Grupa III i IV

Weronika Sherborne w grupach specjalnych:

Żuczki w październiku

Powitaliśmy w grupie nowego kolegę – Leona:

Zbieraliśmy dary jesieni i doświadczaliśmy ich:

Cyprian przygotowywał prace na wernisaż „Smog nas zje? O nie!!!”:

I razem z Leonem tworzyli jesienne drzewo:

Podczas ostatnich zajęć Kuchnia u Borodzieja dzieci z grupy Biedronek wraz z Zuzią z grupy pszczółek piekły świętomarcińskie rogale. Zabawy było sporo, której towarzyszył mały bałagan 😉

,,Smog nas zje?! O nie!”

Dzieci z grupy Biedronek przygotowały prace plastyczną w ramach wernisażu  ,,Smog- gazy i pyły emitowane przez przemysł przyczyną powstawania smogu” w Klubie ,,Dębczak”.

Urodziny Tymona!

10 października świętowaliśmy Urodziny Tymona z Grupy „ Biedronek”. W uroczystości wzięły  także udział dzieci z grupy „Żuczków”. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Sto lat!” i złożyliśmy życzenia.
Na zakończenie imprezy zjedliśmy przepyszny tort urodzinowy. Aby Tymon na zawsze zapamiętał ten wyjątkowy dzień, przygotowaliśmy dla niego laurkę z jego ulubionym płetwonurkiem .
Tymonowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Uprzejmie informujemy, iż nasze Przedszkole bierze udział w konkursie na SUPER PRZEDSZKOLE 2019!

Z tego względu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie 🙂

Termin wypełniania ankiety mija 14.11.2019r.

regulamin konkursu

Dnia 20.11.2019 o godzinie 9.30 odbędzie się w naszym przedszkolu Sejm Optymistycznego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy do udziału w obradach wszystkie dzieci wraz z Rodzicami!

karta planów listopad gr III

Karta planów Listopad- gr IV

Wczoraj grupa Biedronek wykorzystała pogodę i razem z grupą II udała się do nowego parku niedaleko naszego przedszkola 🙂

Wrzesień w grupie biedronek był bogaty w zabawy Sensoplastyczne w klimacie wczesnojesiennym. Bawiliśmy się kaszoliną i manoliną czyli ciastoliną z kaszy mannej. Dodaliśmy do kaszy kakao, żeby ciastka pachniały czekoladą. Doświadczaliśmy słonecznej ciastoliny czyli jadalną ciastolinę z mąki kukurydzianej oraz zabaw kasztanami z kaszy jęczmiennej. Dzieci podczas zajęć robiły to, co lubią najbardziej, doświadczały, kosztowały oraz nawiązały wspaniałą więź z innymi dziećmi i nauczycielami poprzez wspólną zabawę.

Wrzesień w grupie Żuczków:
Pierwszy miesiąc roku szkolnego był czasem wdrażania się w rytm pracy w przedszkolu po wakacyjnej przerwie. Cieszyliśmy się wspólnymi zabawami w salach przedszkolnych i w ogrodzie, żegnaliśmy lato i witaliśmy Panią Jesień. Razem świętowaliśmy Dzień Kropki i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

link do zdjęć

W grupie Biedronek w tym roku zaczęły się nowe zajęcia „Kuchnia u Borodzieja”. Podczas zajęć będziemy poznawać nowe smaki, rozszerzać dietę, sami przygotowywać różnego rodzaju przekąski. Na pierwszych zajęciach mieliśmy okazje posmakować śliwki.