Grupa III i IV

Wystawa pt: Godło Rodziny.

Skrzat Borodziej zaprasza dzieci i rodziców do udziału wystawie pt: Godło rodziny. Technika wykonania prac jest dowolna. Prosimy zachować format A4. Termin oddania prac: 05 czerwca 2019r. Podpisane prace należy oddać do pań: Weroniki Serby lub Katarzyny Niklaus.
Wszystkie godła zostaną zaprezentowane podczas wystawy z okazji zakończenia roku szkolnego.


W ostatni piątek studentki Terapii Zajęciowej przygotowały dla dzieci z grupy Biedronek zajęcia pt: Morska przygoda. Poprzez doświadczenia polisensoryczne przybliżyły wiadomości dotyczące morza. Dzieci z zaciekawieniem odkrywały atrybuty związane z morzem tj: słona woda, muszle, piasek, zapachy i dźwięki.


14 mają w grupie Żuczków i Biedronek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami tworzyły Mini Ogródki, zasądzając w doniczkach różnego rodzaju rośliny oraz ozdabiając je kolorowymi kamieniami, patykami i szkiełkami. Przybliżyliśmy w ten sposób kolejny raz założenia Hortiterapi. Był to czas spędzony w miłej i kreatywnej atmosferze. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach 🙂

  


13 maja dzieci z grupy Biedronek odwiedził pszczelarz. Podzielił się z nami ciekawymi informacjami dotyczącymi życia pszczół. Lecz największe wrażenie zrobił przenośny ul, dzięki któremu dzieci mogły zaobserwować jak żyją pszczoły, jak produkują miód oraz jak chronią swoją królową. Także posłuchać niezwykłego bzyczenia jakie wydają z siebie te niezwykłe pracowite owady 🙂 🐝


13 maja kolejny raz odwiedził nas Benek – pies terapeuta. Dzieci z wielkim przejęciem czekały na to spotkanie i chętnie bawiły się z czworonożnym przyjacielem 🙂

link do zdjęć


W środę 08.05 wspólnie świętowaliśmy czwarte urodziny Filipa z grupy III. Były balony, huczne sto lat, pyszny tort, prezenty i radosne spotkanie w gronie koleżanek i kolegów z przedszkola. Jubilatowi życzymy wszystkiego dobrego.


karta-planów-maj


Kolejny raz przyszedł do nas Benek 🙂

W galerii można obejrzeć parę nowych zdjęć z ostatniego spotkania.

link do zdjęć


26 marca swoje 5 urodziny obchodził Mikołaj. Z tej okazji przywiózł do przedszkola przepyszny tort ozdobiony motywem z ulubionej bajki „Psi patrol”. Oczywiście było też gromkie sto lat oraz wręczenie drobnego upominku. Solenizantowi życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Urodzin 🙂


Dzieci z oddziałów specjalnych podczas zajęć sensoplastycznych bawiły się różnymi materiałami, masami o tematyce zimowej. Między innymi przygotowały sztuczny śnieg z sody i pianki do golenia, który lepi się jak prawdziwy ;). W myśl przysłowia „W marcu jak w garncu” chcemy państwu pokazać kilka zdjęć z naszych zabaw sensorycznych.

 


4.02 obchodziliśmy urodziny naszego Cyprianka 🙂

Nie zabrakło pysznego tortu, głośnego „sto lat” oraz wspaniałego prezentu.
Cyprianie- jeszcze raz wszystkiego najlepszego! 🙂


Podczas ostatniego tygodnia dzieci na zajęciach sensoplastycznych przygotowały zawieszki z pokarmem dla ptaków. Poznały różnego rodzaju ziarna, ich kształty i fakturę. W środowe przedpołudnie pokarm został zawieszony na gałązkach w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci przez okno mogły zaobserwować jak wróble i sroki korzystają z zimowej stołówki 🙂

 


Podczas cotygodniowych zajęć w ramach programu Wolontariusz już w przedszkolu dzieci z grup specjalnych i integracyjnych wykonywały wspólnie breloczki w kształcie gwiazdek. Za pomocą farb i brokatu ozdabiały wcześniej przygotowane gwiazdeczki z zimnej porcelany. Na koniec zajęć zaśpiewały piosenkę o gwiazdeczce przy użyciu gestów.


W ramach projektu Wolontariusz już w przedszkolu dzieci z grup specjalnych i grupy starszaków obchodzili Mikołajki z elementami Metody Ruch Rozwijającego Weroniki Sherborne. Podczas zajęć dzieciom towarzyszył dobry humor i świąteczny nastrój 🙂 Pod koniec zajęć wszyscy dostali czekoladę w ramach obchodów Dnia Wolontariusza.


Grudzień w naszych grupach przywitaliśmy zajęciami z naszym psim przyjacielem- Benkiem 🙂 Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć, będą tam dodawane zdjęcia do albumu DOGOTERAPIA.


Dnia 28.11 dzieci z grupy Żuczków i Biedronek miały zajęcia z Dogoterapii. Pani Marta wraz z Benkiem (Golden Retrievier) poprowadziła zajęcia podczas których dzieci miały okazję pracować/bawić się z psem terapeutą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: link do zdjęć


Wczoraj (26.11) dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola przytulanki, aby razem z nimi świętować Dzień Pluszowego Misia. Na zajęciach sensorycznych wyklejaliśmy włóczką głowę misia, ozdabiając ją elementami z filcu i przyklejając oczka.

 

 

 

 

 

 

 


Jesień w pełni, więc zajęcia wolontariatu przenieśliśmy do sali. Bawimy się wspólnie masując i śpiewając jesienną piosenkę przy której chowamy się wszyscy pod chustami w jesiennych barwach.

 


Dziękujemy obecnym rodzicom za udział w wycieczce do Centrum Sztuki Dziecka.
Zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach 🙂


W piątek 9.11 zaprosiliśmy rodziców na wspólne lepienie rogali w ramach jesiennych zajęć otwartych. Do naszych działań wybraliśmy masę plastyczną z mąki pszennej, ziemniaczanej i wody, a przygotowane z niej rogale ozdobiliśmy makiem, orzechami i migdałami- zgodnie ze świętomarcińską tradycją.
Po pracy był czas na słodki poczęstunek i rozmowy przy stole.
Dziękujemy rodzicom za obecność, dobrą zabawę i wspólny czas.


Dnia 10 października Tymon z grupy Biedronek obchodził 6-te urodziny 🙂 Na uroczystość zostały zaproszone dzieci z grupy Żuczków oraz zaprzyjaźnione dzieci z grupy Stonogi (grupy integracyjne). Po odśpiewaniu „sto lat…” był czas na wręczenie prezentu oraz słodki poczęstunek. Na koniec spotkania dzieci bawiły się w „Baloniku nasz malutki”.
Tymonowi składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin:)

 


Witamy po wakacjach 🙂
Grupa Żuczków i Biedronek rozpoczęła już pierwsze zajęcia.
Na zdjęciu muzykoterapia z panią Iwonką.
Cieszymy się również ostatnimi dniami lata
podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym.