Dzień Optymisty

W poniedziałek, 10 maja 2021r., wszystkie optymistyczne przedszkola w Polsce obchodziły X OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ OPTYMISTY.
„Świętu Optymisty” patronują  autorki programu I. Dzierzgowska  i M. Nawrot. Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie postawy optymizmu , integracji i współpracy  społeczności przedszkolnej.
Ten świąteczny dzień, jak zwykle  obfitował w różnego rodzaju atrakcje. O godz. 10:30 wszystkie przedszkolaki zebrały  się przed wejściem do przedszkola i przy optymistycznym Słoniu ubrani w kolory tęczy odśpiewaliśmy  „Optymistyczny Hymn” 🌈.
Resztę dnia spędziliśmy w ogrodzie przedszkolnym korzystając z wielu atrakcji: zajęć muzyczno- ruchowych, pokonywaniu toru przeszkód, łapaniu baniek mydlanych, czy też rysowaniu kredą po kostce, a także malowaniu OPTYMISTYCZNEJ ŁAWECZKI, która w barwach optymistycznej tęczy posłuży jako miejsce relaksu przed wejściem do przedszkola.
Po wspólnej zabawie nadszedł czas na śląski obiad, którego potrawy zostały sporządzone zgodnie z programem optymizmu.
To był naprawdę optymistyczny dzień! 🌈🤩
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia TUTAJ.
Zapraszamy także do obejrzenia filmu, gdzie odśpiewaliśmy Hymn Przedszkola: