Jesienny Festyn u Skrzata Borodzieja

W przepięknych barwach polskiej jesieni odbył się festyn w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Festyn rozpoczęła pani Dyrektor, zapraszając wszystkich rodziców do wspólnego obejrzenia nagrania z uroczystości która odbyła się 15 października. Film z pasowania został nagrodzony gromkimi brawami. U niejednego rodzica pojawiły się łzy szczęścia i wzruszenia. Na twarzach dzieci widać było dumę i radość z pokazania swoich umiejętności.

Emocje sięgały zenitu!!! Wszyscy goście oczekiwali z niecierpliwością na ogłoszenie wyników konkursu pt. Królowa Jesieni, Pani Dynia. Otrzymaliśmy 18 wyjątkowych prac. Wszystkie rodziny wykazały się kreatywnością i pomysłowością w wykonaniu dyni. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy dyplom i zestaw „małego artysty”.

Nasze jesienne spotkanie zachęcało również do aktywności fizycznej.  Zawodnicy mogli wziąć udział w przygotowanych konkurencjach. Swoje zdolności uczestnicy mogli sprawdzić np. rzucając do celu, wożąc dynie na taczce, czy turlając dynią. Ponadto przygotowany został wyjątkowy muchomor na którym rodzice wraz z pociechami mogli odcisnąć ziemniaczaną pieczątkę. Po występach artystycznych i wysiłku fizycznym na naszych gości czekał poczęstunek. Wszyscy mogliśmy się uraczyć zupą dyniową, owocami i plackiem ze śliwkami.

Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizacje wydarzenia. Dziękujemy również za tak liczną frekwencje uczestników i świetną zabawę. Pokazaliśmy, że jesienią też można miło i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu!