Mozaika

We wtorek, 23 listopada nasze przedszkole odwiedziła grupa artystyczna MOZAIKA z przedstawieniem muzycznym pt. „O rogalach świętomarcińskich”. Podczas spektaklu dzieci przeniosły się w odległe czasy na nie tak odległą ulice św. Marcina. Poznając historię Poznańskich rogali. Jak zawsze dzieci były zachwycone występem nagradzając aktorów gromkimi brawami 🙂

Zachęcamy do odwiedzenia galerii.

Moduł KREATYWNOŚĆ projektu EMOCJA

Zakończyliśmy pierwszy moduł naszego projektu Emocja. Z całą pewnością musimy powiedzieć, że kreatywności nam nie brakowało. Już na początku września podczas „Dnia Kropki” wykazaliśmy się niezwykłą pomysłowością i narodziły się ukryte talenty. Podczas Dnia Przedszkolaka nasze utalentowane panie przedstawiły teatrzyk „O żółtej kredce”, a dzięki ich pomysłom mogliśmy bawić się na przystrojonym, kolorowym ogrodzie. Pani Marta nauczyła  nas migać i wspólnie zaśpiewaliśmy  „Dzień dobry”. Oprócz tego relaksowaliśmy się z książką „Uważność i spokój żabki” i wykonywaliśmy wiele kreatywnych prac z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Jesteśmy gotowi by lecieć do następnej krainy … Czekajcie na nas, bo za chwilę zaczynamy nową przygodę w świecie wyobraźni.

koordynator projektu : Patrycja Królikowska

Szpikowa paczka

Zrób z nami SZPIKOWĄ PACZKĘ!

Razem z Drużyną Szpiku chcemy włączyć się do akcji przygotowywania paczek świątecznych dla podopiecznych fundacji „Dar Szpiku”.

Dla kogo zbieramy?

• Dzieci chorych na nowotwory krwi oraz ich rodzin,
  • Podopiecznych domów Samotnych Matek.

Co zbieramy?

• Wszystko, co NOWE: zabawki, gry, książki, artykuły i materiały plastyczne i papiernicze (bloki, kredki, pisaki, plastelina), kosmetyki (pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy).
  • Jedzenie: słodycze, soki, mleko modyfikowane, herbaty, kawy i inne produkty o długim terminie przydatnoś

Chcielibyśmy, aby ci, którzy potrzebują wsparcia – chore dzieci i ich rodziny, które niejednokrotnie wymagają szczególnej opieki, oraz osoby wymagające szczególnej pomocy w przeciwdziałaniu ich wykluczeniu społecznemu – chociaż na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych wyjątkowych w całym roku dni.

Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt.

Nie uda nam się to bez Twojego wsparcia!

ZBIÓRKA TRWA DO 03.12 W ŚLUZIE PRZEDSZKOLA

Poznański Wolontariusz Roku 2021

Nasze Przedszkole bierze udział w XXI edycji konkursu Poznański Wolontariusz Roku- w kategorii wolontariat szkolny. Celem konkursu jest między innymi promowanie idei wolontariatu. Nagrodę w jednej z kategorii mogą przyznać mieszkańcy. Zachęcamy do oddania swojego głosu na naszą placówkę. Niech to, co robimy w ramach programu „Wolontariusz już w przedszkolu” zostanie zauważone! Głosowanie trwa do 28.11.

Link do głosowania

Poznański Wolontariusz Roku 2021 - ruszyło głosowanie mieszkańców - grafika artykułu