doświadczały na zajęciach „Śladami pór roku”. Z tego, co w buziach i brzuchach nie zniknęło na surowo przygotowaliśmy zapiekane owoce pod słodką kruszonką z płatków owsianych – deser smakował wszystkim!

Skarby jesieni.

Jesień (z Państwa pomocą) przyniosła nam w darze kolorowe liście, żołędzie, kasztany i jarzębinę). Pomysłów na zabawę było naprawdę dużo: korale z kasztanów, segregowanie jesiennych skarbów, mokre i suche liście (dmuchane i podrzucane) – każdy z chłopców znalazł coś dla siebie.

Dzień Chłopca.

Dzieci – nie tylko chłopcy – z grupy „Żuczków” i „Biedronek” zostali obdarowani butelkami sensorycznymi przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez dzieci z grupy „Stonóg”. Dziękujemy!

Czy to już jesień?

Przedszkolak w świecie wielkich emocji.

Wszystkie nasze emocje są ważne i potrzebne. Są różnokolorowe i ciekawe, dlatego poświęcamy czas, by je rozpoznawać i nazywać. Uczymy się jak sobie z nimi radzić i co pomaga nam wrócić do równowagi.

Przedostatni tydzień września nasza placówka realizowała projekt „Przedszkolak w świecie wielkich emocji” – w grupie „Żuczków” wprowadziliśmy symbole pomagające nam określić emocje swoje i innych dzieci, doświadczaliśmy radości podczas wspólnych zabaw, poszukiwaliśmy odwagi, by oswoić nasze „małe strachy” (przejście przez ciemny tunel nie było wystarczająco straszne J), tworzyliśmy sensoryczne gniotki, które mogą być jednym ze sposobów na radzenie sobie ze złością, a jako jedną z form relaksu stosowaliśmy masaż.

Dzień Kropki

W środę 15.09 świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki. W sali grupy „Żuczków” kropki pojawiły się już od rana w zabawach chłopców, a przed południem dołączyliśmy na ogrodzie przedszkolnym do grupy „Pszczółek” i „Stonóg”, aby wspólnie stworzyć kropkowe dzieło.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z Nauczycielami grup poprzez maila: 81zuczki@gmail.com