Dzień Optymisty

10 maja jak co roku świętowaliśmy Dzień Optymisty. W tym roku dzień ten mienił się wszystkimi kolorami tęczy. Wejście do przedszkola udekorowane tęczową girlandą z balonów, flagą optymizmu oraz kolorowym plakatem obwieszczało wszystkim, że obchodzimy szczególny dzień. Kolory tęczy znalazły swoje odzwierciedlenie w strojach dzieci i personelu, a także dekoracji sali.

Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu Optymistycznego Przedszkola, a także pamiątkową fotografią. Następnie wszyscy radośnie bawiliśmy się w rytmie siedmiobarwnej tęczy:
usypywaliśmy mozaikę z kolorowego piasku kinestetycznego, komponowaliśmy wiosenną łąkę, pokonywaliśmy kolorowy tor przeszkód i układaliśmy tęczę z papierowych motyli.

Kolory również odgrywały dużą rolę w grze w kręgle i rzucaniem woreczkami do celu. Nie zabrakło także zabawy z barwną chustą animacyjną i tęczowego quizu, który przygotowały studentki Uniwersytetu Medycznego.

Radości i śmiechom nie było końca. Wszystkim dopisywał doskonały humor jak przystoi prawdziwym optymistom. To był niezapomniany dzień. Szkoda, że już się skończył. Ale będziemy o nim pamiętać patrząc na gazetkę z zamieszczonymi pracami, które wspólnie wykonaliśmy bawiąc się przy tym wyśmienicie.

link do zdjęć