Pierwszy dzień wiosny Uzarzewo- gr I i II

W dniu 21 marca- z okazji Pierwszego Dnia Wiosny- dzieci z grupy Pszczółek i Stonogi wybrały się na wycieczkę do Uzarzewa w celu poszukania Wielkanocnego Zajączka. Najpierw dzieci miały okazję zwiedzić muzeum, w którym poznały zwierzęta z różnych stron świata. Trzeba przyznać, iż dzieci wykazały się dużą wiedzą i sprytem w odgadywaniu ich nazw. Następnie przyszła pora na wielkanocne warsztaty. Każdy z uczestników mógł przy pomocy przygotowanych materiałów ozdobić własnoręcznie wieniec wielkanocny i zabrać go ze sobą na pamiątkę. Na zakończenie, dzieci odwiedził długo wyczekiwany zajączek, który w przymuzealnym ogrodzie ukrył niespodzianki dla dzielnych tropicieli. To jednak jeszcze nie koniec atrakcji! Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami, okrzykami „precz zimo zła”, piosenkami wzywającymi wiosnę i tradycyjnym spaleniem Marzanny pożegnały zimę i przywitały długo wyczekiwaną wiosnę! To był dzień pełen wrażeń! 😊