UWAGA! DYŻUR WAKACYJNY 2020

Na dyżur wakacyjny rodzice mogą zapisywać tylko dzieci z naszego przedszkola. Nie ma możliwości zapisywania dzieci na dyżury letnie w innych placówkach.

1. Zgłoszenia dzieci na dyżur wakacyjny przyjmujemy w nieprzekraczalnym terminie do 19 czerwca 2020r. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
  2. Procedura zapisów dzieci na dyżur letni obowiązuje wszystkich chętnych rodziców, również tych, których dzieci obecnie uczęszczają do przedszkola.
  3. Dyżur wakacyjny trwa 6 tygodni od 1 lipca – 31 lipca 2020 i od 20 sierpnia – 31 sierpnia 2020r.
  4. W przedszkolu będą obowiązywać obostrzenia sanitarne zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej zawarte w Procedurze Bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19 obowiązującej w Przedszkolu Nr 81 w Poznaniu.
  5. Na podstawie wytycznych GIS z dnia 4 czerwca 2020r. przedszkole nadal będzie funkcjonowało w określonym reżimie sanitarnym i z ograniczoną liczbą dzieci w oddziale przedszkolnym.

ABY ZAPISAĆ DZIECKO NA DYŻUR WAKACYJNY NALEŻY:

1. Zapoznać się z Procedurą bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19 obowiązującą w Przedszkolu Nr 81 w Poznaniu
  2. Zapoznać się z Informacją o przetwarzaniu danych osobowych
  3. Wypełnić ANKIETĘ– KARTĘ ZGŁOSZENIA i przesłać do 19 czerwca 2020r. w formie skanu na adres p81@poznan.interklasa.pl , w tytule wpisując DYŻUR
  4. Po otrzymaniu informacji mailowej bądź telefonicznej o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur, wypełnić, wydrukować i przynieść w pierwszym dniu przyjścia dziecka na dyżur Oświadczenie.

[16.06] Drodzy Rodzice,
Czy złość jest zła? Jak reagować na złość naszego dziecka?
Zapraszam do zapoznania się z dwoma artykułami dotyczącymi dziecięcej złości:

1. https://dzieciecapsychologia.pl/naucz-dziecko-rozpoznawac-zlosc/

Anna Konstańczak- psycholog

[2.06] Drodzy Rodzice,
Dlaczego dzieci potrzebują opowieści? Jak je tworzyć i jak je opowiadać? Zapraszam do zapoznania się z artykułem:
Anna Konstańczak

[25.05] Drodzy Rodzice,
Ze względu na obecną sytuację nie są możliwe bezpośrednie spotkania, natomiast przypominamy o możliwości kontaktu telefonicznego bądź spotkania on-line. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu pod adresem mailowym: psycholog.przedszkole81@gmail.com
Anna Konstańczak

[22.05] Drodzy Rodzice,
Każdy z Was doświadczył kiedyś sytuacji, w której musiał odmówić czegoś swojemu dziecku. Często są to trudne momenty – i dla dziecka, i dla rodzica. Jak zatem mądrze mówić „nie”? Polecam artykuł zamieszczony w magazynie „Dzieci”:
Trudna sztuka odmawiania – artykuł (link: https://magazyndzieci.pl/trudna-sztuka-odmawiania/)
Anna Konstańczak- psycholog

[15.05] UWAGA! POWRÓT DZIECI DO PRZEDSZKOLA.

SZANOWNI RODZICE,
poniżej przedstawiamy dokumenty, które zostały przesłane Państwu na podane adresy poczty elektronicznej, a z którymi należy się zapoznać przed podjęciem decyzji o chęci posłania dziecka do przedszkola w czasie trwania pandemii COVID-19.
Po zapoznaniu się z treścią dokumentów prosimy o przesłanie zwrotnej wiadomości do przedszkola najpóźniej na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki: skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać POWRÓT).
Dyrektor przedszkola po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informacje (telefonicznie lub mailowo) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka do przedszkola w czasie reżimu sanitarnego.

[11.05] Informacja o dyżurze wakacyjnym.

informacja dla rodziców- dyżur wakacyjny 2019-2020

[5.05]

[28.04]  Drodzy Rodzice,
Polecam Państwu artykuł p. Pauliny Jareckiej dotyczący wspierania dziecka, które odczuwa lęk:
Link: https://dzieciecapsychologia.pl/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-ktore-odczuwa-lek/
Anna Konstańczak – psycholog

[23.04] Drodzy Rodzice,
zachęcam do wysłuchania audycji „Sadzić i zbierać” z psycholożką Marią Sitarską. Rozmowa jest częścią cyklu „Jak nie zwariować? Poradnik survivalowy dla rodziców” i dotyczy radzenia sobie z emocjami swoimi oraz dziecka w obecnej sytuacji.

Szanowni Rodzice,

Informujemy o możliwości kontaktu z psychologiem pod adresem psycholog.przedszkole81@gmail.com

regulamin konkursu

Zapraszamy do udziału w KAMPANII EDUKACYJNEJ NA TEMAT WSZAWICY.

Dla wszy nie liczy się wiek, płeć,
kolor ani długość włosów. Wszy
chodzą również do prywatnych szkół
i przedszkoli.

STWORZYLIŚMY GOTOWE MATERIAŁY
– zbiór najważniejszych informacji po to, aby wiedzieć, jak radzić
sobie z wszawicą oraz nie żyć w przekonaniu, że problem nas nie
dotyczy.

Wszawica to nie wstyd
– PO PROSTU TRZEBA DZIAŁAĆ.

PORADNIK EDUKACYJNY DLA RODZICÓW
kompendium wiedzy na temat wszawicy.
WWW.WSZYZGLOWY.PL/KAMPANIA-EDUKACYJNA

Dyżury nauczycieli 2019/2020

Dorota Durczak poniedziałek 10.00- 11.00
Joanna Kot środa 11.30- 12.30
Joanna Skalska czwartek 14.00- 15.00
Małgorzata Rysiukiewicz środa 12.00- 13.00
Patrycja Królikowska poniedziałek 11.00- 12.00
Monika Łukaszewska środa 14.00- 15.00
Zofia Gawrońska- Zimmer czwartek 12.00- 13.00
Marta Jagła poniedziałek 10.30- 11.30
Natalia Komisarek poniedziałek 12.30- 13.30
Katarzyna Niklaus wtorek 16.00- 17.00
Magdalena Gryniewicz wtorek 12.00- 13.00
Hanna Magdziarz- Oses wtorek 8.15- 9.15
Hanna Westfalewska- Stróżyk poniedziałek 8.00- 9.00
Klaudia Antkowiak piątek 8.00- 9.00
Agnieszka Jastrzębska piątek 14.00- 15.00
Anna Konstańczak wtorek 15.00- 16.00

Bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie się z nauczycielem.