Pasowanie na Przedszkolaka i „Święto Dyni”

5 października podczas Jesiennego Festynu Rodzinnego przyjęliśmy do grona naszych wychowanków 13-cioro dzieci, które w obecności Pani Dyrektor, zaproszonych gości, rodziców, personelu przedszkola oraz kolegów i koleżanek złożyły uroczyste przyrzeczenie, a następnie zostały pasowane na przedszkolaka przez Panią Dyrektor i Skrzata Borodzieja.

To podniosłe wydarzenie uświetniły występy dzieci, które miały miejsce na tarasie przedszkola. Splendoru uroczystości dodała obecność zaproszonych gości: Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Pana Mariusza Wiśniewskiego i Zastępcy Dyrektora ds. Organizacji Szkół i Placówek Oświatowych Pana Wiesława Banasia, którzy dokonali oficjalnego otwarcia wyremontowanego budynku gospodarczego, w którym powstała wózkarnia i łazienka dla dzieci przebywających w ogrodzie przedszkolnym.

Hasłem przewodnim festynu było „Święto dyni”, dlatego też podczas festyny mogliśmy podziwiać wystawę wspaniale udekorowanych dyń przez dzieci i rodziców, które wzięły udział w konkursie na „Najładniejszą dynię”.

Dynia była również bohaterem gier i zabaw ruchowych, w których chętnie uczestniczyły dzieci i dorośli. Można było zrobić sobie zdjęcie w dyniowej fotobudce i skosztować specjałów z dyni serwowanych przez przedszkolną kuchnię w „Dyniowyżerce”.

Nikt się nie nudził, wszyscy doskonale bawili. Było dyniowo i wesoło.