Pszczoły nasi mali przyjaciele

13.05.2019 dzieci brały udział w warsztatach pszczelarskich „Pszczoły nasi mali przyjaciele”. Podczas spotkania przedszkolaki poznały podstawowe informacje na temat życia tych owadów, dowiedziały się jak powstaje miód pszczeli oraz czym różni się matka pszczela „królowa” od zwykłej robotnicy. Największą atrakcją spotkania była prezentacja prawdziwej, żywej rodziny pszczelej, którą dzieci zobaczyły w specjalnie przygotowanym ulu. Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego Pszczelarza” oraz brał udział w sesji fotograficznej w stroju pszczelarza.

Mozaika „Wędrówki po Bliskim Wschodzie”

14 mają już kolejny raz nasze przedszkole odwiedziła grupa artystyczna Mozaika z przedstawieniem pt: „Wędrówki po Bliskim Wschodzie”.
Dzieci mały okazję posłuchać brzmienia nowych instrumentów oraz spotkać kolorową papugę, a także poznać historię o biedaku i bogatym sułtanie. Wszyscy z zainteresowaniem śledziliśmy przebieg tej historii, przysłuchując się orientalnej muzyce. Za piękne przedstawienie dzieci podziękowały muzyką gromkimi brawami.

link do zdjęć

Orange Day

Orange Day to autorski program GSK zakładający pomoc organizacjom pozarządowym i placówkom publicznym zlokalizowanym w rejonie miejsca zamieszkania lub pracy.
Każdy pracownik GSK może przeznaczyć jeden dzień pracy w ciągu roku na pracę w charakterze wolontariusza. To doskonała okazja aby pomóc swojej lokalnej społeczności i zrobić coś dla innych.
Udział w Orange Day jest dobrowolny.

10 maja 2019 roku, grupa ponad 20 wolontariuszy z GSK spędziła jeden dzień w naszym Przedszkolu. Udało się uporządkować ogród, gdzie dzieci realizują projekt Hortiterapii, a także odmalować ściany pomieszczeń pracowniczych- korytarz, pralnię i jarzyniarnię.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Dzień Optymisty

10 maja jak co roku świętowaliśmy Dzień Optymisty. W tym roku dzień ten mienił się wszystkimi kolorami tęczy. Wejście do przedszkola udekorowane tęczową girlandą z balonów, flagą optymizmu oraz kolorowym plakatem obwieszczało wszystkim, że obchodzimy szczególny dzień. Kolory tęczy znalazły swoje odzwierciedlenie w strojach dzieci i personelu, a także dekoracji sali.

Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu Optymistycznego Przedszkola, a także pamiątkową fotografią. Następnie wszyscy radośnie bawiliśmy się w rytmie siedmiobarwnej tęczy:
usypywaliśmy mozaikę z kolorowego piasku kinestetycznego, komponowaliśmy wiosenną łąkę, pokonywaliśmy kolorowy tor przeszkód i układaliśmy tęczę z papierowych motyli.

Kolory również odgrywały dużą rolę w grze w kręgle i rzucaniem woreczkami do celu. Nie zabrakło także zabawy z barwną chustą animacyjną i tęczowego quizu, który przygotowały studentki Uniwersytetu Medycznego.

Radości i śmiechom nie było końca. Wszystkim dopisywał doskonały humor jak przystoi prawdziwym optymistom. To był niezapomniany dzień. Szkoda, że już się skończył. Ale będziemy o nim pamiętać patrząc na gazetkę z zamieszczonymi pracami, które wspólnie wykonaliśmy bawiąc się przy tym wyśmienicie.

link do zdjęć