Grupa III- ŻUCZKI

Tydzień pszczół 🐝

Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z możliwości współpracy przedszkola z rodzicami lub opiekunami dziecka. To czas, kiedy mogą zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno – wychowawczej w placówce, zaobserwować swoje dziecko w środowisku przedszkolnym i w relacjach rówieśniczych. Na tego typu zajęciach prezentowane są także umiejętności dzieci, zdobyte w przedszkolu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważne są dla nas pszczoły oraz przygotowały poidełka dla pszczół.


Zabawy w ogrodzie przedszkolnym ☘️

Nic tak nie cieszy najmłodszych, jak zabawy na świeżym powietrzu. Kiedy tylko pogoda na to pozwala, dzieci chętnie spędzają czas w ogrodzie, szukając sposobów na dobrą zabawę.🙂


Książka moim przyjacielem 📚

Czytać książki każdy może, o każdej godzinie i o każdej porze!


Muzykoterapia 🎶

Co tydzień spotykamy się na zajęciach z panią Agnieszką, która zaprasza nas do świata muzyki. Każde dzieci zagłębia się w ten świat na miarę swoich możliwości. Pomimo tego widzimy jak ważne są dla nich te spotkania. ❤️

Muzykoterapia jako metoda terapeutyczna bazuje na leczniczym wpływie dźwięku na człowieka. Badania pokazują, że bodźce dźwiękowe docierają do zmysłu słuchu i jednocześnie wpływają na cały organizm poprzez doznania kinestetyczne. Ponadto zgodnie z badaniami muzyka wywiera wpływ na sieci neuronowe w mózgu, zwiększając jego plastyczność pomiędzy niektórymi rejonami. Skuteczność muzykoterapii została potwierdzona wieloma badaniami naukowymi i obecnie stanowi nie tylko wspomagającą, ale i samodzielną metodę terapeutyczną.


Karta Naszych Planów MAJŚwiatowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.🌿Chłopcy z grupy żuczków też już wiedzą jak ważna jest troska o nasza planetę! 🌍


Wiosenne kwiaty🌷


Hortiterapia🌿
Grupa żuczkow w poszukiwaniu wiosny 🌞🌿🦋🌸


 


Dzień Motyla 🦋
14 marca każdego roku obchodzimy Dzień Motyla, który został ustanowiony po to, aby uhonorować te piękne, barwne oraz pożyteczne owady.


Dzień dinozaura 🦖Kuweta sensoryczna 📥

Wspomaga prawidłowy rozwój zmysłu dotyku. Poprzez poznawanie różnych faktur i kształtów. Sprawia też dzieciom ogromną radość 🙂
 
 

Walentynki u żuczków💕
 

Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne.

Coraz więcej mówi się o świadomości i poznawaniu własnego ciała. O związku ciała z samopoczuciem, z poczuciem dobrostanu. Jakość ruchu, oddechu i postawy to czynniki niezwykle istotne w regulacji emocji, poczuciu bezpieczeństwa, pewności siebie. Na szczęście powszechna wiedza na ten temat rośnie z roku na rok. Świadomość, że ciało i umysł rozwijają się łącznie, wpływając na siebie nawzajem wiele zmieniła w podejściu do pracy z dziećmi. Ważne stało się wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka. Ważną rolę odegrała w tym Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne 🙂
 

W miniony czwartek, dokładnie 25.01 zaprosiliśmy do przedszkola nasze kochane Babcie i kochanych Dziadków na uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Przygotowaliśmy dla nich wspaniały koncert z pomocą naszej Pani Agnieszki, a także upominki w formie pomarańczowych mydełek. 
Bardzo wszystkim dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę, a rodzicom za przepyszne ciasta, tort oraz owoce. Serdecznie dziękujemy!
 
Jeszcze raz składamy piękne życzenia:

„Kochanej Babci i kochanemu Dziadkowi,
najpiękniejsze życzenia składamy:
Bądźcie zdrowi, uśmiechnięci,
zawsze miejcie wiele chęci,
By czas z wnukiem spędzić mile,
Razem spędzać każdą chwilę.”Żuczkowe zabawy 🙂
 

4 urodziny Wojtka 🥳

Dużo uśmiechu, a mało złości,
Jak najmniej smutków, a wiele radości,
Długich wakacji i moc słodyczy,
Tego Ci dzisiaj Wojtusiu życzymy!
 
