ZAJĘCIA ADAPTACYJNE.

Wyprawka- grupy integracyjne

Wyprawka- grupy specjalne

Drodzy Rodzice Dzieci Nowoprzyjętych!

Już za tydzień rozpoczyna się nowy rok szkolny i tym samym nowy etap dla Waszych Dzieci i dla Was. Nowe etapy często wiążą się z niepokojem czy lękiem i jest to naturalne. Są jednak sposoby, by ułatwić ten czas.

Jak wspierać adaptację dziecka w przedszkolu?

– uprzedzenie dziecka. Warto opowiadać dziecku o przedszkolu, jak wygląda dzień, co będzie się tam działo, co będzie można robić. Mówmy o czasie – „Już za tydzień…”, „Za dwa dni…”. Opowiadajmy o swoich doświadczeniach z przedszkola. Dobrym pomysłem może też być czytanie opowiadań, w których bohaterowie chodzą do przedszkola i przeżywają w nim ciekawe przygody!

– zapoznanie dziecka z przedszkolem. Poznanie zarówno nauczycieli i dzieci, ale także samego miejsca: sal przedszkolnych, szatni, ogrodu. W znanym otoczeniu dużo łatwiej poczuć się bezpiecznie. Zachęcamy do udziału w dniu adaptacyjnym.

– samodzielny wybór wyprawki. Pozytywnym doświadczeniem może być dla dziecka możliwość samodzielnego wyboru przedmiotów do przedszkola (worek, kapcie, itp. – szczegółowe informacje co do wyprawki będą zamieszczone również na stronie).

– mówienie prawdy. Przedstawiajmy dziecku realistyczną wizję przedszkola.

– pozytywna wizja przedszkola. Opowiadajmy o przedszkolu pozytywnie, bez idealizowania i bez straszenia!

– dotrzymywanie obietnic. Jeśli mówimy dziecku, że odbierzemy je po obiedzie, to tego się trzymajmy. Ustalanie czasu odbioru w odniesieniu do posiłków lub np. leżakowania (przed/po) jest dla dziecka konkretną informacją.

– wspieranie samodzielności. Pozwalajmy i zachęcajmy nasze dziecko do samodzielności – zwłaszcza w zakresie jedzenia, ubierania się i toalety.

– pożegnanie. Warto by odbyło się bez zbędnego pośpiechu, ale też nie przedłużane na siłę.

– stopniowe wydłużanie czasu w przedszkolu. Jeśli to możliwe, warto rozpocząć od krótszych pobytów dziecka w przedszkolu, stopniowo wydłużając ten czas. Oczywiście uprzedzając dziecko, kiedy w danym dniu będzie odebrane.

– bycie w kontakcie z nauczycielami. O swoich wątpliwościach i obawach zawsze można porozmawiać z nauczycielami. Współpraca rodziców i nauczycieli jest ważnym aspektem wspierającym dziecko.

– czas. Pierwsze dni adaptacji mogą być trudne – i dla dziecka i dla rodziców. Pamiętajmy, że mamy prawo do różnych emocji. Warto dać sobie czas.

Anna Konstańczak- psycholog.

Lista dzieci przyjętych na rok szkolny 2020/2021 do Przedszkola nr 81 w Poznaniu- rekrutacja uzupełniająca.

Lista dzieci przyjętych w wyniku postępowania rekrutacyjnego uzupełniającego- do pobrania

Szanowni Rodzice,

Informujemy o możliwości kontaktu z psychologiem pod adresem psycholog.przedszkole81@gmail.com

Dyżury nauczycieli 2019/2020

Dorota Durczak poniedziałek 10.00- 11.00
Joanna Kot środa 11.30- 12.30
Joanna Skalska czwartek 14.00- 15.00
Małgorzata Rysiukiewicz środa 12.00- 13.00
Patrycja Królikowska poniedziałek 11.00- 12.00
Monika Łukaszewska środa 14.00- 15.00
Zofia Gawrońska- Zimmer czwartek 12.00- 13.00
Marta Jagła poniedziałek 10.30- 11.30
Natalia Komisarek poniedziałek 12.30- 13.30
Katarzyna Niklaus wtorek 16.00- 17.00
Magdalena Gryniewicz wtorek 12.00- 13.00
Hanna Magdziarz- Oses wtorek 8.15- 9.15
Hanna Westfalewska- Stróżyk poniedziałek 8.00- 9.00
Klaudia Antkowiak piątek 8.00- 9.00
Agnieszka Jastrzębska piątek 14.00- 15.00
Anna Konstańczak wtorek 15.00- 16.00

Bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie się z nauczycielem.