Dzień Tęczy

W piątek 03.04 obchodzimy Dzień Tęczy. W czasie, kiedy wszyscy potrzebujemy pozytywnej energii symbol ten na nowo niesie nadzieję i dodaje światu kolorów.

Wszystko zaczęło się we Włoszech, gdzie dzieci i dorośli malowali tęcze i wieszali w oknach swoich domów. Rysunkom towarzyszył napis „andra tutto bene”, co znaczy „wszystko będzie dobrze”. Pomysł zagościł również w innych krajach, nie tylko w Europie.

Cyprian z grupy „Żuczków także włączył się w tę akcję. Najpierw z pomocą mamy uczył się malować kształt tęczy na różnych strukturach (papier, folia bąbelkowa, tektura falista), aby później zrobić to już samodzielnie.  Wykonana przez niego praca zawisła w oknie jego pokoju.

Zachęcamy przedszkolaki z innych grup do uczczenia Dnia Tęczy w ten właśnie sposób. Namalujcie tęczę, powieście ją w swoim oknie, a następnie z pomocą rodziców zróbcie zdjęcie i przyślijcie do nas!