 


 
Pięknie dziękujemy Pani Beacie Kurc (mamie Leosia z grupy Biedronek) za wsparcie naszych grup w tym wyjątkowym, zimowym czasie. 
 
Podarowane choinki pięknie zdobią nasze sale, a mikołajkowy kalendarz pomaga nam odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia. 
 
Dziękujemy ❤️
 

Zajecia otwarte z rodzicami.
Świąteczne piernikczki⭐

Ojej, cóż za zapach!
cynamon, goździki
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki.
Świąteczne pierniki
serduszka, dzwoneczki,
kształty przeróżne
nawet gwiazdeczki.
Rumiane, pachnące
pięknie przystrojone
zapewne szybko
zostaną zjedzone.:)
 
 

Kropelki💦

W ramach tematu kompleksowego „Jesienny deszcz” w grupie ŻUCZKI odbyły się zajęcia pt. „Duże krople, małe krople”. Na początku odbyła się krótka pogadanka na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. W zabawie „Kropla mała, kropla duża” dzieci przyporządkowały krople do wielkości parasoli. Krople można było wykorzystać także do przeliczania i tworzenia par „mała kropla, duża kropla”. Na zakończenie Żuczki wykonały deszczową chmurkę z waty. Dzieci sprawiły, iż z chmurki zaczęły spływać piękne strugi deszczu.
 

Miś Ratownik🧸
 

Święto Niepodległości 🇵🇱

Kto ty jesteś?
– Polak mały.
– Jaki znak twój?
– Orzeł biały.
– Gdzie ty mieszkasz?
– Między swymi.
– W jakim kraju?
– W polskiej ziemi.
– Czym ta ziemia?
– Mą ojczyzną….
 

 
Dzień Jeża🦔
 
 

Świeto dyni🎃

Święto Dyni jest to jedno z najbardziej kolorowych, wesołych, jak również zdrowych świąt (ciasto dyniowe) obchodzonych w przedszkolach! 😉
 

 
6 urodziny Milana 🥳

Dużo uśmiechu, a mało złości,
Jak najmniej smutków, a wiele radości,
Długich wakacji i moc słodyczy,
Tego Ci dzisiaj Milanku życzymy!
 

Jesienna ścieżka sensoryczna🍂

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu: „Jestem małym przyjacielem przyrody” grupa żuczkow, biedronek i pszczółek doświadczała darów jesieni na ścieżce sensorycznej.
Za oknami Polska złota jesień wiec warto skorzystać z darów jesieni i umilić czas przedszkolaków. Dla dzieci korzystanie ze ścieżki sensorycznej stanowi zabawę, a jednocześnie jest to sposób na poprawę motoryki dużej, rozwój wyobraźni dotykowej oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej.
 

Owocowe pieczątki.

Pieczątki owoców, to niezwykle kreatywna zabawa, stymulująca dosłownie wszystkie zmysły. Sprzyja poznawaniu kolorów, faktur, zapachów a nawet smaków. Uczy dzieci kreatywnego myślenia, przełamywania schematów oraz daje możliwość artystycznej ekspresji 🙂
 

 
Jesień 🍁
Dziękujemy mamie Milana za piękne wrzosy, które wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy 🍂
 

Dzień Kropki🟢🟡🟠🔴

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzieci z grupy żuczkow i biedronek w tym dniu bawiły się wspaniale:)
 
 
Żuczki 💚
Milan, Wojtek, Kordian, Zosia pozdrawiają 🙂

„Był raz kiedyś sprytny żuczek,
Zwał się Żuczek Samouczek.
Był ciekawski i dlatego
Sam się uczyć chciał wszystkiego.
Dużo słuchał, dużo czytał,
Wszystkich się o wszystko pytał.
Już od rana zwiedzał las,
Wszędzie zajrzał, wszędzie wlazł.”
 
 

Mail grupowy.
W sprawach informacyjno – organizacyjnych prosimy korzystać z naszego maila grupowego 81zuczki@gmail.com