Grupa III i IV

Dzieci z oddziałów specjalnych podczas zajęć sensoplastycznych bawiły się różnymi materiałami, masami o tematyce zimowej. Między innymi przygotowały sztuczny śnieg z sody i pianki do golenia, który lepi się jak prawdziwy ;). W myśl przysłowia „W marcu jak w garncu” chcemy państwu pokazać kilka zdjęć z naszych zabaw sensorycznych.

 


karta-planów-marzec


4.02 obchodziliśmy urodziny naszego Cyprianka 🙂

Nie zabrakło pysznego tortu, głośnego „sto lat” oraz wspaniałego prezentu.
Cyprianie- jeszcze raz wszystkiego najlepszego! 🙂


Podczas ostatniego tygodnia dzieci na zajęciach sensoplastycznych przygotowały zawieszki z pokarmem dla ptaków. Poznały różnego rodzaju ziarna, ich kształty i fakturę. W środowe przedpołudnie pokarm został zawieszony na gałązkach w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci przez okno mogły zaobserwować jak wróble i sroki korzystają z zimowej stołówki 🙂

 


Podczas cotygodniowych zajęć w ramach programu Wolontariusz już w przedszkolu dzieci z grup specjalnych i integracyjnych wykonywały wspólnie breloczki w kształcie gwiazdek. Za pomocą farb i brokatu ozdabiały wcześniej przygotowane gwiazdeczki z zimnej porcelany. Na koniec zajęć zaśpiewały piosenkę o gwiazdeczce przy użyciu gestów.


W ramach projektu Wolontariusz już w przedszkolu dzieci z grup specjalnych i grupy starszaków obchodzili Mikołajki z elementami Metody Ruch Rozwijającego Weroniki Sherborne. Podczas zajęć dzieciom towarzyszył dobry humor i świąteczny nastrój 🙂 Pod koniec zajęć wszyscy dostali czekoladę w ramach obchodów Dnia Wolontariusza.


Grudzień w naszych grupach przywitaliśmy zajęciami z naszym psim przyjacielem- Benkiem 🙂 Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć, będą tam dodawane zdjęcia do albumu DOGOTERAPIA.


Dnia 28.11 dzieci z grupy Żuczków i Biedronek miały zajęcia z Dogoterapii. Pani Marta wraz z Benkiem (Golden Retrievier) poprowadziła zajęcia podczas których dzieci miały okazję pracować/bawić się z psem terapeutą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: link do zdjęć


Wczoraj (26.11) dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola przytulanki, aby razem z nimi świętować Dzień Pluszowego Misia. Na zajęciach sensorycznych wyklejaliśmy włóczką głowę misia, ozdabiając ją elementami z filcu i przyklejając oczka.

 

 

 

 

 

 

 


Jesień w pełni, więc zajęcia wolontariatu przenieśliśmy do sali. Bawimy się wspólnie masując i śpiewając jesienną piosenkę przy której chowamy się wszyscy pod chustami w jesiennych barwach.

 


Dziękujemy obecnym rodzicom za udział w wycieczce do Centrum Sztuki Dziecka.
Zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach 🙂


W piątek 9.11 zaprosiliśmy rodziców na wspólne lepienie rogali w ramach jesiennych zajęć otwartych. Do naszych działań wybraliśmy masę plastyczną z mąki pszennej, ziemniaczanej i wody, a przygotowane z niej rogale ozdobiliśmy makiem, orzechami i migdałami- zgodnie ze świętomarcińską tradycją.
Po pracy był czas na słodki poczęstunek i rozmowy przy stole.
Dziękujemy rodzicom za obecność, dobrą zabawę i wspólny czas.


Dnia 10 października Tymon z grupy Biedronek obchodził 6-te urodziny 🙂 Na uroczystość zostały zaproszone dzieci z grupy Żuczków oraz zaprzyjaźnione dzieci z grupy Stonogi (grupy integracyjne). Po odśpiewaniu „sto lat…” był czas na wręczenie prezentu oraz słodki poczęstunek. Na koniec spotkania dzieci bawiły się w „Baloniku nasz malutki”.
Tymonowi składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin:)

 


Witamy po wakacjach 🙂
Grupa Żuczków i Biedronek rozpoczęła już pierwsze zajęcia.
Na zdjęciu muzykoterapia z panią Iwonką.
Cieszymy się również ostatnimi dniami lata
podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym.