Grupa II

UWAGA!

Wycieczka do Parku Rozrywki „Nenufar- Club” zostaje przełożona na dzień 27.06 (czwartek).

KARTA PLANÓW- STONOGI- CZERWIEC

W czwartek 11.04 odbyły się czwarte zajęcia z cyklu Archi przygody pt. Konstrukcje .
Dzieci zapoznały się z rożnego rodzaju konstrukcjami architektonicznymi jak mosty, budynki, wieże itp . Poznały zasady projektowania tych budowli jak również mogły oglądać przykłady z różnych stron świata ( Wieża Eiffla , Tower Bridge, mosty na rzece Hudson, Tag , Wiśle i Warcie oraz fotografie najwyższych budynków świata).
Następnie same projektowały i konstruowały budowle mostów, budynków wg własnego pomysłu .

W środę dzieci z grupy stonogi odwiedziły Bibliotekę im. Raczyńskich na ul. Osinowej .
Zapoznały się z formą teatrzyku japońskiego –  Mały teatr ilustracji kamishibai i obejrzały bajkę – Przygody gąsienicy Kamishi .
Dzieci chętnie przeglądały książki i korzystały z zasobów biblioteki.
Wykonały również prace plastyczną pt. Budząca się wiosna.

W dniu 04 kwietnia  ,,STONOGI” obchodziły DZIEŃ  MARCHEWKI. Z tej okazji dzieci wraz z Paniami ubrane były w kolor pomarańczowy. Cały dzień wypełniony był różnymi, ciekawymi zabawami. Największą radość jednak sprawiła dzieciom możliwość upieczenia CIASTA MARCHEWKOWEGO.
Trzeba przyznać, że dzieci były bardzo zaangażowane, a ciasto wyszło przepyszne! 🙂🥧

W tym tygodniu w grupie Stonogi odbyły się kolejne zajęcia z architektem z cyklu Archi-przygody. Tym razem dzieci tworzyły modele przestrzenne, a dzień później odbyły się zajęcia w temacie „ciepło, zimno- moje kolory”.

HARMONOGRAM ARCHI-PRZYGODY 2019 W Przedszkolu nr 81 im. Skrzata Borodzieja w Poznaniu

Ja i moje otoczenie – 28 marca

Modele przestrzenne  – 3 kwietnia

Ciepło, zimno – moje kolory – 4 kwietnia

Konstrukcje – 11 kwietnia

Skala i proporcje – 25 kwietnia

Przedszkole i jego otoczenie – 9 maja

Przewodnik po mojej okolicy – 15 maja, 16 maja

Dom i ogród – 22 maja

Przyjazne miasto i miejscowość – 23 maja

Schronienie – 30 maja

Dzień Kobiet w naszej grupie 🙂

W dniu 12.02.2019r. Dzieci z grupy STONOGI miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne podczas koncertu charytatywnego w klubie osiedlowym ,,Dębczak”, którego organizatorem było Przedszkole nr 188 ,,Dębowe Ludki”. To był dzień pełen wrażeń 🙂

W grupie Stonogi dzieje się wiele…

* Ze zdrowych i świeżych produktów przyniesionych przez rodziców przygotowujemy pyszne posiłki – kanapki, sałatki.
* Tropimy zwierzęta leśne, poznając ich środowisko.
* Poznając zwierzęta z Bieguna Północnego i Południowego stworzyliśmy własne książki przyrodnicze.
* Świętowaliśmy nawet Międzynarodowy dzień Kubusia Puchatka” 🐻
* Poznaliśmy kalendarz od podszewki-  od stycznia do grudnia, od poniedziałku do niedzieli.
* I.. jak zawsze próbowaliśmy robić nowe masy plastyczne, tym razem – masa mydlana.

W ostatnim tygodniu grupa starszaków dowiadywała się jak zdrowo jeść. Zwieńczeniem całego tygodnia było przygotowanie pysznej sałatki.

W ramach projektu „książka moim przyjacielem” grupa Stonogi po raz kolejny odwiedziła pobliską Bibliotekę. Pani przeczytała książkę, a następnie dzieci wykonały zadanie plastyczne.

Dnia 28.01 z okazji Przeglądu Kolęd Seniorów nasza grupa udała się w odwiedziny do Domu Pomocy Społecznej „Klub Słoneczna Przystań”, gdzie zaprezentowaliśmy dwie kolędy, w tym jedną w języku migowym. Nasz występ wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród słuchaczy, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami 🙂
Na pożegnanie zostaliśmy obdarowani pysznymi pierniczkami, które z chęcią skonsumowaliśmy 🙂

W ramach projektu „książka moim przyjacielem” Dzieci z grupy Stonogi wybranego dnia każdego miesiąca biorą udział w lekcji bibliotecznej. Odwiedziając filię Biblioteki Raczyńskich przy ul. Osinowej 14/16 poznają zasady zachowania i korzystania z książek w bibliotece. Dzieci słuchają fragmentu książki, a później wykonują zadanie plastyczne.

W ramach projektu Wolontariusz już w przedszkolu dzieci z grup specjalnych i grupy starszaków obchodzili Mikołajki z elementami Metody Ruch Rozwijającego Weroniki Sherborne. Podczas zajęć dzieciom towarzyszył dobry humor i świąteczny nastrój 🙂 Pod koniec zajęć wszyscy dostali czekoladę w ramach obchodów Dnia Wolontariusza.

Dzieci z grupy Stonogi od połowy października biorą udział w „Ogólnopolskiej wymianie pocztówkowej”. Akcja ma na celu zainteresowanie dzieci mapą Polski, miastami, które są znaczące dla historii naszego kraju  jak Warszawa czy Kraków. Przy okazji uczymy się adresować prawidłowo pocztówki.

Ozdobione i zaadresowane pocztówki z wizerunkiem Poznania zostały już wysłane do Przedszkoli w całej Polsce 🙂  teraz pozostaje nam tylko czekać na pocztówki zwrotne.

Zapraszamy do oglądania naszej  pocztówkowej mapy w holu Przedszkola 🙂

„Stonogi” bardzo lubią przygotowywać różne przysmaki, które potem mogą w całości zjeść ! 🙂

Na zdjęciach przedstawiamy jedyny dowód na to, że starszaki zrobiły dla siebie i grupy „Pszczółek” pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe oraz babeczki bananowe z kawałkami gorzkiej czekolady.

Dnia 24.10.2018 dzieci z grupy „Stonogi” – Wiktoria, Lila, Ala i Szymon, pojechały do zaprzyjaźnionego Przedszkola „Cztery Pory Roku” w Kórniku na konkurs „Bezpieczny Przedszkolak”. Przed jury dzieci pochwaliły się swoją wiedzą odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze, znajomości znaków i numerów alarmowych, zaprezentowany został również wiersz „Panda Podróżniczka” autorstwa B. Truchty. Po konkursie  wszyscy uczestnicy zostali uroczyście nagrodzeni dyplomami oraz książkami 🙂

Jesienne porządki w ramach projektu hortiterapii  w ogrodzie przedszkolnym.