Sejm Optymistycznego Przedszkolaka

20 listopada w związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka w naszym przedszkolu, odbyła się uroczystość „Sejm Optymistycznego Przedszkolaka”, w którym wzięły udział wszystkie Przedszkolaki z grup integracyjnych oraz specjalnych, a także Rodzice i Nauczyciele.
Obradom przewodniczył wybrany wcześniej Marszałek Sejmu- Kuba z grupy II, który wraz z Sekretarzem- Panią Agnieszką czuwali nad prawidłowym przebiegiem i porządkiem obrad.
Krzesła ustawione były jak ławy poselskie, była specjalnie przygotowana mównica z mikrofonem oraz fotel marszałka, a przy nim marszałkowska laska, która rozpoczynała i kończyła obrady sejmu.
Na początku został odśpiewany Hymn Przedszkola, następnie krótkie przemówienie Pani Dyrektor, a później Marszałek Sejmu za pomocą laski marszałkowskiej otworzył obrady.
Uczestnicy- posłowie dyskutowali i zgłaszali swoje postulaty, które według nich powinny znaleźć się w kodeksie przedszkolnym.
Marszałek Sejmu poprzez przywołanie poszczególnych przedstawicieli grup prosił o zabranie głosu i przedstawienie zasady, którą należy wpisać do zbioru wartości. Każdy z mówców wchodził na mównicę i wygłaszał swój postulat, ważny dla całej naszej przedszkolnej społeczności, a wszystko skrupulatnie spisywane było na tablicy przez Sekretarza. Głos zabierali przedstawiciele grupy maluchów, grupy starszaków, grup oddziałów specjalnych (poprzez specjalnie przygotowany PCS- obrazek komunikacji alternatywnej), a także przedstawiciel Nauczycieli i Rodziców.
Pod koniec odbyło się czytanie i głosowanie w sprawie przyjęcia kodeksu. Kodeks jednogłośnie został przyjęty, a dzieci dzięki temu poznały nie tylko swoje prawa ale również obowiązki jakie do nich należą.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za obecność.

link do zdjęć